0

Pirkėjų atsiliepimai

Istorijos šaltinių tyrimai T. 4

Sudarė: Artūras Dubonis
Kaina: 10,49 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 10.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Istorijos šaltinių tyrimai T. 4" aprašymas

Leidinyje gilinamasi į XIV-XX a. istorijos šaltinių atskleidžiamą žmonių ir politinių santykių bei juos įamžinančių istorijos šaltinių atsiradimo istoriją.

Patikimais šaltiniais pagrįstas Grzegorzo Bialunskio tyrimas pateikia XIV- XVI a. pradžios Rytų Baltijos regiono bajorijos mobilumo pavyzdį – Survilų giminės istoriją. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės užsienio politikos ir suvereniteto plėtra Okos aukštupio rusų kunigaikštystėse ir sudėtingi vasaliniai santykiai su jų kunigaikščių giminėmis XV a. analizuojami Romano Bespolovo straipsnyje. XVa. Viduryje užsimezgusios ūkinės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės problemos – puikus iliustracinis fonas Laimonto Karaliaus atlikto tyrimo apie 1469 m. Kazimiero Jogailaičio teismo sprendimą Lucko miestiečiams dėl naujų bajorijos muitinių veiklos uždraudimo Voluinės žemėje.

Teisės dokumentų, raštvedybos, kanceliarijų ir archyvų istorijai skiriami keturi straipsniai. Kartu su Irenos Valikonytės ir Raimondos Ragauskienės tekstais skelbiamas Dariaus Antanavičiaus atradimas – originaliųjų XVI a. Lietuvos Metrikos knygų sąrašas. Geriau suvokti XVI- XVIIIa. lenkiškai lietuviškos rašybos tradicijos santykį su iš Lenkijos Karalystės į Lietuvos raštines ateinančiomis rašybos madomis ar net rašybos kanonu leidžia Jonas Drungilas, aptariantis tuometinės- ji dažniausiai vadinama chaotiška- lenkiškos rašybos ypatumus.

Skaitytojas šiame leidinyje atras dar ne vieną vertingą, savo tiriamas problemas gerai išmanančio mokslininko parašytą straipsnį, publikaciją, recenziją, anotaciją. Lietuvos istorijos mylėtojas į savo rankas ima patikimą knygą apie mūsų praeitį.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Istorijos šaltinių tyrimai T. 4"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Istoriografija

Artūras Dubonis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Istorijos šaltinių tyrimai T. 4", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Istorijos šaltinių tyrimai T. 4" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Istorijos šaltinių tyrimai T. 4" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Istorijos šaltinių tyrimai T. 4"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Artūras Dubonis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Istorijos šaltinių tyrimai T. 4" perkama kartu