⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Jankis karaliaus Artūro dvare

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2023-01-31 8.29 SoldOut

Knygos "Jankis karaliaus Artūro dvare" aprašymas


Tai antra pataisyta ir papildyta Marko Tveno fantastinio romano "Jankis karaliaus Arturo dvare" laida.

Marko Tveno romanas "Jankis karaliaus Artūro dvare" be abejonės gali būti vadinamas vienu geriausių šio rašytojo kūrinių. Šioje neįprastoje knygoje puikiai dera fantastika, parodija ir pozityvia energija spinduliuojantis humoras. Markas Tvenas nemokėjo rašyti nuobodžiai ir šis romanas puikiai tai įrodo.


Kartą, XIX amžiaus pabaigos Konektikute nenustygstantis vietoje ir imlus naujovėms jankis, dar vienose gatvės muštynėse gavęs per galvą, atsiduria karaliaus Artūro valdymo epochoje.

Vos išsisukęs nuo sudeginimo ant laužo, pasinaudodamas XIX a. pasiekimais, jankis įsijaučia į burtininko vaidmenį ir įsitaiso karaliaus dvare, pastumdamas šalin konkurentą Merliną. Jankis puola keisti VI a. britų visuomenę pagal XIX a. pabaigos JAV modelį.

Kunkuliuojančios amerikiečio energijos paveikti riteriai, didikai,
žyniai ir vienuoliai, nuostabiosios damos ir paprasta liaudis
prisiliečia prie civilizacijos teikiamos gerovės. Nevaržomą džiaugsmą
viduramžių gyventojams kelia ir muilas, ir parakas, elektra,
laikraščiai, telegrafas ir dar daugelis"stebuklų".

Tačiau šios permainos parodo, kad vien technika negali pakeisti pasaulio ir suteikti visuotiną laimę.


Sugretindamas dvi istorines epochas M. Tvenas atskleidžia įsigalinčio technikos progreso, kaip panacėjos nuo visų nelaimių, šalininkams ir kitą neišvengiamą progreso pusę – karaliaus Artūro pasaulio pusę, su vargingu valstiečių gyvenimu ir silpnu valdovu, neišmanančiu, kas vyksta jo karalystėje. O be to, riteriai čia ne tokie jau ir kilnūs.


"Jankis karaliaus Artūro dvare", pasirodęs likus keliems metams iki H. Velso romano "Laiko mašina" išleidimo, laikomas "alternatyviosios istorijos" žanro pradininku. Nuo šio romano  pirmosios lietuviškos laidos 1951 m. praėjo jau daugiau kaip pusė amžiaus, todėl Lietuvoje jis tebėra praktiškai nežinomas, o tiems, kas jį yra skaitę primename, kad anuomet leidėjams nepavyko išvengti tam tikrų "nuostolių", todėl dabar ir jie galės perskaityti šį romaną tokį, kokį jį paliko M. Tvenas.


Iš anglų kalbos vertė Vytas Pamerneckas

 Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Jankis karaliaus Artūro dvare"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasikinė literatūra paaugliams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Jankis karaliaus Artūro dvare", kurį pristato Markas Tvenas (Mark Twain). Siūlome ne tik išsamų "Jankis karaliaus Artūro dvare" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Markas Tvenas (Mark Twain). Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Jankis karaliaus Artūro dvare". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Jankis karaliaus Artūro dvare" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Jankis karaliaus Artūro dvare" perkama kartu