0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Iš Baltojo namo

  • Nuolaida knygai -58%
Kaina internetu: 5,29 €
Kaina knygyne: 12,59 €*
Sutaupote: 7.30 € (58%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

Iš Baltojo namo


2021-08-31 5.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Iš Baltojo namo" aprašymas

Knyga „Iš Baltojo namo“ - tai pastarųjų dešimties metų Gintarės Adomaitytės (g. 1957) kūryba, jau publikuota spaudoje, bet itin reikliai autorės ir leidyklos atrinkta: teksta perrašyti, pertvarkyti, struktūruoti. Knygą sudaro trys dalys, savaip viena kitą papildančios, kiekvienoje – po septynis rašinius.

Pirmoji dalis - ,,Vieną kartą... Ne tik apie savo kartą“ pasakoja apie reikšmingus Lietuvai įvykius: pirmąją mokinių ekspediciją į Sibirą 1989 metais („Apie Sibirą ir mus“), Sausio įvykius 1991 metais („Diena, apie kurią nemoku pasakoti“). Žvelgiama į savo šeimos istoriją (,,Galbūt sakmė. O juk buvo, iš tikrųjų buvo“, „Apie senąjį krėslą, prosenelį ir Šiaulius“), aptariama neįgaliųjų dalia mūsų šalyje, žvalgomasi po globos namus (,,Tiesiog gyventi“).

Antroji dalis ,,Iš Ignalinos dienoraščio. 2019–2020“ – tai menininkų šeimos, netikėtai iškeitusios gyvenimą sostinėje į nuolatinį buvimą Ignalinoje, patirtis. Ši dalis poetiška, pakylėtai atskleidžianti miškų ir ežerų trauką, bet kartu ir žemiška. Pasakojama apie provincialumo apnašas, gyvenimo nuošalėje paradoksus, aukštosios kultūros stygių, nuolatinių kelionių traukiniais romantiką ir nuovargį.

Trečioji dalis ,,Knygos ir jų žmonės“ pasakoja apie gerai žinomus ar kiek primirštus rašytojus, literatus, knygų tyrinėtojus – Bronę Buivydaitę, Mariją Mašiotaitę-Urbšienę, Merkelį Račkauską, Eleną Spurgaitę, Kazį Jankauską („Sidabro tunika“, „Sugrįžk, Žaliapūke“). Bet ne tik... Čia – ir skaitymo skatinimo mokyklose įgūdžiai bei įspūdžiai (,,Mano pasaka šoka“), ir patirtys rezidencijose bei literatūrinėse kelionėse (,,Sentimentali kelionė: peržengusi upę Šventę, įbridau į Šventąją“), ir vaikų literatūros niuansai (,,Kas laimėjo grybų karą“).

Knygos „Iš Baltojo namo“ stilius lengvas, kalbą – sodri ir turtinga. Gintarės Adomaitytės tekstai suprantami ir svarbūs – juose stabdomas nueinantis laikas, aptariami istoriniai įvykiai, o visa tai pateikta, pasitelkiant poetiką, kartais – švelnią ironiją ir saviironiją.

Iliustruota spalvotomis Ričardo Šileikos nuotraukomis.


  • Autorius: Gintarė Adomaitytė
  • Leidėjas: Gelmės
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 160
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098168921

Parašykite atsiliepimą apie "Iš Baltojo namo"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių eseistika ir publicistika

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Iš Baltojo namo, kurią skaitytojams dovanoja Gintarė Adomaitytė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Gintarė Adomaitytė su knyga Iš Baltojo namo jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Iš Baltojo namo patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Gintarė Adomaitytė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Iš Baltojo namo palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Iš Baltojo namo" perkama kartu