0

Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?

  • Nuolaida knygai -31%
Kaina internetu: 6,99 €
Kaina knygyne: 9,99 €*
Sutaupote: 3.00 € (31%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?

  • Leidėjas: Lectio divina
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 23x25, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 48
  • ISBN ar kodas: 9786094840968

2021-01-31 6.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?" aprašymas

Ar pagalvojote, kodėl per Kalėdas nebesulaukiame sniego, o pasaulį vis dažniau sukrečia gamtos stichijos? Dėl šių reiškinių kalta klimato kaita. Ką gi reiškia ši frazė? Suomių autorė Laura Ertimo vaikams skirtoje knygoje „Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?“ atsako į visus iškylančius klausimus.

Lota ir Kasperas – geriausi draugai. Jie dažnai pasikalba apie pasikeitusius orus. Lotos mama mėgsta apsipirkinėti internete, planuoja žiemos atostogas praleisti Laplandijoje, tačiau į mergaitės klausimus atsakymų neturi. Kodėl atvirukuose rašoma, kad Kalėdos baltos, kai iš tiesų per jas lyja ir tamsu? Mama sako, kad tokia tradicija, bet Lotai kyla daug daugiau klausimų. Kaspero tėtis mano, kad Kalėdas iš viso reikėtų uždrausti, nerimauja dėl klimato kaitos, tačiau berniukui nepaaiškina kuo tai susiję. Du draugai nusprendžia patys išsiaiškinti kame čia šuo pakastas.

Rašytoja Laura Ertimo ir iliustratorė Mari Ahokoivu parengė komikso tipo informacinę knygą apie klimato kaitą. Mažieji skaitytojai sužinos kuo oras skiriasi nuo klimato ir kodėl atšilimas nebūtinai reiškia kaitrą. Jie sužinos, kad oras priklauso nuo klimato, tačiau abiems reiškiniams įtaką daro Saulė. Autorė kvies jaunuolius apsidairyti gamtoje. Ir ne tik savo šalyje, bet ir kelionių metu. Pažvelgę į augalus jie lengvai galės atpažinti, kokie sezonai vyrauja šalyje: jei aplink aukšti spygliuočiai, reiškia šioje vietoje būna šaltos žiemos; jei visur smėlis ir auga kaktusai – čia mažai lyja; jei iš vešlios augalijos girdisi beždžionių riksmai, tai reiškia, kad šioje vietoje kiaurus metus drėgna ir šilta. Skaitytojai sužinos kuo skiriasi atmosfera, stratosfera ir troposfera bei supras kuo jos naudingos mūsų planetai.

„Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?“ – itin informatyvi knyga. Tačiau jokiais būdais ne nuobodi! Informacija išdėstyta vaizdžiai, aiškiai iliustruota, pasitelkti asociatyvūs pavyzdžiai. „Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?“ naujų žinių suteiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, kurie perskaitę knygą jau galės mažyliams atsakyti, kodėl per Kalėdas nebesulaukiame sniego.

Laura Ertimo Helsinkio universitete baigė geografijos studijas. Kurį laiką ji rašė mokslines knygas ir rengė žemėlapius. Šiuo metu Laura užsiima vien tik vaikiškų knygų rašymu. Jos specializacija – mokslo populiarinimas. „Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?“ išversta į dvylika kalbų.

Iš anglų kalbos vertė Jurgita Jėrinaitė

Parašykite atsiliepimą apie "Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Komiksai

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?, kurį parašė Laura Eritimo, Mari Ahokoivu. Siūlome ne tik išsamų Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas? aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Laura Eritimo, Mari Ahokoivu. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas? dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažniausiai su "Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?" perkama kartu