0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus

4.5
(2 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -53%
Kaina internetu: 7,99 €
Kaina knygyne: 16,99 €*
Sutaupote: 9.00 € (53%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-05-21 Irena

Gyvi, to laiko žmonės. Autoritetinės asmenybės - skaityti jauniems ir mokytis aistros gyventi.


2021-12-31 7.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus" aprašymas

Ši jaunosios kartos rašytojos Anetos Anros knyga „Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus“ pagrįsta Holokaustą patyrusių žmonių, žydų gelbėtojų pasakojimais. Čia pateikiami jaudinantys autorės pokalbiai su Kauno gete ir Štuthofo koncentracijos stovykloje kalėjusia Judit (Dita) Zupavičiene-Sperlingiene, Vilniaus žydų gelbėtojų Strużanowskių šeima, pasakojama apie Kauno geto fotografo Cvi Kadušino (George Kaddish), Vilniaus žydų gelbėtojos Aleksandros Drzeweckos likimus. Dėmesys sutelkiamas į mergaitės ir jaunos moters karo metų išgyvenimus.

Aneta Anra yra išleidusi knygas „Niki: dvigubas portretas“, „Paleistuvės, arba Meilė pagal Niurnbergo mergelę“, „Katinas Temzėje“. Pagal jos pjeses „Bestija žydrom akim“ ir „Katinas Temzėje“ pastatyti spektakliai Valstybiniame jaunimo teatre.

Anetos Anros knyga „Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus“ – tai pergalė lenktynėse su laiku. Antrąjį pasaulinį karą ir Holokaustą išgyvenusiai kartai traukiantis, dera paskubėti įamžinti liudininkų pasakojimus – jaunoji karta juose aptiks ne tik mažiau žinomų istorinių faktų, bet ir moralinį pavyzdį. Netikiu, kad jaunimui nebereikia autoritetų. Priešingai – manau, kad jie alksta gyvų pavyzdžių, spinduliuojančių vitališkumą ir aistrą, pristatomų ne trafaretinėmis klišėmis ir ne pamokslaujamai.

„Ši knyga nėra vien istorinis liudijimas – į pasakojimą vis sugrįžtantys mažieji autorės sūneliai liudija rūpestį dėl ateities. Autorė skatina apmąstyti, ką ateities projekcijai teikia istorinė atmintis; ką renkamės išsaugoti atmintyje, o ką pamiršti; ką įtraukiame į savąjį istorinį naratyvą, o ką iš jo išstumiame; kaip atmintis jungia ir skiria mus ir kaip dialogas gali padėti peržengti šią skirtį.
Tai pasakojimas apie kartų ribas peržengiančią draugystę, gyvenimo meilę, gebėjimą džiaugtis mažais ir dideliais malonumais. Tai stiprus liudijimas moters, kuri neleido praeičiai paversti jos savo įkaite ir kurios atsiminimuose šiandien negirdime pykčio, neapykantos, keršto troškimo, – jos žodžiai spinduliuoja tik meilę kaip pastangą išsaugoti brangių žmonių atminimą.
Knyga moko dialogo meno, o dialogui būtinas gebėjimas išklausyti, nesistengiant visko suklasifikuoti pagal iš anksto sugalvotus klausimus ir scenarijus. Įsiklausykime.“

Donatas Puslys

„Tai knyga apie Holokaustą, tačiau ji neprimena kitų, parašytų šia tema. Tai nėra faktų ir tikslių istorinių duomenų sąvadas. Bet jei trokštate pamatyti gyvus to laiko žmones, pajusti jų drąsą išlikti, mylėti, kurti ir gelbėti kitus, ši knyga – jums. Autorė ėjo su knygos herojėmis jų keliais ir į pasakojimą sudėjo ne tik jų, bet ir savo išgyvenimus. Todėl ši knyga – ne tik apie praeities, bet ir šios dienos meilę ir skausmą.“
Lara Lempertienė


  • Autorius: Aneta Anra
  • Leidėjas: Odilė
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098222371

2021-05-28

Vidutiniško stiprumo knyga. Esu skaičiusi ir geresnių apie Holokaustą.

2021-05-21

Gyvi, to laiko žmonės. Autoritetinės asmenybės - skaityti jauniems ir mokytis aistros gyventi.

Parašykite atsiliepimą apie "Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie Holokaustą

Aneta Anra parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Aneta Anra tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus" perkama kartu