0

Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis

  • Nuolaida knygai -21%
  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina internetu: 17,59 €
Kaina knygyne: 21,99 €*
Sutaupote: 4.40 € (21%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis

  • Leidėjas: Balto
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x22, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 304
  • ISBN ar kodas: 9786098233803

2020-09-30 17.59 InStock
Į krepšelį
Knygos "Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis" aprašymas

„Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis“ teisininko, signataro Algirdo Kumžos pirmoji knyga. Šis n‌aujas kelionių kalnuose atsiminimų leidimas papildytas naujais liudijimais ir įžvalgomis iš penkiolikos metų perspektyvos.

Šis dienoraštis – tarsi suvenyras iš ekspedicijos į Sisia Pangmą, vieną aukščiausių pasaulio viršūnių Himalajuose. Algirdas Kumža šią knygą vadina nuotykių romanu, tačiau visi jos personažai ir įvykiai nesumeluoti ir tikri. Jis rašė triukšmingose Katmandu kavinėse, į Tibetą lėtai ropojančiuose autobusuose ir kalnų viršūnėse, atsirėmęs į akmenis, ledą ar įklimpęs sniege.

Sąsiuvinio, vėliau tapusio knyga „Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis“, jis nepaliko net artėjant prie „mirties zona“ vadinamo 8 kilometrų aukščio. Net ir tada Algirdas Kumža išsitraukdavo liniuotą užrašinę ir tamsoje pasižymėdavo bent kelis žodžius. Jis tikina siekęs atkurti autentišką žygio atmosferą ir neprasimanęs nebūtų įvykių. Šios knygos tikslas – išgirsti dundančias lavinas, regėtų besiveriančias ledo properšas ir nuo deguonies stygiaus pajusti ausyse spengimą. Keliautojas kviečia kartu su juo užkariauti viršukalnę.

Nuo ekspedicijos į Sisia Pangmą praėjo daugiau nei penkiolika metų. Ką autorius ir knygos herojai patyrė per šį laiką? Antrasis „Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis“ leidimas papildytas naujais pasakojimais, gausiai iliustruotas nuotraukomis iš šios ir kitų autoriaus kelionių.

Atlikėjas Algirdas Kaušpėdas prisimena esąs vienas iš Algirdo Kumžos meilės kalnams kaltininkų. Būtent jis prieš du dešimtmečius pakvietė bičiulį į kelionę į Nepalą. Anot Kaušpėdo, Kumža įsimylėjo Himalajus, atvėrusius dvasinius ir kūniškus horizontus. Istorikas prof. Alfredas Bumblauskas juokauja, kad Algirdas Kumža pats kilęs iš „žemaitiškų Himalajų“ krašto – nuo Varnių ir Medvėgalio. Jis lygina Algirdą Kumžą su kitais žemaičių alpinistais – Pamyrą aprašiusiu Bronislovu Grombčevskiu ir Japonijos kalnynus pažinusiu Bronislovu Pilsudskiu. Anot profesoriaus, „Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis“ – tai intriguojantis nuotykių romanas, atveriantis Himalajų platybes.

Algirdas Kumža – teisininkas, Kovo 11-osios akto signataras. Šiandien jis užsiima verslu ir populiarina Lietuvoje kuksando kvėpavimo techniką. Per savo karjerą išbandė žurnalisto, politinio konsultanto ir ambasadoriaus darbą. Viename interviu yra minėjęs, kad alpinizmas jo gyvenime atsirado kaip atsakas į užklupusią vidurio amžiaus krizę.

Parašykite atsiliepimą apie "Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kelionių įspūdžiai

Algirdas Kumža parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Algirdas Kumža tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis" perkama kartu