0

Hidraulinių ir pneumatinių sistemų dinamika

  • Nuolaida knygai -69%
Internetu: 1,89 €
Knygyne: 5,99 €*
Sutaupote: 4.10 € (69%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Hidraulinių ir pneumatinių sistemų dinamika

  • Leidėjas: VGTU leidykla Technika
  • Išleidimo metai: 2003
  • Formatas: 21x29, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 264
  • ISBN ar kodas: 9986056004

2020-07-31 1.89 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Vadovėlyje "Hidraulinių ir pneumatinių sistemų dinamika" nagrinėjamos fluidų (skysčių ir dujų) fizinės savybės, fluidų pagrindinės lygtys, pateikiami jų sprendimo metodai, analizuojama hidraulinių ir pneumatinių sistemų sutelktųjų (koncentruotų) ir paskirstytųjų parametrų dinaminiai modeliai, dinaminiai procesai ir dinaminės charakteristikos.


Fluidas nagrinėjamas kaip nespūdi ir spūdi terpė. Hidraulinių ir pneumatinių sistemų dinaminiuose modeliuose įvertinamas slėgio bangų sklidimas.

Dinaminių procesų analizei pritaikyti skaitiniai metodai.


Vadovėlyje pateikta daug konkrečių dinaminių procesų analizės pavyzdžių bei kompiuterinės programos.


Šis vadovėlis "Hidraulinių ir pneumatinių sistemų dinamika" skirtas technologijos mokslų srities pagrindinių studijų studentams, magistrantams, doktorantams, mokslo darbuotojams, inžinieriams, nagrinėjantiems hidraulinių ir pneumatinių sistemų dinaminius procesus.

PRATARMĖ


Hidraulinių ir pneumatinių sistemų dinamikos nagrinėjamų klausimų sritis yra labai plati, ir vienoje knygoje neįmanoma išdėstyti visų praktiškai pasitaikančių problemų.

Vadovėlyje dėstomi hidraulinių ir pneumatinių sistemų dinaminių procesų pagrindai, kurie yra svarbūs universitetų technologijos mokslų srities pagrindinių studijų studentams, magistrantams, doktorantams ir mokslo darbuotojams bei inžinieriams.

Leidinyje nagrinėjamos pagrindinės skysčių ir dujų fizinės ir mechaninės savybės, kurios daro įtaką slėgio bangų sklidimui šiose terpėse, išsamiai aprašomos hidraulinių ir pneumatinių sistemų charakteristikos, sistemų dinaminiai modeliai, lygčių sudarymas ir sprendimo metodai.

Vadovėlyje laikomasi tarptautinės fizinių dydžių simbolikos ir tarptautinės matavimo vienetų sistemos (SI).

Nagrinėjami hidraulinių ir pneumatinių sistemų sutelktųjų (koncentruotų) ir paskirstytųjų parametrų dinaminiai modeliai, taip pat parodyta, kokie fiziniai procesai gali būti įvertinti tokiose sistemose, pateiktos hidraulinių ir pneumatinių sistemų dinaminės charakteristikos, gautos naudojant autorių sukurtas kompiuterines programas matematinės terpės Maple programavimo kalba. Kompiuterines programas galima rasti interneto svetainėje: www.vgtu.lt/fakultetai/transport/technolog/hpsd.

Daugelis leidinyje nagrinėjamų klausimų iliustruojami pavyzdžiais.

Vadovėlyje pateikiamą medžiagą autoriai stengėsi išdėstyti nuosekliai, kaip galima paprasčiau ir prieinamiau, tačiau išlaikydami mokslinį griežtumą. Skiriama dėmesio nagrinėjamų reiškinių fizinei prasmei aiškinti ir praktiškai taikyti bei matematiniam modeliavimui.

Autoriai tikisi, kad šis vadovėlis padės studentams nuodugniau suvokti hidraulinėse ir pneumatinėse sistemose vykstančius dinaminius procesus ir juos taikyti projektuojant naujas hidraulines ir pneumatines sistemas. Taip pat autoriai norėtų, kad skaitytojai, susipažinę su vadovėlyje pateikta medžiaga, galėtų spręsti ir kitas technines problemas.

Autoriai dėkoja Lietuvos valstybiniam mokslo ir studijų fondui už paramą rengiant šį vadovėlį.

Nuoširdžiai ačiū Vilniaus Gedimino technikos universiteto Transporto inžinerijos fakulteto Transporto technologinių įrenginių katedros reikalų tvarkytojai Laimai Dabulevičienei už rankraščio surinkimą ir maketavimą; leidyklos „Technika" redaktorei Stasei Kirkienei už kvalifikuotą ir operatyvų rankraščio redagavimą bei leidyklos „Technika" direktorei Ninai Gilytei, Transporto inžinerijos studijų komitetui už vadovėlio išleidimą.

Autoriai dėkoja recenzentams: Kauno technologijos universiteto Mechanikos fakulteto Transporto inžinerijos katedros vedėjui prof. habil. dr. Jonui Sapragonui bei Vilniaus Gedimino technikos universiteto Transporto inžinerijos fakulteto Transporto technologinių įrenginių katedros prof. habil. dr. Bronislovui Spruogiui, pateikusiems daug vertingų pastabų bei siūlymų vadovėliui rengti.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu