0

Pirkėjų atsiliepimai

Jeruzalė. Miesto biografija

Kaina: 20,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-06-30 20.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Jeruzalė. Miesto biografija" aprašymas

Rašyti biografijas galima ne tik apie žmones. Autorius Simon Sebag Montefiore sukūrė unikalaus žanro knygą – miesto biografiją. „Jeruzalė. Miesto biografija“ – kronika, kuri apima tūkstančius šios istorinės vietos metų.

Įvertinę siužetą rašytojo Simon Sebag Montefiore knygą „Jeruzalė. Miesto biografija“ galime vadinti ir istoriniu romanu. Prieš du tūkstančius metų Romos valdžia Jeruzalę laikė visiškai nereikšmingu užkampiu. Miesto reikšmė išaugo Jėzaus Kristaus laikais ir išliko iki pat šių dienų.

Šiandien Jeruzalė yra pagrindinių religijų lopšys, mitais apipinta vieta, fundamentalistų buveinė, į kurią krypsta viso pasaulio akys. Būtent Jeruzalė – pagrindinis rašytojo Simon Sebag Montefiore knygos veikėjas.

Kiekviena didesnė religija, kiekviena sekta ar politinė jėga Jeruzalę laikė savo namais ir kiekvienas manė, kad miestas priklauso jiems. Šventovės masina piligrimus iš viso pasaulio, o mitais apipinta vieta neretai nuvilia tuos, kurie pirmą kartą ją pamato.

Autorius teigia, kad Jeruzalės istorija yra ir visų mūsų istorija. Jokia kita pasaulio vieta netelkia tiek didžiausių religijų fundamentalizmo, niekur kitur taip nesigrumia ateizmas ir tikėjimas, niekur kitur negimsta tiek sąmokslo teorijų bei niekur kitur nesiburia tiek šarlatanų ir fanatikų. Visgi, tai vienas gražiausių pasaulio miestų, kuris liudija ilgą civilizacijos istoriją.

„Jeruzalė. Miesto biografija“ išlipa iš pasakojimo apie vieną miestą rėmų. Unikalioje miesto biografijoje autorius paliečia didžiųjų imperijų likimą, konfliktus, pagrindinių religijų istoriją. Rašytojas Simon Sebag Montefiore rėmėsi daugybe šaltinių ir sukūrė tūkstantmečius apimančią Jeruzalės kroniką, kurioje dėmesio skirta ne tik politikai, religijai, karams, bet ir kasdieniam žmonių gyvenimui.

Įvairiais istoriniais tarpsniais gyventojai buvo žudomi arba parduodami vergijai, vėliau juos pakeitė naujos imigracijos bangos. Knyga, supažindinta su niūriomis detalėmis apie karą, plėšimus, prievartavimus, žudynes, fanatizmą, persekiojimus, korupciją, veidmainystę ir dvasingumą. Tokios kasdienybės aprašymas sustiprina autoriaus viziją apie Jeruzalės mitą.

Rašytojas knygą „Jeruzalė. Miesto biografija“ pradeda nuo mažo kaimelio susikūrimo ir per istoriją žengia apžvelgdamas įvykius iki pat šių dienų. Ilgainiui senosios šventos vietos buvo sunaikintos, o naudojant ankstesnių pastatų akmenis pastatytos naujos, todėl Jeruzalė tapo pačia sudėtingiausia archeologine vieta pasaulyje.

Simon Sebag Montefiore – populiarus britų autorius, kurio knygos išverstos į beveik keturiasdešimt kalbų, bei apdovanotos įvairiomis premijomis.

Iš anglų kalbos vertė Laimantas Jonušys

Sudomino knyga? Įsigykite internetu! Interneto knygyne Patogupirkti.lt visada rasite pirkti įvairių žanrų knygų geriausiomis kainomis, išpardavimų, akcijų, rekomendacijų, skaitytojų atsiliepimų bei leidinių ištraukų. Online knygyne pirkti pigiau ir čia paruošta svarbiausia informacija apie knygas: trumpi aprašymai, santraukos, puslapių skaičius, leidykla ir kt.


  • Autorius: Simon Sebag Montefiore
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 698
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094665035

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Jeruzalė. Miesto biografija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Miestų ir kraštų istorija

Simon Sebag Montefiore pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Jeruzalė. Miesto biografija", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Jeruzalė. Miesto biografija" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Jeruzalė. Miesto biografija" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Jeruzalė. Miesto biografija"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Simon Sebag Montefiore tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Jeruzalė. Miesto biografija" perkama kartu