⚠ Knygos apie KALĖDAS VAIKAMS šventinėmis kainomis! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Judo bučinys: valdovo išdavystės samprata Lietuvoje (XIII a. pabaiga – XVI a. vidurys)

Kaina: 14,59 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-11-30 14.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Judo bučinys: valdovo išdavystės samprata Lietuvoje (XIII a. pabaiga – XVI a. vidurys)" aprašymas

Valdovo išdavystė – tai bendrą tapatumą turinčios asmenų grupės nario (arba kelių narių) politinis nusikaltimas, nukreiptas prieš šios grupės lyderį (suverenų valdovą) ir jo valdžios autoritetą reprezentuojančias struktūras. Valdovo išdavystės nusikaltimo samprata Lietuvoje ėmė rastis XIV ir XV a. sandūroje, kaip krikšto priėmimo ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto pradėtas ankstyvosios modernizacijos padarinys. Būtų klaidinga manyti, kad valdovo išdavystės nusikaltimas vėlyvaisiais Viduramžiais buvo tapatus šiam nusikaltimui ankstyvųjų Naujųjų laikų pradžioje. Šiuo laikotarpiu Lietuvoje vyko ne tik milžiniška visuomenės socialinių struktūrų kaita, bet ir valstybės struktūrų transformacija. Archajiškais, asmeniniais ryšiais paremtą valstybės valdymą keitė institucinio valdymo modelis.


Dr. Andrej Ryčkov - Lietuvos istorijos instituto Archeografijos skyriaus mokslo darbuotojas. 2005–2011 m. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete įgijo istorijos krypties bakalauro ir magistro laipsnius. 2011–2015 m. – Vilniaus universiteto ir Lietuvos istorijos instituto jungtinės doktorantūros doktorantas. 2016 m. apgynė humanitarinių mokslų srities istorijos mokslo krypties daktaro disertaciją „Valdovo išdavystės samprata Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XIII a. pabaigoje – XVI a. viduryje“. Tyrimų laukas: politinė komunikacija, teisinė ir politinė kultūra Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XIII–XVI amžiuje. Šiuo metu leidybai rengia disertacijos pagrindu parengtą monografiją „Judo bučinys. Valdovo išdavystės samprata Lietuvoje (XIII a. pabaiga – XVI a. vidurys)“.


"Didžiulė istoriografija ir plati naudojamų šaltiniu bazė autoriui leidžia daryti išvadas, pakertančias pamatą istorikams, sapaliojusiems apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bestuburiškumą, apie nepakankamą valdovo galią ir diduomenės keliamą anarchiją. Kartu šis tyrimas smarkiai prisideda prie valdovo Įvaizdžio funkcionavimo tuometinėje Lietuvos visuomenėje."


Eugenijus Savtščevas

 

"Pasiremiant istoriku, teisės istoriku, sociologų ir antropologų darbais tyrimas <...> kontekstualizuotas Vakarų ir Rytų Europos erdvėje. Svarbu pažymėti, kad šalia šio <...> makroistorinio lygmens puikiai dera mikroistorinis lygmuo, leidžiantis iš negausių šaltinių nuotrupų suvokti <...> ir išvysti (kiek tai įmanoma), kokios buvo taikomos teisinės sankcijos, teisminės procedūros ir kaip buvo vykdoma mirties bausmė arba kaip pasireikšdavo valdovo pyktis ir rūstybė."

Darius BaronasKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Judo bučinys: valdovo išdavystės samprata Lietuvoje (XIII a. pabaiga – XVI a. vidurys)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kita teisinė literatūra

Andrej Ryčkov pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Judo bučinys: valdovo išdavystės samprata Lietuvoje (XIII a. pabaiga – XVI a. vidurys)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Judo bučinys: valdovo išdavystės samprata Lietuvoje (XIII a. pabaiga – XVI a. vidurys)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Judo bučinys: valdovo išdavystės samprata Lietuvoje (XIII a. pabaiga – XVI a. vidurys)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Judo bučinys: valdovo išdavystės samprata Lietuvoje (XIII a. pabaiga – XVI a. vidurys)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Andrej Ryčkov tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Judo bučinys: valdovo išdavystės samprata Lietuvoje (XIII a. pabaiga – XVI a. vidurys)" perkama kartu