0
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Hamletas

  • Serija: Mažosios klasikos kolekcija
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 11x17, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 236
  • ISBN ar kodas: 9786094840913

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Hamletas" aprašymas

„Hamletas“ – viena žinomiausių Viljamo Šekspyro pjesių. Tai filosofinio pobūdžio drama, kurioje keliami žmogiškosios egzistencijos klausimai.

Klasikinia V. Šekspyro kūrinys išleistas moderniai ir patraukliai, knyga minkštais viršeliais, patogi skaityti ar papildyti savo klasikos kolekciją.


„Hamletas“ yra ilgiausia Viljamo Šekspyro parašyta pjesė, ji sukurta 1600–1601 metais. Tai pirmasis ir daugiausiai kartų į lietuvių kalbą verstas V. Šekspyro kūrinys.


 Pagrindinis pjesės veikėjas – Hamletas – taurus ir jautrus humanistas, kovojantis prieš visuomenės blogį ir toje kovoje besijaučiantis tragiškai vienišas.

Hamletas, Danijos karalystės princas, yra sukrėstas motinos poelgio. Ji išteka praėjus vos dviem mėnesiams po karaliaus mirties už jo brolio Klaudijaus, taip paniekindama mirusį vyrą. Hamletui apsireiškia jo neseniai mirusio tėvo šmėkla ir paveda atkeršyti jo žudikui – dabartiniam karaliui Klaudijui. Hamletas bando išprovokuoti Klaudijų prisipažinti ir jam galiausiai tai pavyksta. Tačiau karaliaus jis taip ir nenužudo... Hamletas išsiunčiamas į kaimyninę šalį, kur jo turėtų laukti pražūtis, tačiau jam pavyksta išsisukti. Grįžęs jis vis dėlto įvykdys tėvo šmėklos valią, tačiau jautriam ir filosofiškam herojui tai kainuos kur kas daugiau nei jis tikisi.


Hamletas ir jo istorija iki šių dienų paliko amžiną ir turbūt populiariausią visų laikų klausimą, keliamą ieškant prasmės – „būti ar nebūti“. O apibūdinimas „hamletiškas“ iki šiol reiškia būtinybę priimti sunkų sprendimą ir blaškymąsi tarp turimų galimybių.


„Hamleto“ istorijos ištakos – ankstyvuosiuose viduramžiuose. Danijos metraštininkas Saksas Gramatikas savo parašytoje Danijos istorijoje pasakoja apie Jutlandijos valdovo sūnų Amletą, keršijusi tėvo žudikui, vėliau ši istorija buvo atpasakota prancūzų rašytojo Fransua Belfore. Buvo ir daugiau kūrėjų, naudojusių panašią istoriją savo raštuose, vis dėlto visiems iki Šekspyro labiausiai rūpėjo keršto motyvas, o anglų dramaturgas istoriją pasuko kur kas filosofiškiau ir atkreipė dėmesį į žmogaus moralę ir vidinę kovą.


Viljamas Šekspyras (William Shakespeare, 1564–1616 m.) – anglų rašytojas, poetas ir dramaturgas. Šekspyras laikomas vienu svarbiausių anglų ir Vakarų Europos rašytojų. Yra išlikusios 38 Šekspyro pjesės, 154 sonetai, du eiliuoti epai ir eilėraščių. Jo pjesės ir sonetai verčiami į daugybę pasaulio kalbų ir išlieka tarp skaitomiausių literatūros klasikos kūrinių.

V. Šekspyras augo gausioje ir pasiturinčioje šeimoje bei mokėsi „Gramatikos mokykloje“, kur buvo dėstomos lotynų ir graikų kalbos, retorika, logika, istorija. 1592 m., būdamas maždaug dvidešimties,  atvyko į Londoną, kur bandė įsitvirtinti. Dirbo teatre, vaidino ir rašė. Manoma, kad teatre Šekspyras išbandė įvairiausius darbus – buvo sufleriu, režisieriaus padėjėju, perdirbinėjo kitų rašytas pjeses, kol galiausiai pats pradėjo kurti dramos veikalus.


Iš anglų kalbos vertė Aleksys Churginas

Parašykite atsiliepimą apie "Hamletas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Hamletas, kurią skaitytojams dovanoja Viljamas Šekspyras (William Shakespeare). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Viljamas Šekspyras (William Shakespeare) su knyga Hamletas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Hamletas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Viljamas Šekspyras (William Shakespeare). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Hamletas palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Hamletas" perkama kartu