0

Pirkėjų atsiliepimai

Iliada ir Odisėja

5.0
(8 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-05-09 Judita

Šis kūrinys nėra lengvai suprantamas ir susiskaitomas, tačiau didelės vertės turintis, kurį tiesiog privalu būti perskaičius


Šiuo metu neparduodama

2022-05-31 29.99 SoldOut

Knygos "Iliada ir Odisėja" aprašymas

Homero „Iliada ir Odisėja“ – du hegzametru parašyti epai, laikomi itin vertingu senovės graikų mitologijos šaltiniu. Prieš pustrečio tūkstančio metų sukurtos istorijos pateisina klasikos vardą – jos nepraranda aktualumo, o aprašytos pamatinės vertybės šiandien yra tokios pat svarbios, kaip ir Homero gyvenimo laikais. Kviečiame šį išskirtinį „Auksinio Obuolio kolekcijos“ leidimą įsigyti internetu ir nerti į senovės karų bei nepaprastų kelionių pasaulį.

„Iliada“ ir „Odisėja“ yra dvi atskiros poemos. Nors jose persipina paprastų žmonių gyvenimas su fantastiniais elementais, dalis veikėjų – dievai, istorikai mano, kad pasakojimai perteikė gana daug realių atsitikimų. „Iliada“ seka sakmę apie legendinės Trojos apsiaustį ir tragišką jos baigtį. Tiesa, karas vyko bene dešimt metų, o Homeras apdainuoja tik nepilnus porą mėnesių, daugiausiai dėmesio skirdamas dviejų lyderių konfliktui.

Vienas svarbiausių poemos veikėjų – drąsus karys Achilas, Trojos karaliaus sūnus. Graikų mitai teigia, kad jis buvo nenugalimas ir vienintelė silpna vieta – kulnas. Kadangi šios poemos ašis yra karas, žinoma, kartu su visais iš to išplaukiančiais santykiais tarp žmonių ir dievų, „Iliadoje“ gausu mūšių scenų aprašymų.

„Odisėją“ poetas sukūrė keliais dešimtmečiais vėliau. Didingas epas pasakoja apie karo didvyrį, Itakės karalių Odisėją, kuris po Trojos karo keliauja namo pas mylimą žmoną Penelopę. Kelionės metu vyras patiria daugybę išbandymų, susilaukia sūnaus su Helijo dukterimi Kirke, sutinka daug įvairių mitinių veikėjų, nugali sirenas ir galiausiai grįžta namo, nors išbandymai tuo dar nesibaigia.

„Iliada ir Odisėja“ – kūrinys, kuris įtrauktas į mokyklinę programą. Siužetas vis dar nagrinėjamas istorikų, aptariamas įvairiose apžvalgose, skaitydami kas kartą atrasite vis kažką naujo. Homeras apie žmonių prigimtį ir vertybes, tokias kaip ištikimybė, drąsa, draugystė, patriotizmas, dora, rašė taip, kad kiekvienas pajusime kažką artimo sau.

Homeras – senovės graikų poetas. Manoma, kad jis gyveno ir kūrė aštunto amžiaus pr. Kr. pabaigoje arba septinto amžiaus pr. Kr. pradžioje. Be žymiausių savo epų autorius parašė dar apie trisdešimt įvairaus žanro eiliuotų kūrinių.

Iš senosios graikų kalbos vertė Antanas Dambrauskas

„Iliada ir Odisėja“ – kiekvienos lentynos verta klasikos knyga, kurią kviečiame pirkti online. Interneto knygyne galite apsipirkti pigiau, nes čia rasite gerų kainų pasiūlymų, akcijų ir išpardavimų. Kūrinius išsirinkti padės skaitytojų atsiliepimai, o taip pat santrauka, kurioje paruošėme trumpą aprašymą, ištraukų, nurodėme puslapių skaičių, leidėją ir kitą naudingą informaciją. 


  • Autorius: Homeras
  • Serija: Auksinė Obuolio kolekcija
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 1008
  • Formatas: 17x23, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094841934
  • Vertėjas: Antanas Dambrauskas
  • Iš kokios kalbos versta: graikų

Kiti taip pat domėjosi


2022-05-09

Šis kūrinys nėra lengvai suprantamas ir susiskaitomas, tačiau didelės vertės turintis, kurį tiesiog privalu būti perskaičius

2022-01-25

Nors ir tokia sena istoriją pasakojanti apie tokius senus laikus.. bet priverčianti susimąstyti ir apie šių laikų gyvenimą, radau daug išminties šioje knygoje, wau!

2021-09-20

Klasikų klasika vienareikšmiškai

2021-09-15

Tikras klasikos šedevras apdainuojantis karo įvykius ir jo didvyrius. Verta perskaityti tikrai ne vieną kartą per gyvenime (mokykloje), bet prisimint šį kūrinį ir vėliau, nes nušvis visai kitokiomis spalvomis, perskaičius dar syki

2021-09-13

Puiki knyga, klasikų klasika, rekomenduoju

2021-08-27

Šią knygą turi turėti kiekvienas save gerbiantis literatūros gerbėjas. Kas nustebino ir ko nesitikėjau šioje knygoje, tai iliustracijos, labai pagyvina visą bendrą vaizdą ir dar labiau praturtiną Homero parašytus epus.

2021-08-11

Tai bent knyga, ne veltui pripažinta klasika

2021-07-19

Nepamirštama klasika. Privaloma nors kartą gyvenime perskaityti!

Parašykite atsiliepimą apie "Iliada ir Odisėja"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Iliada ir Odisėja", Homeras. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Homeras su knyga "Iliada ir Odisėja" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Iliada ir Odisėja" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Homeras. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Iliada ir Odisėja" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Iliada ir Odisėja" perkama kartu