⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Hamletas

5.0
(3 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-12-14 anonimas

Sutinku Ugne, man buvo lygiai taip pat! Visai kitomis akimis pamačiau šį kūrinį.


Šiuo metu neparduodama

2023-09-30 4.19 SoldOut

Knygos "Hamletas" aprašymas

Viljamo Šekspyro bibliografiją sudaro apie pusantro šimto sonetų ir apie keturiasdešimt pjesių. „Hamletas“ – vienas žymiausių ir svarbiausių kūrinių. Filosofinė egzistencijos drama, parašyta prieš daugiau nei keturis šimtus metų, iki pat šių dienų jaudina pjesės skaitytojus ir žiūrovus.

Keli įdomūs faktai: ši tragedija yra pats ilgiausias dramaturgo kūrinys, taip pat „Hamletas“ buvo pirmoji Viljamo Šekspyro pjesė išversta į lietuvių kalbą. „Hamletas“ yra vienas iš dažniausiai cituojamų kūrinių anglų kalba.

Net ir neskaitę pjesės žmonės žino garsiąją pagrindinio veikėjo frazę „Būti ar nebūti“. Ji tapo emocinės abejonės, neapsisprendimo bei gyvenimo prasmės paieškos simboliu.

Danijos princas Hamletas, susidūręs su mirusio tėvo vaiduokliu, sužino, kad naujasis karalius, jo motinos vyras, yra žmogžudys. Keršto vedinas Hamletas bando išprovokuoti karalių Klaudijų prisipažinti nužudžius jo tėvą. Vykdydamas pasivaidenusio tėvo valią jaunuolis atstumia savo mylimąją, priverčia karalių išsiduoti, tačiau keršto planas nepavyksta, o Hamletas išsiunčiamas į tremtį.

Netikėtai sugrįžęs jaunuolis ir toliau bando įgyvendinti tėvo užduotį, tačiau dramos siužetas veda į visuotinę tragediją. Drama „Hamletas“ dvelkia vienatve, mirties nuojauta, būties beprasmybe ir būtinybe priimti pražūtingus sprendimus, kurie turės įtakos daugybės žmonių likimams. Tekste akcentuojamos žmogiškosios vertybės, tokios kaip atsidavimas, ištikimybė ir moralė. Pagrindinio herojaus akyse jos visos byra į šipulius, drebindamos ir vidinį jaunuolio pasaulį.

Daugumos Viljamo Šekspyro pjesių įkvėpėjai buvo realūs asmenys, istoriniai įvykiai ar kitų autorių kūriniai. Bepročio jaunuolio personažas literatūroje taip pat nėra naujiena ir užuomazgų aptinkama itin senuose tekstuose.

Drama „Hamletas“ įkvėpė daugybę vėlesnių autorių. Visus keturis šimtus metų tragedija nesitraukia iš teatrų scenų. Žinoma, istorija buvo ir ne kartą ekranizuota. Pirmą kartą „Hamletas“ į ekranus žengė 1900-tais metais. Tai tebuvo 5 minučių filmas. Vėliau pasirodė net šešios nebylaus kino ekranizacijos, o vėlesnius filmus bei serialus suskaičiuoti tampa keblu.

Viljamas Šekspyras (William Shakespeare, 1564–1616 m.) – garsus anglų dramaturgas ir poetas. Jis rašė skirtingo žanro eiliuotus kūrinius: pjeses, sonetus, epus, eilėraščius. Vieni žymiausių jo kūrinių yra pjesės „Romeo ir Džiuljeta“, „Hamletas“, „Makbetas“, „Karalius Lyras“ ir kt. Autoriaus asmenybė kursto diskusijas. Istorikai dažnai nesutaria dėl jo biografijos faktų ir net kūrinių autorystės. Nepaisant to, Viljamas Šekspyras išlieka vienu reikšmingiausių visų laikų autorių. Jo darbai nesitraukia iš mokyklų bei universitetų programų, o virtualus pasaulis pildosi vis naujais atsiliepimais bei tekstų analizėmis.

„Hamletas“ papildo „Mažosios klasikos kolekciją“, kurioje rasite ir daugelį kitų populiariausių Viljamo Šekspyro tragedijų bei komedijų. Tai nedidelio formato, geriausių pasaulio autorių knygos, pasižyminčios itin draugiška kaina. Kultinė klasika verta jūsų lentynos!

Sudomino trumpas aprašymas? Kviečiame knygą įsigyti internetu ir papildyti „Mažosios klasikos kolekciją“ dar vienu vertingu kūriniu. Online knygyne visada rasite gerų akcijų ir teminių išpardavimų, todėl naujų ir populiarių leidinių įsigysite pigiau. Kaip gausiame asortimente išsirinkti knygą? Kiekvienas leidinys turi aprašymą, kuriame pamatysite nurodytą puslapių skaičių, padedantį įvertinti apimtį, taip pat knygos santrauką. Virtualios ištraukos leidžia susidaryti pirmą įspūdį, o jei vis dar neapsisprendžiate, tai pasidomėkite kitų skaitytojų apžvalgomis.


  • Pavadinimas originalo kalba: The Tragedy of Hamlet
  • Autorius: Viljamas Šekspyras
  • Serija: Mažosios klasikos kolekcija
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 236
  • Formatas: 11x17, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094840913
  • Vertėjas: Aleksys Churginas
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2020-12-14

Sutinku Ugne, man buvo lygiai taip pat! Visai kitomis akimis pamačiau šį kūrinį.

2020-12-14

Kai skaičiau mokyklos laikais iki galo nesupratau šio kūrinio. Bet dabar paskaičius dar syki, likau sužavėta! Tokiai knygai reikia mokėjimo skaityti tarp eilučių. Rekomenduoju

2020-11-30

Man asmeniškai labai patiko. Puiki kaina! Rekomenduoju

Parašykite atsiliepimą apie "Hamletas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Hamletas", Viljamas Šekspyras (William Shakespeare). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Viljamas Šekspyras (William Shakespeare) su knyga "Hamletas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Hamletas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Viljamas Šekspyras (William Shakespeare). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Hamletas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Hamletas" perkama kartu