0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Griūvantis dangus. Autobiografiniai fragmentai

Kaina internetu: 9,99 €
Kaina knygyne: 10,89 €*
Sutaupote: 0.90 € (9%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-11-30 9.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Griūvantis dangus. Autobiografiniai fragmentai" aprašymas

Žinomas Lietuvos prozininkas, dramaturgas, dailininkas R. Lankauskas (1932–2020) – kone keturių dešimčių knygų (grožinės literatūros, publicistikos, dramaturgijos, kūrinių vaikams) autorius, vienas iš abstrakčiosios tapybos pradininkų Lietuvoje, tarptautinio PEN klubo įkūrėjas mūsų šalyje. Rašytojo knygos išverstos į daugelį užsienio kalbų (vokiečių, anglų, rusų, danų, suomių, estų, latvių ir kt.), surengtos dailės kūrinių parodos Lietuvoje ir užsienyje (Vokietijoje, Suomijoje, Anglijoje).

Atsiminimų knyga „Griūvantis dangus: Autobiografiniai fragmentai“ skaitytoją nukelia į neseniai Anapilin iškeliavusio rašytojo gimtuosius kraštus – prieškario Klaipėdą, kurioje gimė ir augo, o vėliau, vokietmečiu, į tolimesnį gyvenimą Žemaitijoje, pasitraukus iš nacių užimto miesto. Netrukus prasidėjusi pirmoji sovietų okupacija, karas ir pokaris su dramatiškais jo įvykiais antrosios sovietinės okupacijos metu, galutinis nepriklausomos Lietuvos žlugimas ir su tuo susijusios istorinės šalies permainos, kurių liudytoju autoriui teko būti ir daug ką patirti, skaudžiai pakeitė žmonių likimus, nulėmė visuomeninės sąmonės kaitą. Šių atsiminimuose ryškinamų įvykių kontekste formavosi ir būsimojo rašytojo, dailininko asmenybė, ėmė aiškėti neabejotini polinkiai. Prisimenamų įvykių raida praplečia ir pasakojimo geografiją: protarpiais išnyra smetoninio Kauno kontūrai, vėliau – Vilnius. Vaizdinguose literatūrinio pasakojimo pasažuose atsispindi griūvantis tolimos vaikystės dangus, mažo vaiko patirtys (nerūpestingos, šviesios ar skaudžios) ir atminties diktuojami vėlesni išgyventų istorinių poslinkių vaizdiniai – su didelių permainų sunkiais apmąstymais, dvejonių nekeliančiomis humanistinėmis tiesos, moralės, tautinėmis, pilietiškumo etc. nuostatomis. Dažnu atveju daro įspūdį nonkonformistinė autoriaus pozicija, nesitaikstymas su blogio apraiškomis, ydinga ideologija (ypač kalbant apie karo, pokario, sovietmečio pragaištingai iškreiptą pasaulį) ir teisingumo, gėrio plačiąja prasme teigimas. Nuoseklų epinį rašytojo pasakojimą kartkartėmis įvairina švelnus humoras, saviironija ar kartoka ironija. Papildomos informacijos teikia to laikotarpio nuotraukos.

Iliustruota dokumentinėmis nuotraukomis.


  • Autorius: Romualdas Lankauskas
  • Leidėjas: Versus
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955829423

Parašykite atsiliepimą apie "Griūvantis dangus. Autobiografiniai fragmentai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Literatūros memuarai

Romualdas Lankauskas parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Griūvantis dangus. Autobiografiniai fragmentai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Griūvantis dangus. Autobiografiniai fragmentai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Griūvantis dangus. Autobiografiniai fragmentai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Griūvantis dangus. Autobiografiniai fragmentai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Romualdas Lankauskas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Griūvantis dangus. Autobiografiniai fragmentai" perkama kartu