⭐⭐⭐ KIBERNETINIS PIRMADIENIS! Tūkstančiai knygų PIGIAU! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Iš mirties slėnio į Siono kalną

3.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 10,79 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-01-24 Pacas

Puiki ir tikroviska knyga


2022-11-30 10.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Iš mirties slėnio į Siono kalną" aprašymas

„Iš mirties slėnio į Siono kalną“ – pirmoji lietuvių kilmės žydų autoriaus Icchako Arado (Yitzhak Arad) knyga pasakojanti realią jo patirtį Antrojo Pasaulinio karo metu. Icchakas Aradas gimė 1926 metais, Švenčionyse. Jo tikrasis vardas yra Ichakas Rudnickis. Jaunystėje Icchakas priklausė sionistų judėjimui Ha-No’ar ha-Tsiyyoni. Nacių okupacijos metu jaunas vaikinas pateko į Vilniaus getą, kuriame prisidėjo prie pogrindinės rezistentinės kovos. 1943 metais jaunuolis pabėgo iš geto ir prisijungė prie sovietų partizanų, kur kovojo prieš nacistinį režimą.

Istorija „Iš mirties slėnio į Siono kalną“ daugiausiai apima Holokausto periodą. Knygoje aprašoma Icchako paauglystė, kuomet jam būnant trylikos metų, Lietuvą ir Lenkiją okupavo naciai. Okupantai ir vietiniai kolaborantai sunaikino berniuko šeimą bei visą bendruomenę. Autorius pasakoja apie savo patirtį Vilniaus gete ir pabėgimą. Natūralus paauglio poreikis maištauti tapo tikru karu. Jauniems žydams, tokiems, kaip Iccahakas, realybė tapo sutraukta iki „žudyk arba būsi nužudytas“.

Pirmoji knygos dalis yra didžiausia ir apima patirtį gete bei partizaninę veiklą. Nors Icchakas buvo dar tik berniukas, bet karas jį privertė rimtai įsitraukti į kovas. Autoriui teko dalyvauti tiek rengiant įvairius sabotažus, sprogdinant traukinius, tiek realiuose partizanų mūšiuose. Daugelis kovų yra aprašytos tik iš stebėtojo pozicijų.

Antroji knygos dalis pasakoja apie autoriaus emigraciją į Izraelį. Čia jis pasitraukė 1945 metais ir tarnavo Izraelio ginkluotose pajėgose. Vyro karas tęsėsi jau kita forma. Jis dalyvavo visuose Izraelio kariniuose konfliktuose. Šie pasakojimai trumpesni, bet gerokai detalesni, nei iš lietuviškų miškų.

„Iš mirties slėnio į Siono kalną“ galime vertinti kritiškai, tačiau knyga vaizduoja didelę dalį Holokausto. Ne visos jo aukos mirė nesipriešindamos, nors pasipriešinimas niekada nebuvo išlikimo garantija.

Autorius teigia, kad jo pareiga yra papasakoti jaunajai kartai apie įvykius, kurie įvyko prieš jo akis, ir apie žmones, kurie juose dalyvavo. Jaunesnei kartai tai yra istorija, autoriui – realybė. Viskas, kas parašyta šioje knygoje, yra tik maža lemtingų įvykių mūsų tautos istorijoje dalis, tačiau dabartis statoma ant praeities pamatų, ir jaunoji karta turėtų įvykius žinoti vardan ateities.

Icchakas Aradas dėstė žydų istoriją Tel Avivo universitete. Išleido keletą publikacijų apie Holokaustą Sovietų Sąjungoje. 1972–1993 m. buvo Jad Vašem Holokausto istorijos muziejaus vadovas.

Iš anglų kalbos vertė Jurgita Jagminaitė, iš hebrajų kalbos vertė Mošė Parason


  • Autorius: Icchakas Aradas
  • Leidėjas: Margi raštai
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 352
  • Formatas: 14x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789986095019

Kiti taip pat domėjosi


2021-01-24

Puiki ir tikroviska knyga

2020-03-25

Šita pasišlykštėtina "holokausto" isterija, kaip ir visa dogminė WW2 "istorija"- totalinis melas ir kliedesiai, neturintys nieko bendro su realiais įvykiais:

sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

Parašykite atsiliepimą apie "Iš mirties slėnio į Siono kalną"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie visuomenę

Icchakas Aradas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Iš mirties slėnio į Siono kalną", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Iš mirties slėnio į Siono kalną" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Iš mirties slėnio į Siono kalną" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Iš mirties slėnio į Siono kalną"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Icchakas Aradas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Iš mirties slėnio į Siono kalną" perkama kartu