⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Juodasis obeliskas

4.9
(14 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 12,99 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-10-25 Saulius

Kančia. Brutalumas. Beprasmybė. Karas, meilė, sveikas protas


2023-03-31 12.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Juodasis obeliskas" aprašymas

Knyga atspausdinta ant labai kokybiško Munken Premium popieriaus, kuris negelsta ir pasižymi ilgaamžiškumu.

Vokiečių rašytojo Ericho Maria Remarqo romanas „Juodasis obeliskas“ buvo išleistas 1956 metais.

Romane parodyti įvykiai yra susiję su paties Remarqo gyvenimu. Po demobilizacijos 1921-ais metais būsimasis rašytojas gimtajame Osnabriuke dirbo antkapių pardavėju brolių Fogtų akmens apdirbimo dirbtuvėje. Kaip ir romano herojus, Remarqas už maistą grojo vargonais miesto psichiatrijos ligoninėje ir ten stebėjo ligonius. 1922-ais metais Remarqas gauna žurnalisto vietą Hanoverio dienraštyje ir išvažiuoja iš Osnabriuko.

Romano „Juodasis obeliskas“ siužetas prasideda 1923 metais, Werdenbriuko miestelyje. Vokietijoje pasiekia apogėjų hiperinfliacija, sunaikinanti ne tik pasiturinčių verslininkų, bet ir paprastų samdinių santaupas ir turtą. Remarqo romano herojai, jaunystę praleidę Pirmojo pasaulinio karo apkasuose, dabar priversti kautis už duonos kąsnį (ir, besikaunant, neprarasti savigarbos). Pagrindinis romano „Juodasis obeliskas“ veikėjas Ludwikas Bodmeras dirba, viename asmenyje, laidotuvių įmonės „Henrykas Krollis ir sūnūs“ piešėju, biuro vadovu ir reklamos vadybininku. Jo gyvenimas teka tarp darbo įmonėje, pasisėdėjimų „Walhallos“ restorane, grojimu vargonais psichiatrinėje ligoninėje ir diskusijomis su įvairiais žmonėmis.

Dažniausiai jis kalbasi su ligoninėje besigydančia šizofrenike, vikaru, vienu iš Henryko Krollio sūnumi ir kitais – dažniausiai apie egzistencinius dalykus, formuluojant klausimus, į kuriuos neranda atsakymų. Klausymų priežastimi tampa karas, atėmęs iš Ludwiko trejus metus. Romano šalutine, bet svarbia ir gerai matoma figūra tampa įmonės kieme stovintis ir niekam neparduodamas juodasis obeliskas, tapęs firmos simboliu ir atliekantis įvairius vaidmenis, nuo bereikalingo balasto iki priedangos jaunimo meilei.

Romane Remarqas pateikia satyrinę Veimaro respublikos visuomenės iliustraciją, kurioje veikia puikiai detalizuoti, išraiškingai charakterizuoti herojai, nevaldomas humoras, lyriškumas ir gilus humanizmas. „Juodasis obeliskas“ yra bene stipriausias ir geriausias XX a. pasaulinės literatūros klasiko romanas. Žaismingas, šmaikštus pasakojimas, kaip priešprieša tamsiai ir sunkiai aprašomojo laikotarpio realybei, sukuria unikalią, literatūroje retai pasitaikančią dermę, kai pramoga, linksmybė, nuotykis ir humoras eina lygia greta su aforistine išmintimi bei filosofiškai giliomis egzistencinėmis įžvalgomis.

Erichas Maria Remarqas (1898 – 1970) parašė 14 romanų. Autoriaus romanų temos – meilė ir mirtis: žmogaus būties pagrindas. Jose skaitytojas sutinka pats save, išgalvoti veikėjai atrodo jam kaip jo paties svajonių, abejonių ir baimių atspindys. Pirmasis pasaulinis karas („Vakarų fronte nieko naujo“), Veimaro Respublikos drama („Kelias atgal“, „Trys draugai“, „Juodasis obeliskas“), tremtis („Mylėk savo artimą“, „Triumfo arka“, „Naktis Lisabonoje“, „Šešėliai rojuje).

Iš vokiečių kalbos vertė Teodoras ČetrauskasKiti taip pat domėjosi


2022-10-26

Tai mano trečioji Remarque knyga ir man labai patinka jo darbaI. Nors ši buvo mano nemėgstamiausia, tačiau vis tiek parodė daug klasės, sumanumo ir autoriaus sugebėjimo kurti personažus ir santykius.

2022-10-25

Kančia. Brutalumas. Beprasmybė. Karas, meilė, sveikas protas

2022-10-21

Gera istorija. Skirtingi žmonės, skirtingos kančios, skirtingos emocijos.

2021-07-07

patiko labiau netgi nei vakaru fronte nieko naujo

2021-05-20

Kai nieko kito gyvenime nelieka, lieka žmogus. Humoro jausmas mus daro žmonėm. Nors kita vertus autorius tai paverčia savo privalumu ir įtaigumu. Rekomenduoju jei kas dar abejoja.

2021-05-17

Abejoju ar yra tokių skaitytojų, kas nežino Remarko? Visiškai sutinku, jog tai geriausias romanas visomis prasmėmis. Nenoriu plėstis, bet noriu atsakityti atgal, kad vėl galėčiau mėgautis iš naujo.

2021-05-11

Juodas humoras susipynė su tamsiąja pasaulinių karų realybe. Labai patiko.

2021-04-27

Puiki knyga, nusipelnanti kiekvieno dėmesio. Labai gilios, dviprasmiškos mintys, verčia susimąstyti. Atsisukama į žmogiškumą, empatiją, tikrąsias vertybes.

2021-04-26

Puiki, kaip ir visi Remarko kūriniai. Pokario siaubą, skurdą ir liūdesį autorius juvelyriškai paslepia po ironijos šydu. Paliko didžiulį įspūdį.

2021-04-21

Labai stiprus Remarko kūrinys. Tragiški įvykiai pateikti su įstabia ironija ir net juose įžvelgiama, kad ir nedidelė, tačiau teigiama pusė.

2021-04-19

Gero juodo humoro, žiaurios realybės persmelkta knyga. Nepriekaištinga ir vaizdinga kalba. Labai patiko.

2021-04-16

Remarko šedevras, tiesiog nepalieka abejingų, veikėjų istorija ir sukrečia, ir prajuokina, ir graudina. Būtina perskaityti.

2013-11-12

Prašom :)

2013-11-09

Laba diena , galima suzinoti kada vel bus galima isigyti sia knyga ?

Parašykite atsiliepimą apie "Juodasis obeliskas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Juodasis obeliskas", Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque) su knyga "Juodasis obeliskas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Juodasis obeliskas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Juodasis obeliskas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Juodasis obeliskas" perkama kartu