⭐Mūsų 21-ojo GIMTADIENIO FIESTA! Ypatingi pasiūlymai ir šventinės kainos Jums! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Išvarymas (knyga su defektais)

Kaina: 4,69 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-02-28 4.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Išvarymas (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).  

Mariaus Ivaškevičiaus pjesė "Išvarymas", pasakojanti apie lietuvių ir kitų imigrantų tapatybės paieškas Londone, sukurta autoriaus šiame mieste rinktų autentiškų istorijų pagrindu. Pagal ją Lietuvos nacionaliniame dramos teatre 2011-ųjų pabaigoje pastatytas to paties pavadinimo režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis iškart po premjeros buvo tituluotas didžiausiu pastarojo dešimtmečio teatro įvykiu.

"Kai perskaitai šimtą „Išvarymo" puslapių, atrodo, pažvelgi į gilią ir žiauriai padarytą žaizdą, su kuria žmonės neįtikėtinu būdu išmoko gyventi."
Rūta Oginskaitė, Lietuvos rytas

"Ivaškevičius, kalbėdamas apie emigraciją, čia siekia ne „parodyti", ne „atspindėti", ne „pamokyti" ar „pasimokyti". Jo tekstas - atakuojantis, provokuojantis, emociškai visavertis, nesterilizuotas ir nefiltruotas, gyvybiškai pulsuojantis."
Konstantinas Borkovskis, Menų faktūra

"Įdomu, kad pats žodis „išvarymas" pjesėje tampa daugiakryptis: socialinis aspektas, kurio labiausiai būtų galima tikėtis (valdžia nesirūpina žmonėmis, ir taip jie netiesiogiai išvaromi), beveik neakcentuojamas, o keliaujama nuo žargono („varom!") į egzistencines identiteto gelmes."
Vaidas Jauniškis, Menų faktūra

Marius Ivaškevičius  (g. 1973). Prozininkas, dramaturgas, kino scenaristas, režisierius. Parašė ir išleido: Kam vaikų (novelės, 1996), Istorija nuo debesies (romanas, 1998; 2001 m. išleistas Lenkijoje), Žali (romanas, 2002; 2013 m. išleistas Vokietijoje), Artimas (pjesių rinkinys, 2002), Purpuriniai dūmai (kino scenarijus, 2003), Madagaskaras (pjesė, 2004; LLTI premijuota kaip kūrybiškiausią metų knyga), Artimas miestas / Ciose City (pjesė, leidimas lietuvių ir anglų kalbomis, 2005), Mistras (pjesė, 2010), Išvarymas (pjesė, 2012).

Parašė pjeses: Kantas (2012 m. pastatyta Maskvos V. Majakovskio teatre); Didis blogis (Masara) (2015 m. pastatyta Lietuvos nacionaliniame dramos teatre; dramaturgas apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi"); Rusiškas romanas (rusų k.; 2016 m. pastatyta Maskvos V. Majakovskio teatre; geriausias Rusijos sezono spektaklis, „Auksinė kaukė" geriausiam metų dramaturgui).

Pjesė Madagaskaras 2004 m. pastatyta Vilniaus mažajame teatre (rež. Rimas Tuminas). 2011 m. pastatyta Turine (Italija).

Pjesė Artimas miestas pastatyta Trieste (2008), Maskvoje (2011), Grenoblyje (2015), Oklande (2016), Rygoje (2017).

Pjesė Mistras 2010 m. pastatyta Vilniaus mažajame teatre (rež. Rimas Tuminas).

Pjesė Išvarymas 2011 m. pastatyta Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (rež. Oskaras Koršunovas). Spektaklis gavo daugiausia 2011 metų teatro apdovanojimų. Kiti pastatymai: Rygos Dailės teatre (2014), Estijos nacionaliniame teatre (2016; geriausias Estijos sezono spektaklis), Maskvos V. Majakovskio teatre (2017).

"Dramos teatro spektaklis „Išvarymas" yra tobulas žaidimas. Labai retai būna, kad eiliniam spektakliui pasibaigus pilna salė žiūrovų atsistoja susimąstę ir sužavėti norėdami nuoširdžiai padėkoti teatralams."
MADLI PESTI, POSTIMEES (Apie Estijos nacionalinio teatro „Eesti Draamateater" pastatymą (rež. Hendrik Toompere, 2016)

„Išvarymas" - mano akimis, geriausia, kas įvyko šį teatro sezoną."
PAVEL RUDNEV, TEATRAL (Apie Maskvos V. Majakovskio teatro pastatymą (rež. Mindaugas Karbauskis, 2017))

"Po „Išvarymo" jautiesi kaip po gero tūso. O po jo ryte dažniausiai esi truputuką pavargęs, šiek tiek skauda galvą. Bet malonus prisiminimas, kad vakar nutiko kažkas superinio, atperka laikinus, negeidautinus šalutinius efektus."
Valdas Gedgaudas, Menų faktūra

"Per penkias spektaklio valandas emancipuojasi ne tik „Išvarymo" herojai, bet ir publika, kai net profesorius patiki, kad tai spektaklis anaiptol ne jaunimui. Lietuvių teatre dar to nebuvo, kad sausakimša salė vidurnaktį, lygiai 12 valandą, nesiskirstytų ir šauktų kaip išprotėjusi „bravo"."
Valdas Vasiliauskas, Lietuvos žinios

"Režisieriaus Oskaro Koršunovo ir dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus „Išvarymas" Nacionaliniame dramos teatre privertė ne tik jaunus, bet ir mano kartos žiūrovus pašokti iš kėdžių: tokio bendrumo su saviškiais, tokio abipusio supratingumo jausmo seniai nebuvau regėjusi ir išgyvenusi."
Dovilė Zelčiūtė, Šiaurės Atėnai


  • Autorius: Marius Ivaškevičius
  • Leidėjas: Apostrofa
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 160
  • Formatas: 13x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955605720-BR

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Išvarymas (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Išvarymas (knyga su defektais)", Marius Ivaškevičius. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Marius Ivaškevičius su knyga "Išvarymas (knyga su defektais)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Išvarymas (knyga su defektais)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Marius Ivaškevičius. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Išvarymas (knyga su defektais)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Išvarymas (knyga su defektais)" perkama kartu