0

Jo Šventenybė Dalai Lama apie pasaulį

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Jo Šventenybė Dalai Lama apie pasaulį

  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 14x18, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 112
  • ISBN ar kodas: 9786090133279

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Jo Šventenybė Dalai Lama apie pasaulį" aprašymas

Šiandien visuomenės bendrabūvio pagrindu klaidingai laikomas žmonėms įgimtas savanaudiškumas, padedantis siekti materialinės gerovės. Tačiau kai daugumo pirštai lenkti į save, sunku spręsti globalias problemas – jas suprasti galima ne konkuruojant, o ieškant to, kas bendra visiems planetos gyventojams. Jo Šventenybė Dalai Lama XIV teigia, jog kiekviename mūsų slypi polinkis į gėrį ir žinojimas, jog dvasiškai ir emociškai visi žmonės yra broliai. Todėl reikėtų puoselėti tai, kuo žmonės panašūs, o ne stengtis pabrėžti skirtumus. Vienas žinomiausių pasaulio dvasinių lyderių knygoje „Apie pasaulį“ ieško atsakymo į klausimą, kaip politinių, ekonominių ir ekologinių problemų kontekste rasti pagrindą žmonių bendrystei ir pasaulinei taikai.


„Kartais  manau, kad būtų geriau, jei religijų nebūtų. Visose
religijose ir šventraščiuose galima įžvelgti galimybę rastis smurtui .
Todėl ir svarbu, kad visuotinė moralė būtų aukščiau už visas religijas.
Mokyklose  etikos pamokos reikalingesnės už tikybos pamokas. Kodėl? Jei
norime, kad žmonija išliktų, svarbiau žinoti, kas mus vienija, o ne
nuolat pabrėžti, kas skiria.“


Knyga „Apie pasaulį“ – tarsi Jo Šventenybės Dalai Lamos kreipimasis asmeniškai į kiekvieną iš mūsų. Atsiliepti į jo kvietimą – tai atrasti žmones jungiantį gerumo pradą, o tokią neigiamą savybę kaip savanaudiškumą panaudoti sprendžiant planetos problemas. Anot Dalai Lamos, kiekvienas mūsų nešiojame tai, ko reikia pasaulinei taikai – atjautą, supratimą ir jautrumą kitų rūpesčiams. Tereikia rasti kaip jas atskleisti.


Išsyk tarptautiniu bestseleriu tapusioje knygoje paliečiami jautriausi klausimai – nuo individo psichologijos iki ekologinės katastrofos. Jo Šventenybė Dalai Lama perspėja pasaulį apie kylančio nacionalizmo ir tautų skirtybes akcentuojančios politikos grėsmes. Jis nevengia nepatogių temų, tokių kaip pabėgėlių krizė ar ekologinė katastrofa. Knygoje „Apie pasaulį“ Tibeto dvasinis lyderis teigia, kad įmanoma rasti universalias moralės normas, nes už visų šitų negandų slypi bendras vardiklis – žmogus ir jo prigimtis.


Knyga „Apie pasaulį“ – galimybė kartu su vienu išmintingiausių pasaulio žmonių svarstyti, kuo šiandien gyvena pasaulis. Ji padės nuspręsti, kaip eiti teisingu keliu, rasti balansą tarp asmeninių poreikių ir atsakomybės. Šalia globalių problemų Dalai Lama nepamiršta ir to, kas svarbu kiekvienam atskiram žmogui. Jis permąsto pasaulyje įsigalėjusį materializmą ir siūlo išeities ieškoti meditacijoje. Jo Šventenybė teigia, kad mūsų smegenys yra tarsi treniruojamas raumuo – tą įrodo ir neuromokslas. Todėl sąmoningai mąstydami tai, kas gražu ir gera, galime atsikratyti tamsių minčių ir keistis patys.


Jo Šventenybė Dalai Lama – Tibeto dvasinis lyderis, Nobelio taikos premijos laureatas. Kinijai okupavus Tibetą, jis pasitraukė iš šalies ir šiuo metu aktyviai kovoja dėl jos nepriklausomybės. Dalai Lama aktyviai keliauja po pasaulį, skaitydamas paskaitas religijos, etikos, filosofijos, kultūros ir politikos temomis. Jo Šventenybė ne kartą lankėsi ir Lietuvoje, kur susitiko su Lietuvos žmonėmis. 2018 m. vizito metu skaitytoje paskaitoje jis skatino paversti XXI a. taikos ir dialogo amžiumi ir taip išsaugoti planetą ateities kartoms.

Iš anglų kalbos vertė Vita Šileikienė

Parašykite atsiliepimą apie "Jo Šventenybė Dalai Lama apie pasaulį"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Rytų išmintis

Dalai Lama parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Jo Šventenybė Dalai Lama apie pasaulį, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Jo Šventenybė Dalai Lama apie pasaulį aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Jo Šventenybė Dalai Lama apie pasaulį už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Jo Šventenybė Dalai Lama apie pasaulį? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Dalai Lama tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Jo Šventenybė Dalai Lama apie pasaulį" perkama kartu