Knygų su minimaliais DEFEKTAIS PAPILDYMAS Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Hagakurė. Slaptoji samurajų knyga

Kaina internetu: 13,49 €
Kaina knygyne: 17,49 €*
Sutaupote: 4,00 € (23%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-05-31 13.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Hagakurė. Slaptoji samurajų knyga" aprašymas

Yamamoto Tsunetomo – Sagos klano samurajus gyvenęs 1659-1719 metais. Mirus šeimininkui Yamamoto pasitraukė į nuošalią buveinę ir per septyneris metus parašė veikalą „Hagakurė: slaptoji samurajų knyga“. Ši knyga yra samurajų vadovas susidedantis iš trumpų pasakojimų, apmąstymų bei įžvalgų.

Tai nėra filosofijos knyga. „Hagakurė: slaptoji samurajų knyga“ – minčių, posakių bei aforizmų rinkinys sudarytas per septyneris metus ir apimantis labai įvairias temas, kurios iš pažiūros ne visada turi logišką seką. Kūrinys atspindi požiūrį, nutolusį nuo šiuolaikinio pragmatizmo ir materializmo. Autorius teigia, kad karys turi būti pasirengęs mirti bet kurią akimirką. Tai yra tikrasis bušido. Tačiau tekstai rašyti santykinai taikiais laikais, kuomet ne vienas samurajus buvo primiršęs nerašytą filosofiją. Knygoje Tsunemoto dalijasi pasiūlymais, kaip reikėtų išlaikyti karius pasiruošusius ir laikytis kodekso tuo metu, kai pasirinkti, kas garbinga yra sunku.

Nors „Hagakurė: slaptoji samurajų knyga“ daugelį metų buvo slaptas tekstas, vėliau jis buvo pripažintas klasikine samurajaus minties iliustracija ir turėjo įtakos daugeliui vėlesnių kartų. Samurajus skatino pasaulį priimti kaip sapną, nuolat tobulinti savo protą ir skirti dėmesio žmogiškumo puoselėjimui. Tai pasiekiama bendraujant su kitais, dirbant žmonių labui bei siekiant tikslų.

Nors „Hagakurė: slaptoji samurajų knyga“ parašyta prieš kelis šimtus metų, šiuolaikiniame pasaulyje ji tapo žinoma 1930-tais metais. Galutinai knygą išgarsino režisieriaus Jim Jarmuch 1999-tais metais pastatytas filmas „Šuo vaiduoklis: samurajaus kelias“, kurio pagrindinis veikėjas Šuo vaiduoklis žavisi samurajų papročiais ir jų garbės kodeksu bei nuolat cituoja „Harakurės“ tekstus.

„Hagakurė: slaptoji samurajų knyga“ sudaryta iš vienuolikos skyrių. Joje patiekiama knygos atsiradimo istorija, pagrindinių rytietiškų papročių bei terminų paaiškinimai. Tai puikus gyvenimo vadovas siekiantiems atsigręžti į senąsias vertybes, tokias kaip atjauta, pagarba, draugystė, meilė artimui, pasitikėjimas.

Yamamoto Tsunetomo (1659-1719) buvo Sagos klano samurajus, kuris tarnavo šeimininkui Nabeshima Mitsushige. Trisdešimt metų karys dirbo savo valdovui. Šeimininkas mirė 1700-tais metais. Jis nepritarė samurajų savižudybei po šeimininko mirties, todėl Yamamoto Tsunetomo atsisakė pasaulietiško gyvenimo ir pasitraukė į kalnus, kur per septyneris metus parašė samurajų vadovą „Hagakurė“.


  • Autorius: Yamamoto Tsunetomo
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 176
  • Formatas: 14x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094841149
  • Vertėjas: Linas Ruzgys
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Hagakurė. Slaptoji samurajų knyga"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Rytų išminties knygos

Yamamoto Tsunetomo pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Hagakurė. Slaptoji samurajų knyga", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Hagakurė. Slaptoji samurajų knyga" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Hagakurė. Slaptoji samurajų knyga" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Hagakurė. Slaptoji samurajų knyga"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Yamamoto Tsunetomo tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Hagakurė. Slaptoji samurajų knyga" perkama kartu