Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Išsigimę teismai, sužlugdyta valstybė

2.6
(10 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-05-07 Ramūnas Apulskis

Puiki knyga,pagarba autorei,kuri nepabijojo parašyti tiesa apie teisėjų korupcija,kurie yra nebaudžiami,neteisiami.Kurie yra kone kaip kokie,,dievai,,kurie gali kitus žeminti, o save aukštinti ir kilti karjeros aukštesniais laipteliais.Pasibaisejau,pasislykstejau teisėjais, teismų kolegija,etikos teismų komisija,kurie pasirodo dirba iš vien petys petyn,kaip pati autorė gerai parašė,,jog varnas, varnui akies nekerta,,Baisu kai suzinai kokia yra realybė korumpuotoje teismų sistemoje,kurie yra kaip kokie,, dievai,,kurie gali kitus žeminti,o save aukštinti ir dar kilti karjeros aukštumos laiptais.Knygoje perskaitęs susidariau tokią nuomonę,jog ankstesni ir galbūt dabartiniai teismai yra didelė bėda ir grėsmę Lietuvai ir jos visuomenei!?


Šiuo metu neparduodama

2024-04-30 10.99 SoldOut

Knygos "Išsigimę teismai, sužlugdyta valstybė" aprašymas

Aldona Meilutytė gimė 1938 m. Kaune, vaikystę praleido tėvų ūkyje Sausinės kaime, netoli Kauno. 1948 m. šeima kaip buožės buvo tremiama į Sibiru, tačiau A. Meilutytė atsitiktinumo dėka liko neišvežta. Būdama keturiolikos metų sunkiai susirgo, virš trijų metų sanatorijoje išgulėjo prikaustyta prie lovos, kur baigė puikaus sanatorijos gydytojo Vytauto Barkausko rūpesčiu įsteigtą vidurinę mokyklą. Nuslėpusi biografijos faktus ir gerai išlaikiusi egzaminus, buvo priimta į Vilniaus valstybinio universiteto Teisės fakultetą, kurį 1962 m. baigusi, dirbo Kaune advokate.
1988 m. ekskursijos po Dunojaus šalis metu pabėgo iš Tarybų Sąjungos. Kaip pabėgėlė buvo priimta JAV. 2005 m. išlaikiusi Kalifornijos valstijos egzaminus, tapo Amerikos teisininke.
2008 m. buvo išleista A. Meilutytės knyga „Ar įmanoma pagerinti Lietuvos teismų darbą?".

ĮŽANGA

Kai kam, ypač valdžiai, gali labai nepatikti knygos pavadinimas. Skubiai prilipins žinomą etiketę „Tikrovės juodinimas", o gal net mėgins apkaltinti nepagarba teismui pagal Baudžiamojo kodekso 232 straipsnį. Juk net Seime buvo kilusi absurdiška iniciatyva priimti įstatymą, kuris įpareigotų visuomenės informacijos priemones skleisti 50 procentų gerų, ir 50 procentų ne tokių gerų žinių. Bet argi galėčiau knygą pavadinti, pvz., „Klestinti valstybė, puikiai vykdantys teisingumą teismai"? Ar tai būtų tiesa? Ar galėjau džiaugtis 2018 metų vasario 16-ają, kad mūsų nepriklausoma valstybė pagaliau įžengė į tiesos ir doros kelią? Jeigu taip būtų, nereikėtų rašyti šios knygos.

Oficialiai vis dar garbinamas ir Tautos Patriarchu tituluojamas Vytautas Landsbergis visai neseniai kalbėdamas Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime pripažino, kad „ir Lietuvoje kai kas yra papuvę, ką reikia taisyti, kam negalima nuolaidžiauti", ragino „nebėgti iš tos sužeistos Lietuvos", ragino jaunus žmones kovoti, „kad būtų kitaip". V.Landsbergis, regis, nenurodė, kas gi Lietuvą sužeidė ir kaip reikia kovoti, kad Lietuvoje būtų kitaip.

Kad Lietuvoje būtų kitaip, visų pirma, valstybėje turi būti įgyvendinamas teisingumas. Gyventi garbingai, kai nėra teisingumo, neįmanoma. Kol Lietuvoje bus nebaudžiama teisėjų savivalė, kol prisidengdami „nepriklausomumu" teisėjai tyčiosis iš teisingumo, tol apie jokias permainas į gerąją pusę nėra ko net svajoti.

Šioje knygoje aš pareiškiu savo nuomonę apie Lietuvos teismų darbą ir pagrindžiu tą nuomonę konkrečiais viešai paskelbtais faktais bei savo asmeniniu patyrimu. Skaitytojas turi teisę nuspręsti, ar aš teisi, ar klystu. Mano nuomonė nesutampa su Lietuvos Respublikos Prezidentės nuomone, kurią ji pareiškė 2017 m. gruodžio 24 d., šv.Kūčių dieną, paskelbdama, kad Lietuvos teismų sistemoje įvyko akivaizdus lūžis ir žmonių pasitikėjimas teismais pasiekė aukščiausią lygį. Tenka daryti išvadą, kad Prezidentė nežino tikrosios padėties ir dėl to klysta, nes labai nenorėčiau patikėti, kad Prezidentė paprasčiausiai meluoja. Jeigu net valstybės vadovė nebaudžiama meluoja, ko verta tokia valstybė?

Kad per 27 nepriklausomybės metus valstybė sužlugdyta - visi mato. Tarsi iš skęstančio laivo iš Lietuvos bėga žmonės, to nenuslėpsi. Oficialiai pripažįstama, kad iš 3 706 299 nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje 1992 m. gyvenusių žmonių, 2017 m. liepos 1 d. telikę 2 821 674. Manau, kad iš tikrųjų gyventojų likę dar mažiau. Per 25 metus Lietuvos gyventojų skaičius oficialiai sumažėjo maždaug 24 procentus. Bėga jaunimas, bėga darbingo amžiaus išsilavinę žmonės, kurie atneša daugiausiai ekonominės (ir ne tik ekonominės) naudos šaliai, kurioje jie gyvena ir dirba. Nei karo, nei maro, o Lietuva tuštėja...

Kodėl žmonės emigruoja, kai valdžia ir valdžios pakalikai be jokios gėdos drįsta viešai skelbti apie Lietuvos „sėkmės istoriją" kaip sektiną pavyzdį kitoms buvusios Tarybų Sąjungos ir net taip vadinamo buvusio Rytų bloko šalims? O štai Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis neseniai pranešė, kad „esame pavyzdys kitoms valstybėms". Kaip vertinti tokį pačios aukščiausios valstybės valdžios institucijos vadovo pareiškimą? Ypač po to, kai paskelbtas prezidentės Dalios Grybauskaitės - Tulpės (ji ir Magnolija) susirašinėjimas su tuometiniu Liberalų partijos pirmininku Eligijum Masiuliu; paskelbta Valstybės saugumo departamento pažyma; užbaigus daugiau kaip pusę metų trukusį tyrimą, priimtos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvados; pradėta nagrinėti teisme taip vadinama „garsioji politinės korupcijos" baudžiamoji byla, kurioje pagaliau teisiamas E.Masiulis ir kiti, t.y. šiek tiek praskleista uždanga ir tuo pačiu parodyta, kaip iš tikrųjų Lietuvoje vyksta valstybės valdymas ir kas ją valdo.

Nors mūsų valdžiai vis dar neaišku, kodėl žmonės emigruoja, vis dar užsakinėjami tūkstančius eurų kainuojantys tyrimai, kad būtų išaiškintos emigracijos priežastys, esu įsitikinusi, kad pagrindinė emigracijos priežastis - pamintas po kojomis teisingumas. Kai valstybėje nėra teisingumo, kai net teisėjams galima nebaudžiamai meluoti, dingsta dora - klesti korupcija, didėja skurdas, savižudybės, nusikalstamumas, girtuokliavimas, - visuomenė degraduoja.

Konstitucijos 109 straipsnyje pasakyta, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai. Tai nėra tiksli, tai - neapgalvota ir klaidinanti formuluotė, kuri seniai turėjo būti pataisyta: teisingai elgtis privalėtų visi, o svarbiausia, kad teisingai elgtųsi ir tautai nemeluotų valstybės pareigūnai, kurie atlieka valdžios funkcijas. Teisingumas -tai pagrindinis doro elgesio principas. Tačiau kai iškyla ginčai, teisingai ir laikantis įstatymo reikalavimų, t.y. teisėtai, tuos ginčus civilinėse bylose valstybėje pavedama spręsti teismams. Baudžiamosiose bylose teismas nustato, ar apkaltintas asmuo, kurio byla perduota teismui, iš tikrųjų yra kaltas ir paskiria jam bausmę. Taigi, teismai vykdo teisingumą nagrinėdami bylas, taip ir turėjo būti nurodyta Konstitucijoje.

Advokatas Jonas Ivoška viešai kalbėjo, kaip tokia netinkama formuluotė kartais sukelia kurioziškų nutikimų. Kai advokatas vienam aukštas pareigas einančiam valstybės pareigūnui pareiškė priekaištą, kad tas elgiasi neteisingai, išpuikęs valdžiažmogis įžūliai atrėžė: ..Skaityk Konstituciją. Lietuvoje teisingumą vykdo tik teismai".

Tačiau Mykolo Romerio universiteto teisės profesorius daktaras Vytautas Sinkevičius, buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas, straipsnyje „Lietuvos konstitucinės kontrolės modelis: kelios teorinės ir praktinės problemos", išspausdintame žurnalo „Parlamento studijos" 21 numeryje, kalbėdamas apie tai, kokios Konstitucijos pataisos ar pataisymai negali būti priimtini, kaip tik nurodo, jog Konstitucijos nuostata, kad teisingumą vykdo tik teismai, negali būti taisoma...

Ši nedidelė klaida Konstitucijoje padarė labai didelę žalą: ji sudarė prielaidas teismams uzurpuoti ir monopolizuoti net patį tiesos ir teisingumo suvokimą. Lietuvoje žmonės paversti tarsi kokiais zombiais, - kol teismas netarė savo žodžio, jie lyg ir negali suprasti, kur tiesa, o kur melas. Jie bijo pasakyti savo nuomonę, pavirtę didžiausiais bailiais - gelbėjasi apsidrausdami tarsi visagaliu žodeliu „galimai", kurį prikergia prie kiekvieno teiginio. Matyt, ir man reikėtų šią knygą pavadinti „Galimai išsigimę teismai, galimai sužlugdyta valstybė".

Būtent nuo teisėjų, veikiančių teismo vardu, nesąžiningumo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi nagrinėjant bylas, prasideda didžiausi Lietuvos vargai. Būtent čia glūdi blogio šaknys. Taip ir parašiau viename savo ieškinių Vilniaus apygardos teismui, kuriame prašiau atlyginti žalą, atsiradusią dėl neteisėtų teisėjų veiksmų padarytų nagrinėjant bylą, jog tai yra mūsų valstybės katastrofa, kad teisėjai nebaudžiami už akivaizdų įstatymo neklausymų nagrinėjant bylas. Net rusų okupacijos metais Baudžiamajame kodekse buvo numatyta teisėjų atsakomybė už žinomai neteisingo sprendimo bei nuosprendžio ar nutarties priėmimą, o nepriklausomojoje Lietuvoje jokios atsakomybės teisėjams nėra.

Nagrinėdami bylas, t.y. vykdydami teisingumą, teisėjai gali neklausyti įstatymo (visai nesvarbu, kad Konstitucijos 109 straipsnyje nustatyta, kad teisėjai, nagrinėdami bylas, klauso tik įstatymo), gali savivaliauti, rašinėti sprendimuose ar nuosprendžiuose nesąmones -jie už tai neatsako, negali būti baudžiami, nes jie nepriklausomi. Jeigu bus vertinamas teisėjo atliktas darbas, laikoma, kad tuo bus pažeistas teisėjo nepriklausomumas, - taip tvirtina Prezidentė ir visa kita mūsų valstybės aukščiausioji valdžia.

Kaip minėjau, Baudžiamajame kodekse nenumatyta jokia teisėjų atsakomybė už žinomai neteisingo ir melagingo sprendimo priėmimą. Teisėjus net atsisakoma traukti drausminėn atsakomybėn, jeigu jie pažeidė Teisėjų etikos kodeksą ar pažemino teisėjo vardą bei sulaužė priesaiką nagrinėdami bylas, t.y. vykdydami tarnybines pareigas. Sunku net patikėti, kad įteisinta absoliuti teisėjų savivalė. Būtent tai ir nulėmė teismų kaip visumos išsigimimą. Tai, žinoma, nereiškia, kad Lietuvoje nėra nė vieno sąžiningo doro teisėjo, bet, kaip užfiksavo teisėsaugos pareigūnai viename telefoniniame pokalbyje, įtariamieji nusikaltimų padarymu šitaip charakterizavo musų valstybės teismų sistemą: „Visuose miestuose eina susitvarkyt".

Apie teismus, teisėjus, įstatymus, o taip pat apie valstybingumo svarbą ir demokratiją norėčiau su skaitytoju pasidalinti mintimis šioje knygoje, nes manau, kad Lietuvoje žmonės nepilnai jvertina teismų darbo reikšmę visam valstybės gyvenimui.

Būtina suprasti, kad teismo sprendimas svarbus ne tik tiems, kuriuos teismas teisia ar kurie bylinėjasi, kiekvienas teismo sprendimas yra svarbus visiems, visai visuomenei. Būtent todėl teismai bylas visur visais laikais nagrinėja viešai. Lietuvoje pažeidžiamas net šis, Konstitucijoje įtvirtintas teismų viešumo principas - apeliacine tvarka bylos nagrinėjamos „rašytinio proceso tvarka", jau nekalbant apie kasacinį procesą, o kartais net ir pirmosios instancijos teismo posėdžiai paskelbiami neviešais, nors tam nėra jokio teisės pagrindo.

Dėl Lietuvos dabartinės padėties dažniausiai kaltinami vagys Seime, vagys valdžioje, kaltinami žmonės, „ne tuos" išrinkę į valdžią. Tačiau jeigu valstybėje tinkamai funkcionuotų teisėsaugos sistema, jeigu prokurorai sąžiningai trauktų baudžiamojon atsakomybėn nusikaltėlius, o teismai nusikaltėlius teisingai baustų, nežiūrint kad ir kokioje aukštoje kėdėje jie sėdėtų, jeigu net patys teisėjai, jeigu jie padarė nusikaltimus, būtų traukiami baudžiamojon atsakomybėn, tada net mintis nekiltų, kad valstybę gali valdyti vagys.


  • Autorius: Aldona Meilutytė
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 288
  • Formatas: 15x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786099609003

Kiti taip pat domėjosi


2022-05-10

Mes, teisininkai, savęs neaukštinam ir, tuo labiau, kitų nežeminam.

2022-05-07

Puiki knyga,pagarba autorei,kuri nepabijojo parašyti tiesa apie teisėjų korupcija,kurie yra nebaudžiami,neteisiami.Kurie yra kone kaip kokie,,dievai,,kurie gali kitus žeminti, o save aukštinti ir kilti karjeros aukštesniais laipteliais.Pasibaisejau,pasislykstejau teisėjais, teismų kolegija,etikos teismų komisija,kurie pasirodo dirba iš vien petys petyn,kaip pati autorė gerai parašė,,jog varnas, varnui akies nekerta,,Baisu kai suzinai kokia yra realybė korumpuotoje teismų sistemoje,kurie yra kaip kokie,, dievai,,kurie gali kitus žeminti,o save aukštinti ir dar kilti karjeros aukštumos laiptais.Knygoje perskaitęs susidariau tokią nuomonę,jog ankstesni ir galbūt dabartiniai teismai yra didelė bėda ir grėsmę Lietuvai ir jos visuomenei!?

2022-05-06

Puiki knyga,pagarba autorei nepabijojusiai parašyti kokia yra korumuota, neįgali teismų sistema Lietuvoje,taip pat Teismų praktika, Teismų etikos komisija kur pasirodo viskas eina kartu petys, petyn iš vien,kaip gerai pastebėjo autorė paminejusi,, auksinė taisyklė,,varnas,Varnui akies nekerta,,Tai didelė gresme Lietuvai,nes korupcija teismuose bus tik,kol teisėjai bus neliečiami,nebaudžiami,kurie sukuria tokia sau palankią sistemą,kur niekas praktiškai nieko negali padaryti teisėjams, teisėjų kolegijai,teisėjų etikos komisijai.Kai perskaičiau šią knygą pakraipai ir pasibaisejau ir pasislykstejau korumpuotą teisėjų savivalę,kurie save gali aukštinti,kilti karjeros laiptais,o kitus žeminti....

2021-10-16

O tai jūs bent į aukštesnes instancijas kreipėtės?

2021-10-14

Taip knyga labai reikalinga ir teisinga. Bet kaip, kas gali paveikti visagalius teisėjus, kad jų misija yra vykdyti teisingumą, o nedaryti nusikaltinus savo sprendimais. Aš esu nusikalstamai apiplėštas korumpuoto Klaipėdos apygardos teismo. ,,Tik'' 115 000 eurų. Ir kaltų nėra. Net Prezidentas bijo teismų. Jis toleruoja (kai kurių teisėjų) nusikalstamą teismų veiklą.

2021-03-28

Tikras siaubas ištiko Lietuvą 1940 metais, kai Lietuvą okupavo sovietai.

2021-03-21

Puiki knyga, ji net neisivaizdavo tokio siaubo, kuris istiks Lietuva 2021 m

2021-02-11

Koks jūs teisėjas, jeigu esate autorės pozicijoje, priešingoje teismams ir valstybei?

2021-02-10

Labai teisinga knyga, kaip oras reikalinga mūsų visuomenei!
Rekomenduoju!

2020-09-13

Nuo kada demokratijos sąlygomis gali būti išsigimę teismai, sužlugdyta valstybė?

Parašykite atsiliepimą apie "Išsigimę teismai, sužlugdyta valstybė"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie visuomenę

Aldona Meilutytė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Išsigimę teismai, sužlugdyta valstybė", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Išsigimę teismai, sužlugdyta valstybė" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Išsigimę teismai, sužlugdyta valstybė" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Išsigimę teismai, sužlugdyta valstybė"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Aldona Meilutytė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams.