0

Istorija ir mitologijos: tapatybės raiškos XVII – XIX amžiaus Lietuvoje

4.0
(1 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
4000 knygų 30-80% pigiau
2018-03-15 Nerijus

Patiko knygos formatas, stilius. Turinys irgi geras.

Informacija

Istorija ir mitologijos: tapatybės raiškos XVII – XIX amžiaus Lietuvoje

  • Leidėjas: Idėjos ir komunikacija
  • Išleidimo metai: 2012
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 384
  • ISBN ar kodas: 9786099502014

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas
Knygą "Istorija ir mitologijos: tapatybės raiškos XVII - XIX amžiaus Lietuvoje" persmelkia pagrindinis klausimas: kaip bendruomenė save apibrėžia ir kaip tuos apibrėžimus išreiškia skirtingais istoriniais laikais? Kitaip tariant, kaip ji suvokia savo tapatybę?

Kodėl Rykantų bažnyčia buvo užburta ir kodėl tuo buvo taip tikima, kad net kunigai joje nelaikė mišių? Kokias paslaptis slepia piktasis ponas Čičinskas? Kodėl jis buvo paverstas „atpirkimo ožiu“ dėl Lenkijos ir Lietuvos valstybės žlugimo? Kokie lietuviai galėjo gyventi XXI amžiuje? Ir kaip nutiko, kad mes, lietuviai, esame tokie, kokie esame? Atsakymai į šiuos – o ir į daugybę kitų – klausimus Virginijaus Savukyno knygoje “Istorija ir mitologijos: tapatybės raiškos XVII - XIX amžiaus Lietuvoje”.

Virginijaus Savukyno lietuvių tapatybės istoriniai ir semiotiniai tyrinėjimai parašyti kaip tik laiku. Jie atveria sudėtingus pokyčius santykiuose tarp kalbų, religijų, luomų, neprarandant pagindinio klausimo: kaip tęsiasi tautos tapatybė, kaip ji išsilaiko ir kaip ją reikia toliau išlaikyti. Tai išsamus ir dabarčiai reikalingas įnašas.
Prof. Algis Mickūnas, Ohio universitetas

Knygoje prikeliamas iš užmaršties tas reikšminis pasaulis, kuriame XVII–XIX amžiuje gyveno ir pagal kurį orientavosi lietuvių bendruomenė. Iš mitų ir fantastinių pasakojimų atkuriami kintantys „savojo“, „svetimojo“ ir „kito“ santykiai. Parodoma, kaip įsivaizduojama tautinė tapatybė buvo grūdinama įkaitusioje istorijos kalvėje.
Prof. Kęstutis Nastopka, Vilniaus universitetas

Tapatybės problematika vis dažniau ir dažniau analizuojama akademiniame diskurse. Virginijaus Savukyno knyga „Istorija ir mitologijos“ į šiuos svarstymus įtraukia semiotikos ir kultūros antropologijos p
2018-03-15

Patiko knygos formatas, stilius. Turinys irgi geras.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu