0

Pirkėjų atsiliepimai

Imperija turi mirti

Kaina: 17,99 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-08-31 17.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Imperija turi mirti " aprašymas

Rusų žurnalistas Michail Zygar knygoje „Imperija turi mirti“ nagrinėja pirmuosius praeito amžiaus dešimtmečius Rusijos imperijoje. Autorius kalba apie laikus ir įvykius, kurie nuvedė iki 1917-ųjų metų spalio revoliucijos bei carinės imperijos žlugimo.

1912-tais metais Rusija patyrė liberalizmo ir tolerancijos suklestėjimą, kuris iškėlė šalį į tuometinio pasaulio priešakines gretas. Tomis dienomis rusų menas ir kultūra kėlė Vakarų Europos ir likusio pasaulio pavydą, čia gyvavo santykinai laisva spauda ir klestėjo socialinis bei kultūrinis gyvenimas. Tačiau visa tai buvo statoma ant supuvusių pamatų. Kelis šimtmečius gyvavusi senoji imperatoriškoji tvarka vis dar laikė rusų tautą pavergusi. Carinės imperijos bajorai, kunigaikščiai, vyskupai ir generolai visiškai nustekeno šalį per Pirmąjį pasaulinį karą ir imperija anksčiau ar vėliau tiesiog turėjo žlugti. Michail Zygar pasakoja apie du istorijai svarbius dešimtmečius, kurie baigėsi caro ir visos jo šeimos mirtimi.

„Imperija turi mirti“ pasirodė per šimtąsias spalio revoliucijos metines. Autorius knygoje vaizduoja, kaip prieš šimtmetį gyveno rusų visuomenė. Tolstojus, Rasputinas, Leninas – visų jų likimai buvo susipynę. Michail Zygar atkreipia dėmesį į visus svarbiausius Rusijos gyvenimo aspektus. Jis nagrinėja ne tik politinius įvykius, bet ir pasakoja apie tai, kas vyko žmonių gyvenime, kultūroje, bei kokia Rusijos vieta buvo tarptautiniame kontekste. Spalvingos asmenybės padėjo sukurti bendrą ir itin unikalų vaizdą. Autorius pasinaudojo prisiminimais, memuarais, biografijomis tam, kad galėtų pavaizduoti priežastinę įvykių seką. Kiekvieną knygos skyrių rašytojas skiria įvykiui, kuris turėjo ženklios įtakos socialiniams ar politiniam Rusijos imperijos gyvenimui.

„Imperija turi mirti“ yra išsamus žurnalistinis tyrimas. Knyga neprivers nuobodžiauti, čia nestokojama žmogiškų istorijų, kunkuliuojančių aistrų, skaudžių išdavysčių, taip pat žmonių skurdo, priespaudos, neįtikėtinų valdžios idėjų. Rusijos imperija žlugo, o vietoje jos iškilo Rusija, netrukus tapusi Sovietų Sąjunga.

Michail Zygar gimė 1981-ais metais. Jis yra žurnalistas, kuris 2010-2015 metais dirbo nepriklausomu laikomo televizijos kanalo „Dožd“ vyriausiuoju redaktoriumi. Taip pat Michail Zygar buvo karo korespondentas ir lankė karštus taškus Libane, Irake, Palestinoje, Ukrainoje, Kosove bei Serbijoje. 2008-tais metais kartu su bendraautoriumi jis išleido knygą „Gazpromas – rusų ginklas“, 2015-tais parašė bestselerį „Kremliaus visa kariauna”.

Iš rusų kalbos vertė Dalia Saukaitytė


  • Autorius: Michail Zygar
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 568
  • Formatas: 16x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094274381

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Imperija turi mirti "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie visuomenę

Michail Zygar pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Imperija turi mirti ", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Imperija turi mirti " aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Imperija turi mirti " už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Imperija turi mirti "? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Michail Zygar tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Imperija turi mirti " perkama kartu