0

Išmintingi, godūs ir keisti žmonės: lietuvių liaudies parabolės ir pasakojimai

Kaina internetu: 7,79 €
Kaina knygyne: 8,99 €*
Sutaupote: 1.20 € (14%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Išmintingi, godūs ir keisti žmonės: lietuvių liaudies parabolės ir pasakojimai

  • Leidėjas: Vytauto Didžiojo universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 92
  • ISBN ar kodas: 9786094673634

2020-10-31 7.79 InStock
Į krepšelį
Knygos "Išmintingi, godūs ir keisti žmonės: lietuvių liaudies parabolės ir pasakojimai" aprašymas

Šioje knygelėje "Išmintingi, godūs ir keisti žmonės: lietuvių liaudies parabolės ir pasakojimai" pristatomi dviejų lietuvių folkloro žanrų kūriniai, kuriems skirto mokslinio leidinio dar nebuvo. Čia skelbiama beveik visų Lietuvoje užrašytų parabolių po vieną variantą, kartais - ir po du skirtingus variantus. Iš realistinių pasakojimų įvairovės pasirinkti tik tie tekstai, kurie yra tarsi parabolių priešprieša. Daugelio parabolių herojai - išmintingi ir originaliai mąstantys žmonės, o pasirinktų pasakojimų personažai keistu elgesiu stebina kaimynus ir yra pastarųjų klaidinami bei pajuokiami. Parabolės moko, kaip reikia ir kaip nereikia elgtis, pasakojimai informuoja apie senoviškai veikiančius žmones.

Siekiant išryškinti didaktinę parabolių paskirtį, kūriniai grupuojami j tipus, sudarytus remiantis tekstų semantine interpretacija. Pasakojimai grupuojami pagal tematiką.

Dauguma tekstų skelbiami pirmą kartą. Jie paimti iš Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Lietuvių tautosakos rankraštyno; iš 115-os tekstų 11-a paimti iš mokslinių publikacijų.

Knygelės "Išmintingi, godūs ir keisti žmonės: lietuvių liaudies parabolės ir pasakojimai"  pabaigoje pridedami paaiškinimai. Po kūrinio pavadinimo rašomas parabolės tipo numeris pagal Bronislavos Kerbelytės sukurtą struktūrinę semantinę klasifikaciją, pasakojimo numeris - pagal tos pačios autorės sukurtą tematinę klasifikaciją (numeriai žymimi raide K). Jeigu parabolė aprašyta tarptautiniame pasakų kataloge, įrašomas ir antras tipo numeris (žymimas AT). Po to nurodomi skelbiamų kūrinių pateikėjai bei užrašyto-jai, tekstų šaltiniai, kiekvienos parabolės suklasifikuotų variantų ir anksčiau moksliniuose leidiniuose paskelbtų jos variantų skaičiai. Daugumos skelbiamų pasakojimų žinomi pavieniai variantai; tekste nurodomi tik ne kartą užrašytų kūrinių variantų skaičiai.

Kartais pažymimi tekstų ar jų užrašytojų ypatumai. Ši informacija ypač reikalinga folkloristikos specialistams.

Kad knygele galėtų lengviau naudotis ir kiti skaitytojai, tekstai šiek tiek redaguoti: svetimžodžiai pakeisti lietuviškais atitikmenimis, laužtiniuose skliaustuose parašyti žodžiai padeda suprasti neaiškias vietas, o parašyti kursyvu - paaiškina tarmiškus ar bendrinėje kalboje nevartotinus žodžius. Retkarčiais minimaliai tvarkoma sintaksė, praleidžiami ir kupiūros ženklu žymimi su pasakojimo siužetu nesusiję žodžiai ar prijungtas kitas siužetas. Daugumos kūrinių originalai be pavadinimų; rankraščiuose rasti pavadinimai panaudojami ir apie tai informuojama "Paaiškinimuose".

Tikimės, kad skelbiami kūriniai bus naudingi ne tik folkloristams. Jie gali būti įdomūs ir kitiems senove besidomintiems skaitytojams. Parabolės gali būti naudingos pedagogams, o pasakojimai - papročius ir tikėjimus tyrinėjantiems etnologams.

Parašykite atsiliepimą apie "Išmintingi, godūs ir keisti žmonės: lietuvių liaudies parabolės ir pasakojimai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Tautosaka

Bronislava Kerbelytė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Išmintingi, godūs ir keisti žmonės: lietuvių liaudies parabolės ir pasakojimai, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Išmintingi, godūs ir keisti žmonės: lietuvių liaudies parabolės ir pasakojimai aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Išmintingi, godūs ir keisti žmonės: lietuvių liaudies parabolės ir pasakojimai už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Išmintingi, godūs ir keisti žmonės: lietuvių liaudies parabolės ir pasakojimai? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Bronislava Kerbelytė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Išmintingi, godūs ir keisti žmonės: lietuvių liaudies parabolės ir pasakojimai" perkama kartu