⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Iki Sąjūdžio ir po jo

Kaina: 9,19 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-09-30 9.19 InStock
Į krepšelį

Knygos "Iki Sąjūdžio ir po jo" aprašymas

Marcelijus Martinaitis – vienas iškiliausių Lietuvos poetų, eseistas, vertėjas. Publicistinėje knygoje „Iki Sąjūdžio ir po jo“ skaitytojai susipažins su autoriaus tekstais, kurie dar nebuvo patekę į kitas rinktines. Tai įvairialypiai asmeniniai Marcelijaus Martinaičio pamąstymai, publikuoti įvairiose žiniasklaidos priemonėse arba dar nė karto nespausdinti.

Publicistikos tekstų „Iki Sąjūdžio ir po jo“ rinktinėje surinkti straipsniai parašyti nuo 1987-tų iki 2012-tų metų. Dauguma tekstų buvo publikuojami leidiniuose „Gimtasis kraštas“, „Pozicija“, „Metai“, bei žurnale „Kelionė su Bernardinai.lt“.

Ši nauja knyga yra ne vienintelė, kurioje spausdinama Marcelijaus Martinaičio publicistika, jau anksčiau pasirodė „Papirusai iš mirusiųjų kapų“ bei „Lietuviškos utopijos“, tačiau, kaip jau minėta, rinktinė „Iki Sąjūdžio ir po jo“ apima tekstus, kurie nepateko į kitas knygas.

Pagrindinė tekstus vienijanti tema – Sąjūdis, pasvarstymai apie jo kilmę bei tolesnį vystymąsi. Publicistinių tekstų formatas labai įvairus. Knygoje rasime ir straipsnius, ir esė, ir pokalbių nuotrupas. Dalis jų yra bendro pobūdžio pamąstymai apie įvairius šalyje vykstančius visuomeninius reiškinius, kiti gi kalba apie konkrečius žmones ar įvykius bei jų atgarsius. Knygos sudarytojai, skaitytojų patogumui, parengė nuorodas ir tekstų komentarus.

Verta paminėti, kad Marcelijus Martinaitis pats buvo aktyviai įsitraukęs į Sąjūdžio veiklą ir tik šaliai atgavus Nepriklausomybę grįžo prie literatūros.

Publicistinėje knygoje „Iki Sąjūdžio ir po jo“ surinkti poeto tekstai išsiskiria originaliomis įžvalgomis, netikėtai žaviais nuokrypiais nuo pagrindinės temos ar unikaliomis kalbinėmis priemonėmis bei linksmais išsireiškimais. Autoriaus pamąstymai vis dar aktualūs, gerokai aplenkiantys laiką.

Marcelijus Martinaitis (1936-2013) – poetas, eseistas, visuomenininkas, padaręs didžiulę įtaką Lietuvos literatūrai. Baigęs studijas poetas dirbo įvairiose redakcijose, vertė užsienio kūrinius, praeito amžiaus devintojo dešimtmečio pradžioje ėmė dėstyti Vilniaus universitete, kur vadovavo literatų būreliui. 1998-tais metais Marcelijui Martinaičiui buvo įteikta Nacionalinės kultūros ir meno premija. Be jos poetas už savo nuopelnus buvo apdovanotas Lietuvos Nepriklausomybės medaliu, Žemaitės, taip pat Pauliaus Širvio literatūrinėmis premijomis ir kitais apdovanojimais. Jo vardu pavadinta Raseinių rajono viešoji biblioteka. Marcelijaus Martinaičio bibliografiją sudaro daugiau nei trisdešimt leidinių.

Trumpu aprašymu apibūdinti šią knygą sunku, todėl rekomenduojame leidinį įsigyti internetu ir susipažinti su autoriaus mintimis bei savitu požiūriu.

Jei ieškote ne tik publicistikos, turime ir kito žanro knygų: dalykinės literatūros ar grožinių kūrinių. Įmantrūs siužetai, gilūs veikėjai ir geriausi patarimai laukia savo pirkėjų. Pirkti online knygas pigiau, nes nuolat rengiami išpardavimai bei akcijos garantuoja geras kainas. Leidinio gyvai pavartyti gal ir nepavyks, tačiau prieš pirkdami įvertinkite puslapių skaičių, skaitykite santraukas, ištraukas, aprašymus, skaitytojų apžvalgas bei atsiliepimus ir tikrai rasite savo skaitinį!Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Iki Sąjūdžio ir po jo"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių eseistika ir publicistika

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Iki Sąjūdžio ir po jo", Marcelijus Martinaitis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Marcelijus Martinaitis su knyga "Iki Sąjūdžio ir po jo" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Iki Sąjūdžio ir po jo" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Marcelijus Martinaitis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Iki Sąjūdžio ir po jo" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Iki Sąjūdžio ir po jo" perkama kartu