TIK ŠIANDIEN -10% NUOLAIDA VISKAM SU KODU: GRUODIS

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Jo Šventenybė XIV Dalai Lama

Kaina: 22,89 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-12-31 22.89 InStock
Į krepšelį

Knygos "Jo Šventenybė XIV Dalai Lama " aprašymas

Tenzinas Geičė Tetongas – XIV Dalai Lamos draugas ir bendražygis, kartu su Jo Šventenybe keliavęs į užsienio šalis ir visada dirbęs šalia. Su pagrindinio veikėjo ir jo brolio palaiminimu autorius parengė knygą „Jo Šventenybė XIV Dalai Lama“ – biografiją apie dvasinį lyderį, jo darbus ir gyvenimą. Leidinį papildo anksčiau neskelbtos fotografijos.

1935-tų metų liepos 6 dieną šiaurės rytų Tibete gimė berniukas. Tėvai jį pavadino Lhamo Tondupu vardu. Žinoma, jie dar nežinojo, kad jam lemta tapti Jo Šventenybe. Berniuko šeima vertėsi sunkiai. 1937-tais metais vaikas pagal tibetiečių papročius buvo pripažintas XIII Dalai Lamos reinkarnacija. Dar po poros metų jis iškeliavo į Tibeto sostinę, kur buvo įšventintas novicijumi vienuolyne, gavo Tibeto dvasinio vadovo įgaliojimus ir naują vardą.

Vėliau berniukas mokėsi vienuolyno universitetuose ir ruošėsi visai savo gyvenimo misijai. Kinams užėmus Tibetą XIV Dalai Lama bandė tarpininkauti, vėliau buvo priverstas bėgti į Indiją, kur tremtyje subūrė ir daugybę metų puoselėjo Tibeto bendruomenę.

Tenzino Geičės Tetongo parengta „Jo Šventenybė XIV Dalai Lama“ biografija yra pats tikriausias ir intymiausias vienos iškiliausių pasaulyje dvasinės asmenybės profilis. Autorius daugiau nei keturiasdešimt metų yra artimas Jo Šventenybės padėjėjas. Jis siūlo beprecedentę prieigą prie XIV Dalai Lamos gyvenimo. Jauniausias dvasinio lyderio brolis Ngari Rinpočė, kuriam buvo tik dvylika metų, kai jis lydėjo Jo Šventenybę pavojingame 1959-tų metų pabėgime į Indiją, yra šios knygos autoriaus bičiulis ir projekto patarėjas. Tremtyje gyvenantys Tibeto bendruomenės lyderiai pasakoja savo brolio, draugo ir dvasinio vadovo istoriją.

Šioje knygoje pateikiamos dar nematytos nuotraukos iš asmeninių Jo Šventenybės albumų, interviu, artimiausių žmonių prisiminimai. Leidinys tampa neįkainojamu šaltiniu tiems, kurie nori geriau pažinti Tibeto lyderio asmenybę, darbus, jo atjautą, gebėjimą švelniai juokauti net didžiausios grėsmės akivaizdoje. Knyga pamažu atskleidžia ne tik dvasinio lyderio XIV Dalai Lamos portretą, bet ir visą Tibeto ir jo tautos istoriją dvidešimtajame amžiuje.

XIV Dalai Lama 1989-tais metais buvo apdovanotas Nobelio taikos premija. Už gautus pinigus jis Indijoje įsteigė fondą, kurio tikslas skatinti prievartos mažinimą, užtikrinti žmogaus teises, laisves ir išsaugoti sveiką planetą. XIV Dalai Lama – dvasininkas, išminčius, politikas, filantropas, diplomatas. Knygos autorius papasakojo apie tokį mokytoją, kokį matė savo akimis, pridėdamas asmeninių pastabų ir pastebėjimų.

Knygą „Jo Šventenybė XIV Dalai Lama“ verta perskaityti visiems, kurie domisi iškilių asmenybių biografijomis, tautų istorija bei politika.

Tenzinas Geičė Tetongas (Tenzin Geyche Tethong) – 1947-tais metais gimęs Tibeto politikas, buvęs Tibeto vyriausybės tremtyje ministras pirmininkas, Jo Šventenybės XIV Dalai Lamos bendražygis, fondo prezidentas, specialusis jo atstovas JAV.

Iš anglų kalbos vertė Saulius Repečka

Domitės žymių asmenybių biografijomis? Knyga apie XIV Dalai Lamą suteiks naujų žinių ne tik apie dvasinį lyderį, bet ir apie budizmą bei tibetiečių kultūrą. Raginame biografiją įsigyti internetu. Ieškote kitų žanrų literatūros? Pirkti online siūlome labai įvairias knygas, kurios patenkins tuos, kurie pageidauja įdomių siužetų bei veikėjų, vaizdingų aprašymų ar motyvuojančių patarimų. Daugelio leidinių kainos draugiškos, o tiems, kurie ieško dar pigiau, turime džiugių žinių: jūsų laukia išpardavimai ir akcijos. Pirkite apžvalgose bei atsiliepimuose rekomenduojamas knygas arba turinį bei apimtį įvertinkite atsižvelgę į santraukas, trumpus aprašymus, puslapių skaičių bei ištraukas.

IŠTRAUKA

„Kai mano brolis, Jo Šventenybė Keturioliktasis Dalai Lama prisidengdamas tamsa buvo priverstas bėgti iš savo šalies, tebuvau per anksti subrendęs trylikametis. Aš išvykau kartu su savo motina bei seserimis – jos, sukeldamos man juoko, keliavo persirengusios vyrais. Motina nerimavo, kad savo elgesiu ir tiesmukumu (bruožas, kurį tebeturiu) išduosiu, kas iš tiesų esame. Tačiau ji nerimo be reikalo, nes aš buvau pametęs galvą dėl drauge su mumis keliaujančių khampų sukilėlių, jų ginklų ir man ant kaklo kabančio fotoaparato. Savo knygoje „Laisvė tremtyje“ mano brolis rašo apie pabėgimo metu tykojusius pavojus ir tvyrojusią įtampą, bet man tai buvo pats didžiausias nuotykis, kokį tik gali patirti berniukas. Suprantu, kad šie žodžiai gali nuskambėti nepagarbiai, tačiau esu tikras, kad, jei mano brolis būtų likęs Lhasoje ir žengęs pirmtakų pramintu keliu, pasauliui nebūtų nusišypsojusi sėkmė pažinti šio mūsų laikų šviesulio.

(...)

Aš rėmiau šios knygos sumanymą nuo pat jos užgimimo dienos, nes Jo Šventenybės istorijas svarbi visai žmonijai. Ir niekas šio istorijos nepapasakos geriau nei senas mano draugas, ištikimas Tibeto vadovybės narys Tenzinas Geičė Tetongas. Jo šeima Tibeto istorijoje suvaidino svarbų vaidmenį ir tarnavo iš eilės ne vienam Dalai Lamai. Jis tęsė šeimos tradiciją ir dirbo Jo Šventenybės asmeninėje tarnyboje beveik keturis dešimtmečius. Per šiuos metus mes visi kaip draugai, kolegos – o dabar ir kaip į užtarnautą poilsį išėję vyrai – dalijomės didžiausiais džiaugsmais ir sunkiausiais rūpesčiais. Pačiomis tamsiausiomis akimirkomis, kai mane kamavo depresija, Tenzinas Geičė mane lankydavo ir kviesdavo eiti kartu pasivaikščioti ar paplaukioti. Kartą aš atkakliai nepaisiau jo kvietimo, bet netrukus atsisukęs pamačiau, kad jis, norėdamas atkreipti mano dėmesį, stovi atsistojęs ant rankų. Tuo metu jis tebebuvo vienuolis ir dėvėjo vienuolio drabužius, taigi man liko tik pratrūkti juoku ir paklusti jo raginimui. Kurdami šią knygą turėjome progos ilgas valandas diskutuoti, prisiminti daugelį panašių istorijų ir krėsti juokus – toks buvo mūsų bendravimas ir visus ankstesnius penkiasdešimt metų. Viliuosi, kad šia knyga bus liudijimas to, kuo gyvena tibetiečiai, vedami mūsų dvasinio lyderio, mano vyresniojo brolio, Jo Šventenybės XIV Dalai Lamos“, – XIV Dalai Lamos brolis, Ngari Rinpočė.

„Per keturis Asmeninėje tarnyboje praleistus dešimtmečius kartu su XIV Dalai Lama labai daug keliavau kaip jo asmeninis sekretorius ir vertėjas. Jo Šventenybės pašonėje turėjau progos sutikti tris popiežius, tris JAV prezidentus, daugybę kitų valstybių vadovų, diplomatų, mokslininkų, menininkų, sekėjų ir disidentų. Mano pareigos, – sėkmė, ištikusi mane, atsidūrus tinkamoje vietoje tinkamu laiku, – leido man iš arti stebėti besiplėtojančius pasaulio įvykius. Tačiau užvis svarbiausia tai, kad man buvo suteikta galimybė tarnauti mūsų dvasiniam ir pasaulietiniam lyderiui, gyvajam bodhistavai, patariančiam mums visais klausimais.

(..)

Pirmą kartą Jo Šventenybę sutikau 1956-ųjų žiemą per Budos gimimo metinių iškilmes (Jayanti) Sarnate. Iš tos kelionės mažai ką teprisimenu – tik tiek, kad buvau apimtas didelio jaudulio – tačiau man į atmintį kuo aiškiausiai įstrigo mano pirmoji audiencija pas Jo Šventenybę liūčių sezono metu 1963-aisiais.

Svargo vienuolyne buvau pakviestas į kambarį kiauru stogu – po kiauryme, pro kurią sunkėsi vanduo, stovėjo kibiras. Kambarys nėmaž nepriminė Potalos ar Norbulingkos rūmų Lhasoje didybės ir prabangos, bet man jis tapo didingiausia ir svarbiausia vieta, į kurią esu žengęs. Jo Šventenybė pasiteiravo apie mane, apie mano interesus ir pasiryžimą tarnauti Tibeto vyriausybei tremtyje. Jis pagyrė mano tėvo ištikimybę bei atsidavimą ir pasakė, kad turėčiau sekti jo pėdomis. Šis susitikimas, kad ir koks banalus ir paprastas jis būtų, liks mano atmintyje amžiams.

(...)

Šia knyga būtų sunku aprėpti visą Jo Šventenybės gyvenimą, įsitikinimus, mokymus ir įtaką. Pasistengiau pateikti Dalai Lamos istoriją – tokią, kokią ją pamačiau aš – įpindamas savo pastebėjimų ir atskleisdamas savo patirtis iš drauge praleistų metų. Šiame leidinyje pateikiamos nuotraukos – nepaprastos, kai kurios jų yra paimtos iš asmeninių Jo Šventenybės albumų ir niekada anksčiau nepublikuotos. Jane Moore – ištikima tibetiečių draugė dovanojo mums savo kelių dešimtmečių nuotraukų apdorojimo ir fotografijos studijų patirtį. Ji mūsų knygai atrado tikrų brangakmenių – kartais dėl vienos vienintelės nuotraukos panaudojimo įkalbinėdama jos turėtojus ištisus mėnesius“, – Tenzinas Geičė Tetongas.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Jo Šventenybė XIV Dalai Lama "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Biografijos ir autobiografijos

Tenzinas Geičė Tetongas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Jo Šventenybė XIV Dalai Lama ", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Jo Šventenybė XIV Dalai Lama " aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Jo Šventenybė XIV Dalai Lama " už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Jo Šventenybė XIV Dalai Lama "? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Tenzinas Geičė Tetongas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Jo Šventenybė XIV Dalai Lama " perkama kartu