0

Iš laiškų. Apie gyvenimą, valdžią ir mirtį

  • Nuolaida knygai -62%
Kaina internetu: 3,99 €
Kaina knygyne: 10,29 €*
Sutaupote: 6.30 € (62%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Iš laiškų. Apie gyvenimą, valdžią ir mirtį

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2015
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 317
  • ISBN ar kodas: 9786094661358

2020-09-30 3.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Iš laiškų. Apie gyvenimą, valdžią ir mirtį" aprašymas
"Bėgantys dažniau griūva

nei tie, kurie šliaužioja.

Betgi tie, kurie negriūva,

nesusilaukia šlovės."Gajus Plinijus Jaunesnysis (apie 61–113 m. po Kr.) – žymus romėnų rašytojas, filosofas ir politikas, garsėjęs kaip talentingas oratorius. Iš antikos laikų mus pasiekė jo „Panegirika“ ir gausybė laiškų draugams bei artimiesiems.

Juose atgyja I a. po Kr. romėnų gyvenimas – buitis, politiniai ir kultūriniai procesai, to meto aktualijos: Vezuvijaus išsiveržimas, teismai, imperatoriaus Domitiano savivalė, Trajano reformos švietimo ir socialinės rūpybos srityse.

Laiškuose gausu vaizdingų pasakojimų apie nesąžiningus politikus, veidmainystę, grobstymo bylas, – ir autorius tai žino anaiptol ne iš nuogirdų – jis pats tose bylose sakė kaltinamąsias ir ginamąsias kalbas.


Kaip atsvara išsikerojusioms blogybėms prieš akis iškyla daugybė šviesių, pagarbos vertų asmenybių, susižavėjimą keliančių poelgių, mecenatystės pavyzdžių. Taip skaitytojo vaizduotėje pamažu ryškėja tobulo valstybės veikėjo portretas. Koks jis? Tai sąžiningas, padorus, išsilavinęs žmogus, kuris rūpinasi ne tik savo, bet ir kitų gerove. Jis nepamiršta pareigos šeimai ir visuomenei, bet... randa laiko ir sau. Autoriaus manymu, šias savybes geriausiai įkūnija imperatorius Trajanas. Todėl šiame rinkinyje skaitytojas ras ir Trajaną šlovinančią „Panegiriką“.


Gajų Plinijų Jaunesnįjį būtų galima pavadinti to meto sąžine. Skaitant jo tekstus, peršasi išvada, kad nuo antikos laikų niekas nepasikeitė. Būtent todėl verta įsiklausyti į šio filosofo pamokymus.

Rašydamas apie gyvenimą ir mirtį, apie valdymo sistemos negeroves ir žmonių ydas, jis ragina puoselėti pilietiškumą ir moralę, mokytis iš praeities klaidų ir... žiūrėti saiko šiame nesaikingame pasaulyje.


Sudarė ir iš lotynų kalbos vertė Aleksandra Teresė Veličkienė

Parašykite atsiliepimą apie "Iš laiškų. Apie gyvenimą, valdžią ir mirtį"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Iš laiškų. Apie gyvenimą, valdžią ir mirtį, kurią skaitytojams dovanoja Gajus Plinijus Jaunesnysis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Gajus Plinijus Jaunesnysis su knyga Iš laiškų. Apie gyvenimą, valdžią ir mirtį jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Iš laiškų. Apie gyvenimą, valdžią ir mirtį patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Gajus Plinijus Jaunesnysis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Iš laiškų. Apie gyvenimą, valdžią ir mirtį palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Iš laiškų. Apie gyvenimą, valdžią ir mirtį" perkama kartu