0

Įkvėpti tylą

  • Nuolaida knygai -25%
3.7
(3 įvertinimai)
Kaina internetu: 9,99 €
Kaina knygyne: 13,29 €*
Sutaupote: 3.30 € (25%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-12-30 Laura

Informacija

Įkvėpti tylą

  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2016
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 176
  • ISBN ar kodas: 9789955239321

2021-02-28 9.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Įkvėpti tylą" aprašymas

Knyga apie gyvenimą, kuris netrukus baigsis. Knyga, kurios autorius nespėjo pabaigti. „Įkvėpti tylą“ – nepamirštamas gyvenimo liudijimas mirties akivaizdoje. Ir visa tai iš gydytojo, tapusio pacientu lūpų.


36-erių Paulas Kalanithi buvo jau bebaigiąs dešimtmetį trunkančias neurochirurgijos studijas. Ir tuo metu jam buvo diagnozuotas ketvirtos stadijos plaučių vėžys. Ką tik jis buvo tas, kuris gelbėjo mirštančiuosius, o dabar pats tapo pacientu, kuriam reikėjo kovoti dėl savo gyvybės. Išgirdus diagnozę, jo ir žmonos svajonės žlugo per akimirką,

„Įkvėpti tylą“ – tai kelionė, kurios autorius nesirinko, bet ją atvirai aprašė ir papasakojo apie savo transformaciją: nuo naivaus medicinos studento, ieškančio gyvenimo prasmės  ir keliančio klausimą, ar ji egzistuoja, jei visi organizmai yra mirtingi, iki neurochirurgo, kurio sritis – smegenys – pati jautriausia žmogaus tapatumo dalis. Galiausiai, transformacija į pacientą ir naujagimio tėtį, turintį susidurti ir susitaikyti su savo paties mirtimi.


Kas daro gyvenimą prasmingą, kai esi mirties akivaizdoje? Ką daryti, kai ateities ir tikslų nebelieka, kai viskas susispaudžia neapibrėžtoje, o kartu labai konkrečioje dabartyje? Ką reiškia stebėti savo vaiko atėjimą į pasaulį, kai pats esi ant išėjimo slenksčio? Į tokius klausimus autorius ieško atsakymų ir grumiasi su jais jaudinančioje, nuoširdžioje ir taiklių minčių kupinoje knygoje „Įkvėpti tylą“.

Paul Kalanithi mirė 2015 metais taip ir nespėjęs pabaigti savo knygos, tačiau tai, ką jis papasakojo, tapo puikia dovana visiems skaitytojams.


„Aš pradėjau suprasti, kad susidūrimas su savo mirtingumu tam tikra prasme nepakeitė nieko ir pakeitė viską“
.

Paul Kalanithi


"Garantuoju, kad perskaitę šią knygą tikrai jos taip paprastai nepamiršite. Dalį šios knygos įtakos lemia tai, kad jos autorius – nuostabus mokslininkas, sukaupęs begalę žinių. Kita dalis – tai, kaip jis rašo apie save – aistringai dirba ir siekia, atideda malonumus, laukia gyvenimo, mokosi mirti. Ir čia nėra nieko sentimentalaus. Nieko perdėto. Kaip jis rašė savo draugui: „tai pakankamai tragiška ir pakankamai tikėtina“. Ir pakankamai svarbu, kad neliktų nepastebėta“.


Janet Maslin, The New York Times


„Paul Kalanithi memuarai „Įkvėpti tylą“, kuriuos jis parašė mirties akivaizdoje, yra iš esmės liūdni. Tačiau tai emocinė investicija, kurią verta padaryti – tai jaudinantys ir vertingi prisiminimai apie šeimą, mediciną, literatūrą. Nepaisant negailestingo mąslumo – netikėtai įkvepiantys“.


The Washington Post


Paulas Kalanithi (1977–2015) neurochirurgas ir rašytojas. Gyveno Amerikoje, Stanfordo universitete įgijo anglų literatūros magistro laipsnį, žmogaus biologijos bakalauro laipsnį, baigė Jeilio medicinos mokyklą. Stanforde atliko neurochirurgijos rezidentūrą ir buvo apdovanotas už mokslinius tyrimus neurochirurgijos srityje. Mirė 2015 nuo plaučių vėžio, jį palaikė žmona ir dukrelė. Jo knyga „Įkvėpti tylą“ tapo New York Times bestseleriu ir Pulicerio premijos finaliste, daugelio leidinių nominuota kaip geriausia metų knyga.


Iš anglų kalbos vertė Eglė Podčašinskienė
2020-12-30

2020-05-29

2020-03-27

Manau, kad knyga gerokai pervertinta. Sužinojus vėžio diagnozę, mažiausiai norisi "suprasti" mirtį. Autoriaus dieviškumo kompleksas erzina.

Parašykite atsiliepimą apie "Įkvėpti tylą"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Tikros istorijos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Įkvėpti tylą, kurią skaitytojams dovanoja Paul Kalanithi. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Paul Kalanithi su knyga Įkvėpti tylą jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Įkvėpti tylą patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Paul Kalanithi. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Įkvėpti tylą palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Įkvėpti tylą" perkama kartu