0

Jaunojo gydytojo užrašai

Internetu: 12,49 €
Knygyne: 15,49 €*
Sutaupote: 3.00 € (20%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Jaunojo gydytojo užrašai

  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 304
  • ISBN ar kodas: 9789955138488

2020-05-31 12.49 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Michailo Bulgakovo rinkinyje „Jaunojo gydytojo užrašai“ skelbiamas apsakymų ciklas. Pirmą kartą jie buvo publikuoti 1925-1926 metais sovietiniuose žurnaluose „Medicinos darbininkas“ ir „Raudonoji panorama“.

Apsakymų cikle beletrizuotai pasakojami realūs atsitikimai, kuriuos Michailas Bulgakovas patyrė Pirmojo Pasaulinio karo ir Rusijos pilietinio karo metais. Dvidešimt penkerių metų sulaukęs rašytojas buvo mobilizuotas ir dirbo Nikolsko bei Viazmos ligoninėse nuo 1916-ų iki 1918-ų metų. Michailo Bulgakovo biografai teigia, kad pirmuosius ciklo „Jaunojo gydytojo užrašai“ apsakymus jis parašė Kijeve 1919-ais metais, bet skelbti juos pradėjo tik po šešerių metų, kai jau buvo patyręs ir žinomas literatūros meistras, išleidęs romaną „Baltoji gvardija“.

„Jaunojo gydytojo užrašai“ prasideda apsakymu „Rankšluostis su gaidžiu“. Herojus, jaunas ir nepatyrę gydytojas, atvyksta į jam paskirtą ligoninę, susipažįsta su personalu ir nedelsiant gauna nemenką išbandymą – kaimo merginai tenka amputuoti koją. Viskas baigiasi sėkmingai, o mergina gydytojui padovanoja rankšluostį su išsiuvinėtu gaidžiu. Kituose apsakymuose herojui tenka priimti sudėtingą gimdymą, operuoti gerklę, akį, gydyti galvos traumas, maliariją ir sifilį. Vienas pagrindinių viso ciklo motyvų yra pasakojimas apie Rusijos kaimo gyventojų buitį ir įpročius – jų neišsilavinimą, prietaringumą, pasitikėjimą ne gydytojais, o vietinėmis žiniuonėmis. Viename iš apsakymų herojaus pacientas nusprendžia vienu kartu išgerti visus gydytojo paskirtus vaistus, nesiterliojant su milteliais kasdien. Paskutinis „Jaunojo gydytojo užrašų“ apsakymas baigiasi kreipiniu į nepažįstamą kolegą, perėmusį iš herojaus kaimo gydytojo vietą: „Sveikas, mano drauge!”.

Michailo Bulgakovo „Jaunojo gydytojo užrašai“ buvo du kartus ekranizuoti Rusijoje, o 2012-ais metais Jungtinėje Karalystėje kanalas „Sky Arts 1” pastatė Alexo Hardcastle režisuotą miniserialą, kuriame pagrindinį jaunojo gydytojo vaidmenį suvadino Danielis Radcliffe‘as, didelis Michailo Bulgakovo kūrybos gerbėjas.

Michailas Bulgakovas (1891 – 1940) yra žymus rusų rašytojas, dramaturgas, teatro režisierius ir aktorius. Romanų, apysakų ir apsakymų, ese, pjesių, filmų scenarijų, operų libretų autorius. Žymiausi Michailo Bulgakovo kūriniai: „Šuns širdis“, „Teatro romanas“, „Baltoji gvardija“, „Ivanas Vasiljevičius“. Garsiausias rašytojo kūrinys yra romanas „Meistras ir Margarita“, išverstas ir išleistas daugybėje šalių bei ne kartą ekranizuotas.

Iš rusų kalbos vertė Jonas Vabuolas

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu