0

Guliverio kelionės

  • Nuolaida knygai -22%
Kaina internetu: 8,99 €
Kaina knygyne: 11,49 €*
Sutaupote: 2.50 € (22%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Guliverio kelionės

  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 80
  • ISBN ar kodas: 9789955137634

2020-09-30 8.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Guliverio kelionės" aprašymas

Literatūros klasika tapusi Jonathano Swifto knyga „Guliverio kelionės“ iki šiol vertinama kaip vienas įspūdingiausių pasakojimų apie keliones. Tikroviškus kelionių memuarus parodijuojantis pasakojimas parašytas taip, kad jei ne daugybė fantastiškų detalių, galėtum patikėti Lemuelio Guliverio egzistavimu.


Sudužus laivui Lemuelis Guliveris atsiduria keistoje saloje. Jis prabunda ant jūros kranto visas suraišiotas, o aplink pilna neįtikėtinai mažų žmogeliukų. Žmogeliukai atrodo baisiai juokingai, tačiau jų užsidegimas neleidžia abejoti, kas čia šeimininkas.

Aistringas keliautojas Lemuelis Guliveris patirs dar ne vieną panašų išbandymą. Jis atsidurs ten, kur pats jausis kaip mažas žmogeliukas, nes aplinkui visi bus milžinai. Be to jis aplankys keistą skrajojančią salą Laputą, pateks pas išmintinguosius ygagus ir visur patirs begalę nuotykių.


Verta paminėti, kad Lemuelis Guliveris tų nuotykių pats troško – trokšdamas keliauti, iki tol chirurgu dirbęs Guliveris, paliko šeimą ir pasisamdė gydytoju į laivą. Taip jis tapo vienu garsiausių keliauninkų pasaulyje, o jo nuotykius jau daugiau nei du šimtmečius skaito daugybė vaikų ir suaugusiųjų.


Keliaudamas Guliveris supranta daug naujo ir įdomaus apie žmogiškąją prigimtį. Aštri J. Swifto satyra knygoje „Guliverio kelionės“ parodo žmoniją savotiškoje kreivų veidrodžių karalystėje, kur sumažinti, padidinti ar sužvėrėję žmonės neišvengiamai atspindi mus pačius. Autoriaus sąmojis ir knygoje atskleistas kritiškas požiūris į politinę bei finansinę korupciją ar piktnaudžiavimą mokslu iki šių laikų išlieka kaip niekad aktualus.


Jonathan Swift (Džonatanas Sviftas, 1667–1745) – airių dvasininkas, rašytojas ir poetas, satyrikas. Išgarsėjo 1727 m. išleistu satyros romanu „Guliverio kelionės“.


Būdamas keturiolikos metų Swiftas įstojo į Dublino universitetą. Iš visų mokslo dalykų, dėstomų universitete, labiausiai jis domėjosi literatūra ir istorija, o teologija, kuri buvo svarbiausias tos mokalo įstaigos dalykas, jį nelabai domino.

Nebaigęs universiteto, 1688 m., Swiftas išvyko į Angliją, kur buvo persikėlusi jo motina. Įsidarbino sekretoriumi pas vieną didiką, tačiau ilgą laiką jautėsi žeminamas tokio darbo, bandė vėl ieškoti laimės Airijoje, tačiau vėliau grįžo atgal. Galiausiai ėmė mėgautis bendravimu su išmintingais žmonėmis, kurie atvykdavo pas didiką, daug mokėsi. Jau tuomet jam pašlijo sveikata. Atsiradęs vidurių sutrikimas su galvos svaigimu ir apkurtimu vargino jį iki mirties.

1692 m. Oksfordo universitetas suteikė Swiftui humanitarinių mokslų magistro laipsnį. Kunigaudamas nedideliame airių kaime, pažino šios tautos vargus, tačiau nemažai laiko leisdavo ir Londone. Įsitraukė į politiką, jo patarimų klausė aukščiausi to meto vadovai. Tačiau greitai suprato, kad politikos jis nepakeis. Savo kūryboje dažnai kritikuodavo valdžią ir politikus.


„Guliverio kelionės“ – didžiausias ir vertingiausias jo kūrinys, įkvėpęs ne vieną filmą, pagal jį kuriamos pjesės, komiksai, animaciniai filmai, muzikos kūriniai.

Parašykite atsiliepimą apie "Guliverio kelionės"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė literatūra

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Guliverio kelionės, kurį parašė Jonathan Swift. Siūlome ne tik išsamų Guliverio kelionės aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Jonathan Swift. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Guliverio kelionės. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Guliverio kelionės dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažniausiai su "Guliverio kelionės" perkama kartu