0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą

  • Nuolaida knygai -51%
Kaina internetu: 9,99 €
Kaina knygyne: 19,99 €*
Sutaupote: 10.00 € (51%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą


2021-07-31 9.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą" aprašymas

Nyderlandų istoriko ir filosofo Johano Huizingos knygoje „Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą“ analizuojama žmogiškoji kultūra ir daroma prielaida, kad pirminis, svarbiausias šios kultūros klestėjimo elementas yra žaidimas.


Knygoje „Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą“ (1938) autorius apibrėžia žaidimą kaip svarbiausią klestinčios visuomenės veiklą. Jis išskiria penkis žaidimo bruožus: žaidimas vyksta laisva valia; žaidimas „nėra „kasdienis" arba „tikras" gyvenimas; žaidimas vyksta tam tikroje vietoje tam tikru laiku, t. y. turi griežtai apibrėžtus laiko ir vietos ribas; žaidimas nustato ir sukuria tam tikrą tvarką, jo taisyklėmis neabejojama, jos neginčijamos ir privalomos visiems; žaidimas nesusijęs su jokia materialia veikla, iš kurios uždirbamas pelnas.


Pasitelkdamas tarpkultūrinius pavyzdžius iš humanitarinių mokslų, verslo ir politikos knygoje „Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą“ autorius tyrinėja žaidimą ir visus jo pavidalus – kaip jis susijęs su kalba, teise, karais, žiniomis, poezija, mitais, filosofija, menu ir daugybe kitų dalykų.


Pradėdamas nuo Platono, Huizinga tyrinėja žaidžiančio žmogaus svarbą viduramžiuose, Renesanso laikotarpiu ir ankstyvojo modernizmo pasaulyje. Kaip puikų šių laikų žaidimo pavyzdį jis pateikia JAV rinkimų sistemą. Pasak J. Huizingos, rinkimai Amerikoje jau seniai tapo nacionaliniu sportu, ir tai įvyko dar iki dviejų partijų sistemos atsiradimo.


„J. Huizinga – rašytojas, apdovanotas aštriu ir galingu protu, turintis išraiškos ir dėstymo dovaną, kuri yra labai reta. Jis rašo ir interpretuoja vieną svarbiausių žmogiškosios kultūros elementų – instinktą žaisti. Skaitant šią knygą lengva pajusti, kokie priklausomi nuo instinkto žaisti yra teisės, mokslo, karo, filosofijos, meno ir kovos su skurdu pasiekimai.“

Roger Caillois, prancūzų intelektualas ir rašytojas, taip pat tyrinėjęs žaidimus„Knygą tiesiog privalo perskaityti visi, besidomintys žaidimais. Tai klasikinis šios srities veikalas, vis dar kur kas informatyvesnis nei bet kuri moderni šia tema parašyta knyga.“


Chris Crawford, kompiuterinių žaidimų kūrėjas ir rašytojas


„Nuostabus pasakojimas apie „žaidžiantį žmogų“ ir žaidimo reikšmę civilizacijai.“

Harper’s


Johan Huizinga (1872–1945) – nyderlandų istorikas ir filosofas, moderniosios kultūros istorijos kūrėjas. Studijavo indoeuropiečių kalbas, lyginamąją lingvistiką, išmanė sanskritą, buvo istorijos profesorius keliuose Olandijos universitetuose. Antrojo pasaulinio karo metu kritiškai pasisakė prieš nacių režimą, buvo kalinamas, vėliau jam uždrausta grįžti į darbą universitete. Mirė praėjus vos kelioms savaitėms po nacių pasitraukimo. J. Huizingos sūnus Nyderlanduose tapo labai populiariu rašytoju.


Iš nyderlandų kalbos vertė Antanas Gailius


 


  • Autorius: Johan Huizinga
  • Leidėjas: Gelmės
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 360
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098168662

Parašykite atsiliepimą apie "Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Filosofijos knygos

Johan Huizinga parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Johan Huizinga tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą" perkama kartu