0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Jašiūnų dvaras - kultūros židinys

  • Nuolaida knygai -48%
Kaina internetu: 9,19 €
Kaina knygyne: 17,39 €*
Sutaupote: 8.20 € (48%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-11-30 9.19 InStock
Į krepšelį

Knygos "Jašiūnų dvaras - kultūros židinys" aprašymas

Knygoje „Jašiūnų dvaras - kultūros židinys“ pristatoma intelektinė Jašūnų dvaro istorija, prasidėjusi 1819 m., kai šį dvarą paveldėjo Vilniaus universiteto auklėtinis, rašytojas, istorikas ir bibliofilas Mykolas Balinskis.
Čia gimė jo eilėraščiai, proza, publicistika. Čia M. Balinskis rašė ir didžiąją dvitomę Vilniaus miesto monografiją bei padėjo paskutinį tašką svarbiausiame savo veikale, skirtame senajai Vilniaus universiteto istorijai. Čia kaupė ir tvarkė medžiagą garsiausiai ir populiariausiai savo knygai Pamiętniki o krolowej Barbarze, żonie Zygmunta Augusta („Atsiminimai apie karalienę Barborą, Žygimanto Augusto žmoną“). Čia parašytos ir pirmosios mokslo recenzijos.

Dvare rinkdavosi tuometis literatūrinis elitas: poetai, prozininkai, mokslo darbų autoriai; būta ir didžiulės bibliotekos – maža jos dalis, kuri saugoma Vilniaus universitete, aptariama šiame leidinyje.

Knygoje „Jašiūnų dvaras - kultūros židinys“ taip pat išsamiai pristatomi Jašiūnų dvarininkai, jų palikuonys, dvaro kapinaitės, parkas. Aprašomi ir 1828 m. pastatyti dvaro rūmai, atlaikę 1830–1831 m. ir 1863–1864 m. sukilimus, Antrąjį pasaulinį karą, valdžių kaitą, privatizavimą jo anuliavimą, ne vieną restauravimo darbų pradžią ir čia pat jų pabaigą, kol galų gale 2015-ųjų rudenį atvėrė duris paveldo mylėtojams.

Leidinys „Jašiūnų dvaras - kultūros židinys“ gausiai iliustruotas Lietuvos archyvuose, muziejuose, bibliotekose saugomais paveikslais, fotografijomis, dokumentais, taip pat Sniadeckių ir Balinskių palikuonių asmeninių archyvų nuotraukomis.Parašykite atsiliepimą apie "Jašiūnų dvaras - kultūros židinys"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Jašiūnų dvaras - kultūros židinys", kurią skaitytojams dovanoja Aurelija Arlauskienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Aurelija Arlauskienė su knyga "Jašiūnų dvaras - kultūros židinys" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Jašiūnų dvaras - kultūros židinys" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Aurelija Arlauskienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Jašiūnų dvaras - kultūros židinys" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Jašiūnų dvaras - kultūros židinys" perkama kartu