⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Guliverio kelionės

4.4
(5 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-10-25 Migla

Meistriška satyra apie Europos žmogų, jo ydas ir svarbiausia negailestingumą. Mano mėgstamiausios yra kritinės ištraukos, tačiau tai taip pat puikus išgalvotas kelionių reportažas.


Šiuo metu neparduodama

2023-03-31 8.99 SoldOut

Knygos "Guliverio kelionės" aprašymas

„Guliverio kelionės“ – klasika, sukurta airių rašytojo Jonathan Swift. Knyga dažniausiai įvardijama kaip vaikų literatūra. Iš tiesų, jaunųjų skaitytojų laukia nepakartojamos kelionės bei nuotykiai, tačiau suaugę skaitytojai įžvelgs ne tik pramoginį siužetą, bet ir gerokai gilesnę potekstę. Satyrikas Jonathan Swift savo tekste negailestingai juokiasi iš individo ir visuomenės ydų, smerkia gyvenimo būdą ir parodijuoja tradicinius kelionių dienoraščius.

Pagrindinis knygos veikėjas Lemuelis Guliveris – padorus, visuomenėje gerbiamas chirurgas ir šeimos vyras. Tačiau kasdienybė jam taip įsiėdė, kad jis nusprendė ieškoti nuotykių. Jis susikrovė daiktus, metė šeimą ir chirurgo praktiką bei įsidarbino laivo gydytoju. Taip prasidėjo Guliverio kelionės. Nuotykių ilgai laukti nereikia, nes laivas patiria katastrofą, o gydytojas atsibunda paslaptingoje vietoje, kurioje gyvena maži žmogučiai, vadinami liliputais. Šalia jų Guliveris atrodo tikras milžinas!

Liliputijoje keliautojas praleido beveik dvejus metus, perprato gyventojus ir su jais susidraugavo. Tačiau tuo pačiu įgijo ir priešų, tad teko sprukti ir keliauti namo. Visgi, Anglijoje gydytojas neužsisėdėjo, vėl patraukė į kelionę ir šį kartą atsidūrė Brobdinjago šalyje, kurioje jis pats galėjo pasijusti liliputu, mat salos gyventojai buvo tikri milžinai! Žinoma, autorius ir šioje knygos dalyje geba įpinti kritikos valdininkams ir politikams.

Liliputija, Brobdinjagas… Kas toliau? Lemuelio Guliverio kelionės dar nesibaigia. Kitoje kelionių romano dalyje jis apsilanko skrajojančioje saloje, nemirtingų gyventojų šalyje, taip pat vietoje, kur gyvena burtininkai ir Japonijoje, kuri knygos kontekste pati realistiškiausia. Kiekvienoje Guliverio aplankytoje vietovėje autorius randa būdų talentingai ir išradingai išryškinti politinės santvarkos ydas, taip pat nevengia filosofuoti žmogaus gyvenimo prasmės klausimais. Beje, kelionės vis dar nesibaigia! Laukia ir nepaprasta patirtis šalyje, kurią valdo arkliai!

Įdomu tai, kad pirmą kartą „Guliverio kelionės“ pasirodė be autoriaus vardo ant viršelio. Leidėjai, nežinodami, kas yra tikrasis teksto kūrėjas, memuarus visuomenei pristatė tarsi tikrus, lyg Guliveris būtų realus žmogus. Tiesa, šį įspūdį sustiprina detalūs ir realistiški autoriaus aprašymai ir visai nesvarbu, kad kai kuriais dalykais sunkiai įmanoma patikėti. Rašytojas nesistengė sukurti fantastinio kūrinio, todėl tos su realybe prasilenkiančios detalės aprašomos tarsi tikros. Pagrindinis Jonathan Swift tikslas buvo satyra ir noras pabadyti pirštu į laikmečio politines ir visuomenines problemas.

Romanas „Guliverio kelionės“ ideali knyga visai šeimai. Vaikų ir jaunimo laukia daugybė nuotykių, fantastiškų veikėjų bei intrigų. Suaugusieji džiaugsis autoriaus ironija, aštriu žvilgsniu į valdžią bei žmogaus prigimtį.

Jonathan Swift (1667–1745) – airių rašytojas. Jį išgarsino 1727-tais metais pasirodęs kelionių memuarų žanrą parodijuojantis romanas „Guliverio kelionės“. Rašytojo biografija gana sudėtinga. Jis anksti neteko tėvo ir augo nepritekliuje. Jonathan Swift bandė studijuoti Dublino universitete, tačiau ilgai čia neužtruko, nes dėl išskirtinio mąstymo sunkiai pritapo. Būsimas rašytojas išvyko į Angliją bei įsidarbino tarnu-sekretoriumi pas vietos didiką ir tuo pačiu daug laiko skyrė lavinimuisi. Gavęs Oksfordo universiteto diplomą autorius pradėjo savo keliones po šalį, o sutikti žmonės, matoma neteisybė, valdininkų godumas, gyventojų abejingumas ir kitos ydos galiausiai padarė didelę įtaką Jonathan Swift kūrybai.

Trumpas aprašymas žada nepaprastas keliones, nuotykius ir aštrias įžvalgas apie gyvenimą. Knyga įsigyti internetu verta jau šiandien! Savo lentynas papildykite ir kitais gerais kūriniais, kurių kainos draugiškos, o aprašymai ir santraukos vilioja įdomiu turiniu. Skaitykite ištraukas, paieškokite atsiliepimų bei apžvalgų, įvertinkite puslapių skaičių ir aplankykite išpardavimų bei akcijų kategoriją. Čia tikrai rasite knygų pigiau.


  • Pavadinimas originalo kalba: Gulliver's Travels
  • Autorius: Jonathan Swift
  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 80
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955137634

Kiti taip pat domėjosi


2022-10-27

jei bučiau Guliveris, tiesiog buciau nustojes plaukti laivais...

2022-10-26

Tai gera satyra apie visuomenę. Nors daugelis šią knygą įvardija kaip nuotykių sąrašą, iš tikrųjų aš paėmiau didelę dozę apmąstymų apie autoritetą, galią, visuomenę, žinias, taip pat apie žmogų ir jo mintis..

2022-10-25

Meistriška satyra apie Europos žmogų, jo ydas ir svarbiausia negailestingumą. Mano mėgstamiausios yra kritinės ištraukos, tačiau tai taip pat puikus išgalvotas kelionių reportažas.

2021-07-02

Tai fantastinio romano prototipas iš XVIII amžiaus. nežinau, man paiko, ir mėgstu filmus šia tema. jei kas praleidęs ir neskaitęs tai būtinai BŪTINAI perskaitykite.

2021-07-01

Tai yra klasika, verčianti žavėtis žmogaus, rašytojo branda, fantazija ir humoro jausmu. bravo tikrai.

Parašykite atsiliepimą apie "Guliverio kelionės"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasikinė literatūra 9-12 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Guliverio kelionės", kurį pristato Jonathan Swift. Siūlome ne tik išsamų "Guliverio kelionės" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Jonathan Swift. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Guliverio kelionės". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Guliverio kelionės" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Guliverio kelionės" perkama kartu