0

Išbandymas laisve

  • Nuolaida knygai -68%
Kaina internetu: 2,99 €
Kaina knygyne: 9,29 €*
Sutaupote: 6.30 € (68%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Išbandymas laisve

  • Leidėjas: Versus aureus
  • Išleidimo metai: 2013
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 352
  • ISBN ar kodas: 9789955344414

2020-12-31 2.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Išbandymas laisve" aprašymas
Knygoje "Išbandymas laisve" - skelbiami tekstai, publikuoti spaudoje per ilgesnį nei dvidešimt metų laikotarpį, taip pat – niekur nespausdinti, kuriuose gvildenamos aktualios ir svarbios problemos, susijusios su vienokia ar kitokia situacija šalyje, neretai ją vertinant gana įžvalgiai ir kritiškai, nenutylint skaudžiausių tikrovės apraiškų. Sovietmečiu autorius ne kartą buvo smarkiai pultas už atviresnį nemelagingą žodį apie tuometinę tikrovę, ypač 1962–1963 metais, bet yra susilaukęs užgaulaus koneveikimo ir atgautos nepriklausomybės metais, nors vėliau paaiškėjo, kad buvo teisus.

 

Tokią kainą už atvirai sakomą karčią tiesą, už neabejingumą šalies likimui, nesitaikstant su melu ir veidmainyste, su akivaizdžiu moralės nuosmukiu ir nepakenčiama neteisybe, neišvengiamai tenka mokėti. Tačiau laisvė įpareigoja būti laisvam ir skelbti tai, kas būtina, nors ir rizikuojant likti nesuprastam arba net pasmerktam tų tamsių visuomenės sluoksnių, kuriems ir šiandien tiesos sakymas yra antipatriotiškas veiksmas, dėl ko galima tik apgailestauti! Ši knyga gal daugiau prisidės prie inertiškos sąmonės prašviesėjimo, aiškesnio dabarties ir praeities įvykių suvokimo. Tokia viltim ir grindžiamas jos pasirodymas.

PRATARMĖ

PRATARMĖNiekada nebuvau abejingas tam, kas vyksta Lietuvoje, todėl stengiausi išreikšti savo požiūrį į įvairius tikrovės reiškinius nevengdamas kritiškų pastabų, nes rašytojas neprivalo pataikauti vienokiai ar kitokiai valdžiai, toleruoti melą ir neteisybę. Jis įpareigotas su tuo nesitaikstyti, jei neketina tapti nuolankiu konformistu.

Tokia nuostata skatino netylėti, tad per porą dešimtmečių susikaupė nemenkas spaudoje skelbtų ir dar nespausdintų publikacijų pluoštas su daugybe analizuojamų man rūpėjusių problemų, kurios veikiausiai iki šiol tebėra aktualios ir svarbios. Tai ir paskatino šiuos tekstus sudėti į krūvą, kad būtų lengvai prieinami kaip praėjusio laiko liudytojai, galintys ir dabar turėti tam tikrą naudą sprendžiant pagrindines šalies problemas. Taigi gal pasitarnaus šiam tikslui. O tada drįsčiau galvoti apie atlikto darbo tikslingumą ir prasmę.

Rengiant knygą spaudai ir pakoregavus vieną kitą pavadinimą, patrumpinus ar kai ką pakeitus, atsisakyta tų tekstų, kurie pastaruoju metu pasirodė mažiau reikšmingi, todėl jie liko šen bei ten išbarstyti periodikos skiltyse. Na, o visa kita pateikiama geranoriško ir smalsaus skaitytojo dėmesiui, paliekant jam teisę pritarti ar nepritarti autoriaus požiūriui, kuomet autorius taip pat pasinaudoja savo teise reikšti įvairias mintis. Kiekvienu atveju, knyga turėtų paskatinti apmąstyti daugelį dalykų, tiesiogiai susijusių su tolesniu mūsų brangiosios Lietuvos likimu. Juk nevalia nesijausti už tai atsakingiems, nes šalies ateitis priklauso nuo negatyvių ar pozityvių mūsų veiksmų. Tiktai ne nuo abejingųjų.

Knygoje spausdinami tekstai apima maždaug dvidešimties metų laikotarpį, kai kurie iš jų buvo publikuojami spaudoje, tad atspindi to laiko aktualijas ir bendruosius bruožus, įvairias jų apraiškas, kurios neretai traktuojamos kritiškai, taip pat nevengiant ironiškų ar satyriškų intonacijų.

Mat stebint gyvenimo tikrove be jų neįmanoma išsiversti. Daug visko per keliasdešimt metų prirašyta, galbūt kai ką dabar vertinčiau kiek kitaip, nes laikui bėgant neretai keičiasi ir mūsų požiūriai, jau pažvelgus į įvairius dalykus iš kitos perspektyvos.

 

Autorius 

Parašykite atsiliepimą apie "Išbandymas laisve"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Eseistika ir publicistika

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Išbandymas laisve, kurią skaitytojams dovanoja Romualdas Lankauskas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Romualdas Lankauskas su knyga Išbandymas laisve jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Išbandymas laisve patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Romualdas Lankauskas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Išbandymas laisve palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Išbandymas laisve" perkama kartu