0

Iki pasimatymo ten aukštai

  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 18,99 €
Knygyne: 22,49 €*
Sutaupote: 3.50 € (16%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Iki pasimatymo ten aukštai

  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 14x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 432
  • ISBN ar kodas: 9786090138809

2020-07-31 18.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Pierro Lemaitre romano „Iki pasimatymo ten aukštai“ pavadinimas yra dezertyravimu apkaltinto, sušaudyto, o vėliau – reabilituoto Pirmojo pasaulinio karo kareivio paskutiniai žodžiai. Knygos skaitytojui teks ne kartą jau mirusius herojus vėl ir vėl pamatyti ne tik ten, aukštai, bet ir čia, apačioje.

Ir tai nėra filosofinių apibendrinimų rezultatas, nes „Iki pasimatymo ten aukštai“ yra nuotykių romanas, pasakojantis apie virtuozišką, milžinišką žuvusiųjų perlaidojimo machinaciją. Likus dešimčiai dienų iki karo pabaigos leitenantas Henri d'Aulnay Pradelle, nuskurdęs aristokratas, karą matantis kaip galimybę praturtėti ir vėl atstatyti savo socialinę padėtį, vardan galimo paaukštinimo pakelia savo karius į ataką, kad užimtų niekam nereikalingą 113 aukštumą.

Šiame mūšyje ir susitinka pagrindiniai „Iki pasimatymo ten aukštai“ herojai – drovus buvęs buhalteris Albertas Maillardas ir talentingas dailininkas Édouardas Péricourtas. Pasibaigus karui pasalūnas leitenantas kraunasi turtus iš kareiviams statomų nekropolių, o du sužaloti veteranai kapanojasi varge, ieškodami pinigų duonai ir morfijui. Bet atsitiktinumas, suvedęs draugėn buhalterį ir dailininką, leidžia jiems pradėti paralelinę machinaciją su lėšų rinkimu kritusiems herojams.

Nors „Iki pasimatymo ten aukštai“ galima vadinti ne tik nuotykių, bet ir istoriniu romanu, knygai nėra svarbus istorinis preciziškumas. Kalbėdamas apie savo rašymo metodą, Pierras Lemaitre sako, kad rašydamas nedaro išsamių dokumentinių tyrimų. „Daug reiškia mano veikėjų, jų gyvenimo istorijų ir emocijų tikrumas. Man nesvarbus preciziškumas. Rašau romanus, ne dokumentiką“, sako rašytojas.

Pierras Lemaitre išgarsėjo kaip detektyvų ir trilerių autorius, gavęs už romanus keliolika žanrinių premijų. Romanas „Iki pasimatymo ten aukštai“ Prancūzijoje buvo išleistas 2013 metais ir tais pačiais metais buvo apdovanotas aukščiausia šalies literatūros Goncourt premija. Premijos žiuri, be kitų pagyrų, pažymėjo Pierro Lemaitre kinematografinį stilių ir tai buvo pranašinga pastaba: 2017 metais romanas buvo ekranizuotas, o filmas 2018-ais metais gavo svarbiausią Europos kino premiją, Cezarį, už geriausią literatūros kūrinio adaptaciją.

Romanas „Iki pasimatymo ten aukštai“ yra būsimos trilogijos pirmoji knyga. Antroji trilogijos knyga „Couleurs de l'incendie“ išleista Prancūzijoje 2018 metais, o trečią, „Miroir de nos peines“ planuojama išleisti 2020 m. sausio mėnesį.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu