TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Jugoslavija, mano tėvynė

Kaina: 13,89 €
Kaina su kodu: 9,73 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-12-31 13.893 InStock
Į krepšelį

Knygos "Jugoslavija, mano tėvynė" aprašymas

Slovėnų poeto, scenaristo ir režisieriaus Gorano Vojnovičiaus romane „Jugoslavija, mano tėvynė“ pagrindinis herojus išsiunčiamas į kelionę laiku. Jis keliauja į šalį, kur ramų ir nusistovėjusį gyvenimą pakeitė sugniuždyti likimai ir sudaužytos viltys. Balkanų karo, vieno kruviniausių pastarųjų dešimtmečių karinių konfliktų, padarinius rašytojas pasakoja per vienos šeimos istoriją.

Vladanas Borojevičius sumanė į internetinės paieškos sistemą suvesti tėvo pavardę. Anuomet jis buvo Jugoslavijos liaudies armijos karininkas ir buvo manoma, kad jis žuvo kare. Tačiau tik pradėjęs ieškoti Vladanas suprato, kad praskleidė tamsų šeimos paslapties šydą.

Nusprendus leistis į tėvo paieškas, Vladanui tenka sukti laiką atgal. Jis grįžta į 1991 m., kur Balkanus krečia geografinės ir etninės takoskyros, kurios tarsi žaizdos negyja iki šios dienos. Ieškodamas tėvo, pagrindinis herojus sužino, kad šis kaltinamas karo nusikaltimais. Vladanas ima suprasti, kad jo šeimos tragedija glaudžiai susijusi ir su pačios Jugoslavijos griuvimu. Borojevičių šeimos istorija – tai pasakojimas apie tragišką likimą žmonių, kurie išvengė bombų, bet negalėjo pabėgti nuo karo.

Knygos autorių Goraną Vojnovičių įkvepia amerikietiški filmai, todėl karo ir jo nusikaltimų problema romane „Jugoslavija, mano tėvynė“ vaizduojama pagal visus kino kanonus. "Jugoslavija, mano tėvynė" - tai kino režisieriaus ir scenaristo sukurtas kinematografiškas pasakojimas, sklandus ir įtraukiantis. Autorius tragišką šeimos likimą, tapatybės ir tiesos paieškas paverčia užtaisu, kuris nepaliks abejingų.

Slovėnas Goran Vojnovič – rašytojas, scenaristas ir režisierius, geriausiai žinomas dėl savo 2008 m. pasirodžiusio romano „Čefurji raus!“. Jam pasirodžius, šalies policijos pareigūnai net buvo pradėję bylą, tačiau kilus pasipiktinimui spaudoje, katinimai buvo panaikinti. Pirmoji jo poezijos knyga pasirodė 1998 m., vėliau buvo išleisti trys romanai ir vienas žiniasklaidos komentarų rinkinys. „Jugoslavija, mano tėvynė“ – vienintelė Vojnovičiaus knyga, išversta į anglų kalbą.

„Puiki, įdomi ir… daug labiau įtikinanti knyga, nei daugelis kitų garsiai reklamuojamų veikalų, kuriems trūksta esminių tiesų atskleidimo – tą gali padaryti tik matantis problemą iš vidaus.“
The Irish Times

„Prikaustantis pasakojimas, nereikalaujantis alegorinio kalbėjimo. Autorius tamsiomis spalvomis tapo korumpuotos ir problemoms akis užmerkusios Jugoslavijos vaizdą. Šie ankstyvi simptomai lėmė valstybės griūtį, o tapatybės klausimas dar ir šiandien primena tarsi iš skustuvų pagamintą Rubiko kubą.“
Times Literary Supplement

Iš slovėnų kalbos vertė Laima Masytė


  • Autorius: Goran Vojnović
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 288
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094273438

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Jugoslavija, mano tėvynė"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Jugoslavija, mano tėvynė", Goran Vojnović. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Goran Vojnović su knyga "Jugoslavija, mano tėvynė" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Jugoslavija, mano tėvynė" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Goran Vojnović. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Jugoslavija, mano tėvynė" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Jugoslavija, mano tėvynė" perkama kartu