⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus

5.0
(3 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-09-04


Šiuo metu neparduodama

2022-12-31 12.99 SoldOut

Knygos "Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus" aprašymas

„Patirtys, apie kurias aš Jums ką tik papasakojau, leido man suvokti, kad gyventi irgi yra menas, kad gyvenimui irgi reikalinga prasmė, tema ir ritmas.“
Irena Veisaitė

Istoriko Aurimo Švedo knygoje „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ atskleidžiamas neeilinio žmogaus – germanistės, teatrologės, ilgametės Atviros Lietuvos fondo pirmininkės Irenos Veisaitės – likimas. Praeities tyrinėtojo ir savąsias patirtis apmąstančios asmenybės dialoguose atsiveria įvykių prisodrinta vieno gyvenimo istorija, aprėpianti keturias, radikaliai skirtingas, epochas – tarpukarį, pirmosios sovietinės ir nacių okupacijos laiką, sovietmetį, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą ir įtvirtinimą.
Istorijos ir atminties akistatoje išryškėja ne tik Irenos Veisaitės biografijos kontūrai, bet ir XX amžiaus akivaruose dingusio Lietuvos žydų pasaulio vaizdai, atkuriami knygos herojės sutiktų iškilių kultūros pasaulio asmenybių portretai, atgyja jos matytų legendinių spektaklių fragmentai, suskamba prieš daugelį dešimtmečių pasakyti ar išgirsti prasmingi žodžiai.
Knygoje „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus" taip pat pateikti profesorės Irenos Veisaitės tekstai, pasisakymai, laiškų ištraukos, kurie papildo, pagilina, padeda naujai interpretuoti pokalbiuose gimusią gyvąją istoriją.

„Ši ilgojo pokalbio žanrui priklausanti knyga būtina kiekvienam skaitytojui, kurį domina pastarųjų dešimtmečių Lietuvos istorija. Irena Veisaitė – vienas iš šviesiausių mūsų krašto žmonių, tolerancijos ir sveiko proto įkūnijimas. Daugiausia dėmesio ji skiria kultūrai, ypač teatrui, ir sovietmečio kultūrinei opozicijai, bet itin išmintingai, vengdama kraštutinumų ir tuščiažodžiavimo, gvildena ir painius filosofinius klausimus.“
Poetas, vertėjas, kultūros tyrinėtojas Tomas Venclova

„Čia atsiveria nepamirštami XX a. Lietuvos istorijos vaizdai: žydiškasis ir lietuviškasis tarpukario Kaunas, nuožmi karo ir Holokausto tikrovė, išsigelbėjimas ir atgimimas. Ši jaudinanti žymios kultūrologės epopėja – tai ne istorinė monografija ar vadovėlis, tai tiesiog sąlytis su praeitimi.“
Istorikas Saulius Sužiedėlis

"Profesorė Irena Veisaitė per savo Vakarų literatūros paskaitas mums, studentams, padėjo gilius ir esminius Vakarų minties suvokimo pamatus. Teatrą ji vertina ne kaip pigią pramogą, bet kaip aukštąjį meną, stengiasi, kad Lietuvos scenoje atsirastų visuomenei reikšmingų, gilių kūrinių. Irena Veisaitė – tikras Apšvietos žmogus XX–XXI a. Lietuvoje, daug prisidėjęs prie termino Homo Sovieticus virsmo Homo Europaeus."
Teatro režisierius Gintaras Varnas

Aurimas Švedas – kultūros istorikas, sakytinės istorijos (oral history) metodu kuriantis iškilių Lietuvos mokslo ir meno pasaulio asmenybių portretus, analizuojantis pasakojimų apie praeitį kūrimo strategijas bei jų raišką akademinėje ir meninėje plotmėse, tyrinėjantis istorinės vaizduotės teritoriją.
Turi savo skiltį kultūros savaitraštyje „Literatūra ir menas“, yra parašęs ir sudaręs aštuonias knygas.

TURINYS


Pratarmė. Atminties ir istorijos akistatoje / 9
I pokalbis. Gyvenimas turėtų būti skaidrus / 17
II pokalbis. Visiems buvo aišku, kad Lietuva pateko į spąstus / 47
III pokalbis. Kas nutiko pasauliui? / 63
IV pokalbis. Atleisti ir kurti ateitį yra gyvųjų priedermė / 73
V pokalbis. Gyvenau tarp labai gražių žmonių / 99
VI pokalbis. Man reikėjo naujo postūmio / 113
VII pokalbis. Į savo veiklą žiūrėjau kaip į tam tikrą misiją / 133
VIII pokalbis. Teatras puikiai atitinka mano interesus ir temperamentą / 155
IX pokalbis. "Salose" megzdavosi ypač glaudūs ryšiai / 191
X pokalbis. Kodėl Faustas, susidėjęs su Mefistofeliu, vis dėlto buvo išganytas? / 207
XI pokalbis. Jutau ypatingą dvasinį ryšį su būties broliais / 221
XII pokalbis. Nieko nesigailiu, tik mano sprendimų kaina buvo ir yra labai aukšta / 247
XIII pokalbis. Pasijusti istorijos kūrėju, ko gero, galima tik vieną kartą gyvenime / 267
Vietoj epilogo. Man kyla vis daugiau klausimų, o atsakymų — vis mažiau / 291
Priedai. Kalbanti praeitis / 297
Svarbiausi gyvenimo įvykiai / 356
Rinktinė bibliografija / 356
Asmenvardžių rodyklė / 368

  • Autorius: Aurimas Švedas
  • Leidėjas: Aukso žuvys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 396
  • Formatas: 15x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098120417

Kiti taip pat domėjosi


2021-09-04

2021-05-19

Puiki knyga apie stiprią asmenybę, gebėjimą atleisti ir gyventi produktyvų ir įdomų gyvenimą.

2020-07-21

Darbštaus, stiprių nervų žmogaus prisiminimai. Gal toks išbandymas kaip holokaustas, neleido vėliau beprasmiškai pragyventi nei vienos dienos? Ir nežiūrint nelengvo turinio, knyga skaitosi lengvai, neleidžia atsitraukti.

Parašykite atsiliepimą apie "Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus", Aurimas Švedas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Aurimas Švedas su knyga "Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Aurimas Švedas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus" perkama kartu