Kalėdinė patogupirkti MUGĖ - ieškantiems dovanų! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Gyvoji barikada. 1991 01 13

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 1,49 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-01-08 pagaliau radau

aciu, uz tokia kaina sia knyga turi tureti kiekvienas, vis gi ivykis neeilinis....


2022-12-31 1.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Gyvoji barikada. 1991 01 13" aprašymas

Antrasis knygos leidimas.

Praėjus dešimtmečiui, daug kas nugrimzta užmarštin, atrodo, dar neseni istoriniai įvykiai naujoms kartoms belieka įrašu istorijos vadovėlyje, enciklopedijoje ar kalendoriuje. Tačiau pastaruosiuose leidiniuose gyvos atminties, to meto atmosferos ir žmonių išgyvenimų nerasime, o ir laiko distancija atneša naujus vertinimus, kitokius požiūrius, atrandama ir tiriama nauja medžiaga, susijusi su sausio 13-iosios įvykiais.

Edmundo Ganusausko knygos „Gyvoji barikada“ leidimas šiandien ypač aktualus kaip vienas svarbesnių autentiškiausių liudijimų apie lemtingus Sausio 13-osios įvykius.

Parengtas kuklus „Gyvosios barikados“ leidimas, pasirodęs netrukus po 1991-ųjų sausio 13, papildytas autoriaus įžvalgomis, komentarais, įvadiniu straipsniu ir apibendrinančiuoju skyriumi, taip pat autentiška fotografine medžiaga, surinkta iš to meto įvykių dalyvių ir liudininkų bei jų šiandieniniais vertinimais, komentarais, įžvalgomis.

Pratarmė antrajam leidimui

Jau dvidešimtąjį kartą minėdami apgintos laisvės metines, dažnas galbūt bandysime prisiminti, ką išgyvenome 1991 -ųjų sausio 13-ąją. Tačiau, įvykiams nenumaldomai grimztant praeitin, išsitrina anuomet patirtų išgyvenimų aštrumas, atmintis neįstengia atkurti net greta stovėjusių, kartu skandavusių „Lie-tu-va" žmonių veidų. Juo labiau neprisišauksi tą naktį mus užvaldžiusios dvasios būsenos. Ji - ne įvykis, kurį gali paminėti. Dvasios būsenai negalioja sukaktys, nors tik ji tada buvo neatremiamas mūsų ginklas.

Pirmųjų Sausio metinių dienomis pasirodžiusi „Gyvoji barikada", smulkiomis raidėmis surinkta ant kone laikraštinio popieriaus, bet išleista nelabai šiais laikais įsivaizduojamu 20 000 egzempliorių tiražu, buvo bandymas parodyti, kokie mes - žuvusieji, sužeistieji ir visi kiti - tą naktį buvome.

Subrendo karta, į pasaulį atėjusi po 1991 metų sausio. Noriu tikėti, kad Lietuvai lemtingi Sausio įvykiai tiems jauniems žmonėms reiškia kažką daugiau nei tėvų sentimentai, ir viliuosi, jog ši knyga kukliai pasitarnaus anų tragiškų ir didingų dienų bei Lietuvos laisvės gynėjų atminimui.

Esu nuoširdžiai dėkingas profesorei Viktorijai Daujotytei ir poetui Marcelijui Martinaičiui, padrąsinusiems imtis antrojo „Gyvosios barikados" leidimo.


  • Autorius: Edmundas Ganusauskas
  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2010
  • Knygos puslapių skaičius: 220
  • Formatas: 15x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9785417010125

Kiti taip pat domėjosi


2020-01-08

aciu, uz tokia kaina sia knyga turi tureti kiekvienas, vis gi ivykis neeilinis....

2019-10-17

Parašykite atsiliepimą apie "Gyvoji barikada. 1991 01 13"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Politikos knygos

Edmundas Ganusauskas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Gyvoji barikada. 1991 01 13", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Gyvoji barikada. 1991 01 13" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Gyvoji barikada. 1991 01 13" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Gyvoji barikada. 1991 01 13"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Edmundas Ganusauskas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Gyvoji barikada. 1991 01 13" perkama kartu