0

Pirkėjų atsiliepimai

Imperatoriaus Justiniano Digestai arba Pandektos, II ir III knygos

29,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-06-30 29.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Imperatoriaus Justiniano Digestai arba Pandektos, II ir III knygos" aprašymas

Šis leidinys "Imperatoriaus Justiniano digestai arba pandektos, II ir III knygos" yra bene reikšmingiausio romėnų teisės šaltinio – Justiniano Digestų – vertimo į lietuvių kalbą tęsinys po 2010 m. VĮ Registrų centro leidyklos išleistos „Imperatoriaus Justiniano Digestų, arba Pandektų“ I knygos (I–XXII skyriai). Dabar skaitytojas supažindinamas su II ir III knygų turiniu. Kartu su lotyniškuoju pateikiamas lietuviškas Digestų tekstas.

Rytų Romos imperatoriaus Justiniano pastangomis sudarytas didžiausias ir išsamiausias romėnų teisės rinkinys Corpus iuris civilis (Civilinės teisės sąvadas) visais laikais darė didžiulę įtaką teisinių santykių reguliavimui ir ginčų sprendimui. Digesta, arba Pandectae – reikšmingiausia minėtojo teisės sąvado dalis, kurioje išdėstytos žymiausių romėnų teisininkų darbų ištraukos apie civilinę, arba piliečių, teisę, pabrėžusią teisingumo, geros valios, protingumo ir sąžiningumo principų prioritetą.

Skaitytojui pateikiamos antroji (I–XV skyriai) ir trečioji (I–VI skyriai) Digestų knygos apima keletą itin svarbių romėnų civilinės ir teismo proceso teisės klausimų: ginčų dėl teisės nagrinėjimo ir procesinės veiklos organizavimo, teisminės gynybos universalumo, postulacinio veiksnumo, t. y. galimybės asmeniškai ginti savo teises teisme. Aptariant paktų – neformalizuotų susitarimų – problematiką atsiskleidžia romėnų sutarčių teisės transformacijos, tad galima įsitikinti, jog vienas iš svarbiausių dabartinės civilinės teisės principų – sutarties laisvės – užgimė iš senovės Romos teisinės minties. Leidinio pabaigoje pateikiamas reikšmingiausių II ir III knygose minimų asmenvardžių aiškinamasis žodynas.

Knygos "Imperatoriaus Justiniano digestai arba pandektos, II ir III knygos" sudarytojai ir vertėjai viliasi, kad šis leidinys, kaip ir pirmasis, bus įdomus romėnų teisės ir jos istorijos šaltinis, pateiks atsakymų į klausimus apie nemažos dalies šiuolaikinės civilinės teisės ir civilinio proceso institutų bei principų genezę, jų susiformavimo ir raidos priežastis.Parašykite atsiliepimą apie "Imperatoriaus Justiniano Digestai arba Pandektos, II ir III knygos"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Imperatoriaus Justiniano Digestai arba Pandektos, II ir III knygos", Marius Jonaitis, Sud. Stasys Vėlyvis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Marius Jonaitis, Sud. Stasys Vėlyvis su knyga "Imperatoriaus Justiniano Digestai arba Pandektos, II ir III knygos" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Imperatoriaus Justiniano Digestai arba Pandektos, II ir III knygos" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Marius Jonaitis, Sud. Stasys Vėlyvis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Imperatoriaus Justiniano Digestai arba Pandektos, II ir III knygos" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Imperatoriaus Justiniano Digestai arba Pandektos, II ir III knygos" perkama kartu