Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Įspūdingiausios pasaulio katedros

Kaina: 11,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-10-31 11.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Įspūdingiausios pasaulio katedros" aprašymas

Ši knyga - tai tos pačios knygos "Ispūdingiausios pasaulio kateros" leidimas, tik su nauju nuimamu viršeliu. Knyga celofanuota.

Šiame leidinyje "Įspūdingiausios pasaulio katedros" apžvelgiama, kaip susiformavo įvairūs bažnyčių, pavadintų bazilikomis ir katedromis, tipai. Čia nušviečiami svarbiausi istoriniai pokyčiai šių statinių architektūroje, - nuo pat jos ištakų ankstyvojoje krikščionybėje, romanikoje ir gotikoje, vėliau jai kintant renesanso ir baroko epochose, iki pat naujausios šiuolaikinės architektūros.

Į knygą "Įspūdingiausios pasaulio katedros" įtrauktos trisdešimt šešios bažnyčios iš dvylikos šalių, esančių trijuose žemynuose: Europoje, Azijoje ir Amerikoje. Tad skaitytojas susidarys išsamų vaizdą, kaip įvairuoja šių statinių stilius ir pobūdis skirtinguose geografiniuose ir kultūriniuose kontekstuose.

Knygoje "Įspūdingiausios pasaulio katedros" tyrinėjama šių didingų krikščionybės paminklų istorija. Jie rodomi per nuolat vykstančių pokyčių prizmę, taip pat atsižvelgiant į jų statybos techniką, liturginius reikalavimus, architektūrinę kalbą ir puošybos elementus. Būtent šiais aspektais ir buvo vadovaujamasi, iš visų pasaulyje esančių bazilikų ir katedrų gausos atrenkant į leidinį sudėtuosius objektus. Dėmesio centre atsidūrė tie statiniai, kurie dėl pavyzdinės vertės tapo standartu ne tik savo epochoje, - kaip Sv. Sofijos bazilika Stambule arba Dievo Motinos katedra Paryžiuje, - bet ir vėlesniais istoriniais laikotarpiais; akivaizdus tokio objekto pavyzdys -Sv. Petro bazilika Romoje. Kalbant apie XX amžių, siekėme pateikti šiuolaikinių architektūros

tendencijų, kuriant didelius religinius kompleksus, panoramą; buvo atrinkti iškiliausių dabarties architektų darbai, atsižvelgiant ne tik į šių bazilikų ar katedrų architektūrinę išraišką, bet ir į jų šiandienę reikšmę.

Be to, atrenkant statinius buvo apsiribota tik tomis bažnyčiomis, kurios pavadintos „bazilikomis" arba „katedromis", šiuos pavadinimus interpretuojant tiksliai pagal jų liturginę prasmę. Kanonų teisė „baziliką" apibrėžia kaip bažnyčią, kuriai popiežius suteikė garbės titulą dėl ypatingos jos reikšmės: dėl jos amžiaus, dydžio, meninės ar religinės vertės, ar dėl joje esančių šventųjų relikvijų svarbos. Na, o pavadinimas „katedra", pradėtas vartoti viduramžiais, taikomas pagrindinei diecezijos bažnyčiai; tai vyskupo būstinė (lotyniškai cathedra).

Italų kalboje katedra dar vadinama „duomo" arba „Dievo namais". Vienintelė išimtis tarp čia atrinktų bažnyčių yra Sv. Tėvo Pijaus Pietrelčiniečio maldos namai: šis objektas buvo įtrauktas dėl didžiulio susidomėjimo jo architektūra. Autorius, architektas Rencas Pianas (Renzo Piano), čia įgyvendino naujausius inovacinius techninius bei erdvinius sprendimus. Tiesa, pasirenkant minėtąją šventovę reikšmės turėjo ir nepaprastai masiškas atsidavimas charizmatiškajai popiežiaus Pijaus asmenybei, pritraukiančiai į šią vietovę - San Džiovani Rotondą - būrius piligrimų iš visų pasaulio kampelių.

Aprašant kiekvieną baziliką ar katedrą, pateikiama tam tikrų standartinių duomenų, tokių kaip apytikris statinio užimamas plotas, įtraukiant visus prie bažnyčios prijungtus pastatus (atrijus, zakristijas, koplyčias, baptisterijas (krikštyklas), ir kt.), tačiau neskaičiuojant požeminių patalpų (kriptų, požeminių bažnyčios patalpų, kt.) arba vienuolyno pastatų ploto. Taigi, skaitytojas turėtų susidaryti aiškų vaizdą apie bendrą šių statinių dydį, - dauguma jų būna itin dideli: štai Sv. Petro bazilika Romoje užima daugiau kaip 19 974 kv. metrų.

Pusė šiame leidinyje esančių bažnyčių įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, - arba dėl pačių statinių ypatingumo, arba dėl to, kad jie pastatyti ypatingo dėmesio vietose (pavyzdžiui, Venecijos, Romos, Florencijos, Stambulo, Maskvos ar Meksiko miesto istoriniuose centruose). Šioje gausioje kategorijoje atsidūrė tokios bazilikos kaip Šv. Apolinaro (Ravena), Šv. Sofijos (Stambulas), Šv. Morkaus (Venecija), Šv. Marijos Magdalietės (Vezlė), Šv. Petro (Roma) ir Švenčiausiojo Išganytojo bazilika (Venecija); taip pat katedros - Pizos, Spėjerio, Daramo, Paryžiaus, Šartro, Amjeno, Kenterberio, Burgoso, Florencijos, Maskvos (Vasilijaus Palaimintojo), Meksiko miesto ir Brazilijos.

Iš anglų kalbos vertė Jūratė Derukaitė  • Autorius: Graziella Leyla Ciaga
  • Leidėjas: Aktėja
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 216
  • Formatas: 17x31, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955215004

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Įspūdingiausios pasaulio katedros"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Architektūros knygos

Graziella Leyla Ciaga pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Įspūdingiausios pasaulio katedros", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Įspūdingiausios pasaulio katedros" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Įspūdingiausios pasaulio katedros" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Įspūdingiausios pasaulio katedros"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Graziella Leyla Ciaga tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Įspūdingiausios pasaulio katedros" perkama kartu