0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Iš nuomšiko gyvenimo

5.0
(5 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-02-26 Miglė

labas migle


Šiuo metu neparduodama

2021-12-31 7.49 SoldOut

Knygos "Iš nuomšiko gyvenimo" aprašymas

„Iš nuomšiko gyvenimo“ – paskutinė Gendručio Morkūno knyga vaikams, kurią kritikai vertina kaip vaikų literatūros klasika tapsiantį kūrinį. Tai istorija apie sunkią vaikystę, pasakojama paties vaiko.

Skaudi ir sunki vaiko istorija knygoje „Iš nuomšiko gyvenimo“ pasakojama patraukliu ir išskirtiniu G. Morkūno stiliumi. Pasakojimas šokiruoja ir kartais atrodo net per skaudus skaityti vaikams, tačiau viskas baigiasi laimingai ir tai suteikia nepaprasto grožio ir lengvumo visai istorijai.


Nuomšikas – tai vaikas, kurį galima išsinuomoti. Daugiau apie tai, kas yra nuomšikas, autorius papasakoja jau knygos pradžioje. Knygoje kalbama apie vaikų namus ir juose augančių vaikų kasdienybę. Pasakojimas labai realistinis ir dėl to tik dar liūdnesnis. Pats autorius knygoje kreipiasi į skaitytojus, prašydamas nebausti knygos dėl keistoko pavadinimo. Pasak jo, pasaulyje daug keistų vardų ir kitų dalykų, tačiau visi jie gali gyventi šalia vienas  kito, o kai kurie net ir būna laimingi.


Knygoje „Iš nuomšiko gyvenimo“ vėl stebina rašytojo, net kelerius metus iš eilės pripažinto geriausiu knygų vaikams ir paaugliams autoriumi, išmonė, vaizduotės žaidimai, sugebėjimas skaudžius ir liūdinančius dalykus pasakoti nepiktnaudžiaujant, o verčiant susimąstyti ir pažvelgti giliau.


Knygos pelnyti apdovanojimai:

o Geriausia 2010 metų knyga vaikams ir paaugliams. Apdovanojimą skyrė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

o Apdovanojimas už taisyklingą kalbą. Apdovanojimą skyrė Valstybinė kalbos inspekcija.

o 2011 Metų knyga paaugliams. Apdovanojimą skyrė Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.


„Morkūnas turi retą rašytojo turtą – neprilygstamą stilių. Jo rašymo manieros nesumaišysi su jokia kita. Būtent dėl to jo tekstą vis norisi cituoti – kiekvieną frazę verta įsižiūrėti, analizuoti. Ir dar – Gendrutis Morkūnas turi dorybę, ypač svarbią vaikų rašytojams, – jis vaikams nemeluoja ir nepataikauja. Tai visose penkiose šio autoriaus knygose vaikams pavydėtinai nuosekliai išlaikytas principas. Literatūra turi kelti, o skaitytojas turi temptis, augti iki sudėtingo, talentingo, nepaprasto kūrinio. Ir jis, tikėkimės, tempiasi, auga."


Džiuljeta Maskuliūnienė, vaikų literatūros tyrinėtoja

„Ir iš tiesų nei pavadinimas, nei kas kita neturėtų atbaidyti, nes tai yra knyga, turinti potencialo tapti viena klasikinių lietuviškų knygų paaugliams. Ji gali tapti ta knyga, kurios herojus paskui, jau užaugę mes atsimename lyg jie būtų tikri mūsų vaikystės bičiuliai ir bendražygiai“.

Vytautas Raškauskas, knygų apžvalgininkas

Gendrutis Morkūnas (1960–2009) – vaikų rašytojas, fizinių mokslų  daktaras, radiacijos tyrinėtojas. Gimė Panevėžio rajone, Vabalninko krašte. Studijavo Vilniaus universitete Fizikos fakultete, vėliau jame ir dirbo. Atliko įvairius tyrimus, ieškojo būdų, kaip žmonėms būtų galima apsisaugoti nuo radiacijos, rašė mokslinius straipsnius. Taip pat reiškėsi kaip eseistas „Šiaurės Atėnuose“, internetiniame portale bernardinai.lt, Biržų krašto laikraštyje „Šiaurės rytai“.


  • Autorius: Gendrutis Morkūnas
  • Leidėjas: Nieko rimto
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 156
  • Formatas: 17x23, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955683988

2020-02-26

labas migle

2020-02-01

as vyras

2019-11-27

Knyga skaitosi greitai ir lengvai, bet ji yra apie vaikus kurie neturi nieko, jų nemoko kaip gyventi pasaulyje...

2019-04-26

Skaitant šią knygą reikia mąstyti, ieškoti užkoduotų klausimų ir atsakymų. Nors atrodo sunku, bet labai reikalinga ir verta.

2019-04-26

Skaitant šią knygą reikia mąstyti, ieškoti užkoduotų klausimų ir atsakymų. Nors atrodo sunku, bet labai reikalinga ir verta.

Parašykite atsiliepimą apie "Iš nuomšiko gyvenimo"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Grožinė lietuvių autorių literatūra 9-12 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Iš nuomšiko gyvenimo", kurį parašė Gendrutis Morkūnas. Siūlome ne tik išsamų "Iš nuomšiko gyvenimo" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Gendrutis Morkūnas. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Iš nuomšiko gyvenimo". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Iš nuomšiko gyvenimo" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Iš nuomšiko gyvenimo" perkama kartu