⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Joga Vasištha

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nemokamas knygos pristatymas
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-07-08 Mantas

Puiki knyga norintiems gilaus teksto!


Šiuo metu neparduodama

2023-06-30 25.99 SoldOut

Knygos "Joga Vasištha" aprašymas

„Joga Vasištha“ – vienas iš daugelio svarbiausių paslaptingosios Indijos dvasinės ir religinės kultūros tekstų, kurio skaitymas veda į dvasinį prabudimą ir didesnį sąmoningumą.


„Joga Vasištha“ tekstas dažnai lyginamas su garsiosiomis upanišadomis, „Joga sūtra“ ir „Bhagavad Gyta“ – tai didingiausieji ir geriausiai žinomi sakraliniai induizmo tekstai. Šiame filosofiniame tekste - jaunojo princo Ramos ir išminčiaus Vasisthos pokalbyje -  gimsta mokymas apie beribę sąmonės prigimtį. Amžinoji išmintis čia nugula į gausybę pasakų, istorijų ir parabolių.


Princas Rama ilgą laiką klajoja po pasaulį, tačiau iš kelionės pas savo tėvą grįžta ne džiaugdamasis, bet prislėgtas jausmo apie pasaulio laikinumą. Ramą, vieną iš dievo Višnaus įsikūnijimų, atbaido gyvenimo beprasmybė ir neapleidžia klausimai apie žmogiškąją būtį – gyvenimo tikslus, prasmę, siekius ir vertybes. Įskaudintas sūnaus nevilties, tėvas Dašaratha pagalbon pasikviečia Vasišthą, vieną žymiausių to meto išminčių – galbūt jis padės rasti atsakymus į sūnų kamuojančius gyvenimo prasmės klausimus?


Vasištha guodžia nerimaujantį tėvą – juk iš tiesų Ramai viskas gerai. Priešingai – didžioji pasaulio žmonių dalis skendi iliuzijose, klaidingai suprasdami savo egzistencijos prasmę, o savo nežinojimą maskuoja saviapgaule ir nesijaudina dėl kilnesnių gyvenimo tikslų. Jaunasis Rama, išdrįsęs kelti tokius klausimus, demonstruoja sąmoningumą, kuris rodo jo sąmonę bundant. Todėl išminčius pasilieka šalia ir padeda jaunajam princui žengti savęs ir pasaulio pažinimo taku. Jis moko Ramą apie nedualią begalinės sąmonės prigimtį ir padeda jaunuoliui susilieti su Absoliutu, kuris vadinamas Brahmanu. Tai reiškia visišką išsilaisvinimą.


Jei reikėtų visą „Joga Vasištha“ mokumą sutalpinti į vieną klausimą ir vieną atsakymą, knygos išmintis skambėtų taip: „Kas tu esi? Aš esu absoliutas.“ Absoliutas – tai nedalioji ir vienatinė būties priežastis, grynoji, transcendentinė sąmonė. Visas knygos tekstas – tai variacijos šio klausimo ribose ir kelias atsakymo link.


Manoma, kad visas „Joga Vasištha“ tekstas sukurtas pirmajame mūsų eros tūkstantmetyje. Kiekviena knygos dalis nagrinėja vis kitą aktualią Absoliuto pažinimo kelio dalį – žmogaus kančią ir abejingumą pasauliui, laisvės siekį, dvasinį gyvenimą ir kosmologijos paslaptis, meditaciją ir nušvitimą. Knygos tekstas pateikiamas skaitytojams suprantama kalba. Jis, kaip ir daugelis sakralinių Indijos tekstų, parašyta pokalbio tarp išminčiaus ir mokinio forma. Šiuose pokalbiuose įpinamos pasakojamos istorijos iliustruoja perteikiamą išmintį.


„Joga Vasištha“ – pasaulietinės išminties tekstas, nereikalaujantis pasitraukti iš aktyvaus socialinio gyvenimo ir tapti atsiskyrėliu. Tai tarsi vartai, rodantys ir kreipiantys gyvenimą tikslo link, ir parama ieškantiems Tiesos ir Pabudimo. 


Vertė Liudas Gustainis, Vincas Gusta


  • Autorius: Svamis Venkatesananda
  • Leidėjas: BMK leidykla
  • Išleidimo metai: 2014
  • Knygos puslapių skaičius: 548
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094680236

Kiti taip pat domėjosi


2020-07-08

Puiki knyga norintiems gilaus teksto!

Parašykite atsiliepimą apie "Joga Vasištha"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Rytų išminties knygos

Svamis Venkatesananda pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Joga Vasištha", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Joga Vasištha" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Joga Vasištha" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Joga Vasištha"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Svamis Venkatesananda tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Joga Vasištha" perkama kartu