0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Jaunojo gydytojo užrašai

Kaina internetu: 12,49 €
Kaina knygyne: 15,49 €*
Sutaupote: 3.00 € (20%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-10-31 12.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Jaunojo gydytojo užrašai" aprašymas

Michailo Bulgakovo rinkinyje „Jaunojo gydytojo užrašai“ skelbiamas apsakymų ciklas. Pirmą kartą jie buvo publikuoti 1925-1926 metais sovietiniuose žurnaluose „Medicinos darbininkas“ ir „Raudonoji panorama“.

Apsakymų cikle beletrizuotai pasakojami realūs atsitikimai, kuriuos Michailas Bulgakovas patyrė Pirmojo Pasaulinio karo ir Rusijos pilietinio karo metais. Dvidešimt penkerių metų sulaukęs rašytojas buvo mobilizuotas ir dirbo Nikolsko bei Viazmos ligoninėse nuo 1916-ų iki 1918-ų metų. Michailo Bulgakovo biografai teigia, kad pirmuosius ciklo „Jaunojo gydytojo užrašai“ apsakymus jis parašė Kijeve 1919-ais metais, bet skelbti juos pradėjo tik po šešerių metų, kai jau buvo patyręs ir žinomas literatūros meistras, išleidęs romaną „Baltoji gvardija“.

„Jaunojo gydytojo užrašai“ prasideda apsakymu „Rankšluostis su gaidžiu“. Herojus, jaunas ir nepatyrę gydytojas, atvyksta į jam paskirtą ligoninę, susipažįsta su personalu ir nedelsiant gauna nemenką išbandymą – kaimo merginai tenka amputuoti koją. Viskas baigiasi sėkmingai, o mergina gydytojui padovanoja rankšluostį su išsiuvinėtu gaidžiu. Kituose apsakymuose herojui tenka priimti sudėtingą gimdymą, operuoti gerklę, akį, gydyti galvos traumas, maliariją ir sifilį. Vienas pagrindinių viso ciklo motyvų yra pasakojimas apie Rusijos kaimo gyventojų buitį ir įpročius – jų neišsilavinimą, prietaringumą, pasitikėjimą ne gydytojais, o vietinėmis žiniuonėmis. Viename iš apsakymų herojaus pacientas nusprendžia vienu kartu išgerti visus gydytojo paskirtus vaistus, nesiterliojant su milteliais kasdien. Paskutinis „Jaunojo gydytojo užrašų“ apsakymas baigiasi kreipiniu į nepažįstamą kolegą, perėmusį iš herojaus kaimo gydytojo vietą: „Sveikas, mano drauge!”.

Michailo Bulgakovo „Jaunojo gydytojo užrašai“ buvo du kartus ekranizuoti Rusijoje, o 2012-ais metais Jungtinėje Karalystėje kanalas „Sky Arts 1” pastatė Alexo Hardcastle režisuotą miniserialą, kuriame pagrindinį jaunojo gydytojo vaidmenį suvadino Danielis Radcliffe‘as, didelis Michailo Bulgakovo kūrybos gerbėjas.

Michailas Bulgakovas (1891 – 1940) yra žymus rusų rašytojas, dramaturgas, teatro režisierius ir aktorius. Romanų, apysakų ir apsakymų, ese, pjesių, filmų scenarijų, operų libretų autorius. Žymiausi Michailo Bulgakovo kūriniai: „Šuns širdis“, „Teatro romanas“, „Baltoji gvardija“, „Ivanas Vasiljevičius“. Garsiausias rašytojo kūrinys yra romanas „Meistras ir Margarita“, išverstas ir išleistas daugybėje šalių bei ne kartą ekranizuotas.

Iš rusų kalbos vertė Jonas Vabuolas


  • Autorius: Michailas Bulgakovas
  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 304
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955138488

Parašykite atsiliepimą apie "Jaunojo gydytojo užrašai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Jaunojo gydytojo užrašai", kurią skaitytojams dovanoja Michailas Bulgakovas (Michail Bulgakov). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Michailas Bulgakovas (Michail Bulgakov) su knyga "Jaunojo gydytojo užrašai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Jaunojo gydytojo užrašai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Michailas Bulgakovas (Michail Bulgakov). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Jaunojo gydytojo užrašai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Jaunojo gydytojo užrašai" perkama kartu