TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Jelgava 94 (knyga su defektais)

Kaina: 3,59 €
Kaina su kodu: 2,51 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-12-31 3.588 InStock
Į krepšelį

Knygos "Jelgava 94 (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

Latvijos rašytojas Janis Jonevs debiutuoja su romanu „Jelgava 94“, kuriame atsiskleidžia po šalies nepriklausomybės atkūrimo augusios dešimtojo dešimtmečio kartos tragizmas ir ironija bei paauglio svajonė rasti savo tikrąjį veidą ir niekada netapti „vienu iš jų“.

1994 metai, Jelgavos miestas Latvijoje. Geležinė uždanga jau nukritusi, Latvija atgavusi nepriklausomybę ir bando tvarkytis su kylančiais politiniais, ekonominiais, kultūriniais iššūkiais. Išlaisvėjusios šalies jaunimas maištauja ir ieško savo kelių. Keturiolikmetis paauglys Janis ieško savęs tyrinėdamas ir žavėdamasis metalistų subkultūra. Jis ypač žavisi viena norvegų sunkiojo metalo grupe.

„Mes ką tik buvome išmesti iš traukinio, vežančio maršrutu Jelgava-Ryga. Be jokios rimtos priežasties. Mes neturėjome bilietų. Mestelėję komentarų apie mūsų plaukus, konduktoriai mus išspyrė, plaukai plaikstėsi. Traukinys nuvažiavo, o mes likome užstrigę čia, Uolainėje“ (iš romano „Jelgava 94“)

Savo romane „Jelgava 94“ autorius ne tik atskleidžia maištingo ir malonaus jaunuolio virsmą, jo kovą prieš suaugusiųjų nustatomas taisykles ir visuomenės normas, bet ir detaliai, net dokumentiškai, aprašo dešimtojo dešimtmečio situaciją Latvijoje po Sovietų sąjungos griūties.

Vos 2013 metais pasirodžius romanui „Jelgava 94“, jis akimirksniu tapo bestseleriu Latvijoje ir buvo mielai skaitomas tiek dabartinių Z kartos keturiolikmečių, tiek jų tėvų ar mokytojų, prisimenančių aprašomą laikotarpį. Knyga jau išversta į 11 kalbų. 2014 metais ji buvo apdovanota kaip geriausias metų debiutinis romanas Latvijoje, taip pat pelnė Europos Sąjungos Literatūros premiją.

J. Jonevs - vienas pirmųjų rašytojų, sujungusių prisiminimus apie pirmuosius Latvijos nepriklausomybės metus su literatūrine išmone. Tai istorija apie kartą, turėjusią ieškoti savasties ir stoti į kovą su pasauliu, kad vėl nebūtų sulyginta su mase. Tačiau ar įmanoma suaugus įvykdyti pažadą, kurį duodi būdamas vaikas?

Janis Jonevs (g. 1980 m.) – Latvijos rašytojas, gimė Jelgavos mieste. Baigęs mokyklą gimtajame mieste, J. Jonevs studijavo Rygoje, įgijo magistro laipsnį Latvijos kultūros akademijoje. Išgarsėjo parašęs romaną „Jelgava 94“. Rašo tekstus, nuo 2002 metų dirba kaip recenzentas ir vertėjas iš prancūzų kalbos.

„Manau, galima sakyti, kad tai pirmasis latviškas romanas, kuris realistiškai ir įtikinančiai pasakoja apie laikotarpį tarp Sovietų sąjungos žlugimo ir „Naujosios Europos“ atėjimo. Ir tikiuosi, kad jis bus ne tik latvių, bet ir visų Baltijos šalių literatūros katalizatorius“.
Janis Jonevs


  • Autorius: Jānis Joņevs
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 312
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094273469-BR
  • Vertėjas: Jurgis Banevičius
  • Iš kokios kalbos versta: latvių

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Jelgava 94 (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Jelgava 94 (knyga su defektais)", Jānis Joņevs. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Jānis Joņevs su knyga "Jelgava 94 (knyga su defektais)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Jelgava 94 (knyga su defektais)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jānis Joņevs. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Jelgava 94 (knyga su defektais)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Jelgava 94 (knyga su defektais)" perkama kartu