⭐⭐⭐ KIBERNETINIS PIRMADIENIS! Tūkstančiai knygų PIGIAU! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Ignas Skrupskelis: asmenybė ir laikmetis

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-11-30 3.59 SoldOut

Knygos "Ignas Skrupskelis: asmenybė ir laikmetis" aprašymas

Kęstutis Skrupskelis (angliškai pasirašo Ignas K.), gimęs Kaune, žurnalisto Igno Skrupskelio sūnus, dėstė filosofiją Pietų Karolinos universitete (angl. University of South Carolina) ir Vytauto Didžiojo universitete, šiuo metu profesorius emeritas. Akademinė specialybė: Amerikos filosofijos istorija. Domisi Lietuvos prieškario žurnalistika ir yra paskelbęs nemaža straipsnių Naujajame židinyje, Kultūros baruose, Į laisvę ir kitur, knygų autorius: Vaikų žaidimas: „Dvidešimto amžiaus“* karikatūros (2008); Ateities draugai: Ateitininkų istorija (iki 1940 m.) (2010).

"Bet geros valios nesimatė: į daugelį šio meto jo vedamųjų piktai replikuota kas savaitę pasirodančiame Vaire. Nežinau, kas replikas rašė – įkyrios, nes visur kaišiojamos lotyniškos ir prancūziškos sentencijos, kartais po tris keturias. Ir kabinėtasi net prie žinučių. XX amžius gegužės 31 d. paskelbė, kad teisingumo ministras – sovietų Kauno kalėjime nukankintas liaudininkas Antanas Tamošaitis (1894–1940) – rengia aplinkraštį, draudžiantį teisėjams, tardytojams, prokurorams priklausyti partijoms. Birželio 1 d. Vairas (nr. 22, p. 400) replikavo, kad partijų iš viso nesama, o teisę dalyvauti valstybei nekenkiančiose politinėse organizacijose garantuoja Konstitucija. Ramiai laikytis linkusio Skrupskelio kantrybė baigėsi. Birželio 20 d. pasirodė jo „Tempora mutantur“ atsiliepimas tiems, kurie vis skelbia tautininkus nesant partija: tokiu nonsensu tegali tikėti bemoksliai. „Ar nepradėsime tiktai gailėtis, kam šešerių metų pradžios mokslą Lietuvoje įvedėme! Mat, dėl pakilusio švietimo Lietuvoj, neliko žmonių, kurie tokios paprastos teisybės nesuprastų.“

Galvoje sukasi Hannah Arendt frazė: „Blogio banalumas.“ Verčiau kalbėti apie blogio biurokratizaciją. Ką būtų pasakę Rozauskas, Komodaitė, atsidūrę kaltinamųjų suole? Ar kad tik pasirašinėjo, o badu marino kiti? Tikriausiai kairiųjų literatų jaunystėje pastebėtumėm kokią nors idėjinę užuomazgą. Bet kiek idėjos buvo likę 1940 m., apsvaigus nuo šampano, petys į petį su istorinėm asmenybėm? Jie įsiliejo į biurokratinį aparatą ir pagal užsakymą gamino, A. Venclovos žodžiais, produkciją. Sakoma, kad sužinojęs apie inkorporavimą, J. Paleckis apie savaitę buvo girtas. Jeigu taip, tai vis tiek kažkokio žmogiškumo liekana."


  • Autorius: Kęstutis Skrupskelis
  • Leidėjas: Versus aureus
  • Išleidimo metai: 2014
  • Knygos puslapių skaičius: 416
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955344575

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Ignas Skrupskelis: asmenybė ir laikmetis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Memuarai apie visuomenę, politiką

Kęstutis Skrupskelis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Ignas Skrupskelis: asmenybė ir laikmetis", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Ignas Skrupskelis: asmenybė ir laikmetis" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Ignas Skrupskelis: asmenybė ir laikmetis" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Ignas Skrupskelis: asmenybė ir laikmetis"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Kęstutis Skrupskelis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Ignas Skrupskelis: asmenybė ir laikmetis" perkama kartu