⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Juozapas Kamarauskas

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-08-31 24.99 SoldOut

Knygos "Juozapas Kamarauskas" aprašymas

Kūrinių katalogas / Catalogue of works
Dailininko, inžinieriaus architekto kūrybinis palikimas Lietuvos dailės muziejuje / The creative legacy of the artist, engineer-architect at the Lithuanian Art Museum

Leidinyje „Juozapas Kamarauskas“ publikuojamas dailininko, inžinieriaus architekto Juozapo Kamarausko (1874–1946) kūrybinis palikimas, saugomas Lietuvos dailės muziejuje, išsami dailininko gyvenimo ir kūrybos apžvalga. Visi leidinio tekstai išspausdinti lietuvių ir anglų kalbomis.

Jame yra paskelbti kūriniai, kuriuose pavaizduoti Vilniaus gynybinės sienos ir jos istorinių vartų gynybiniai įtvirtinimai ir kiti vaizdai. Visi jie pasižymi maksimaliu istoriškumu, proporcijų tikslumu, detalių raiškumu, tikslia ir išraiškinga kompozicija, kurioje pulsuoja miesto bendruomenės gyvenimo tikrumas. Dailininkas buvo išstudijavęs svarbiausių istorinių miesto objektų istorinius šaltinius, susipažinęs su jų teritorijose rastais archeologiniais radiniais, išlikusia ikonografija.

Iš Vilniaus miesto dailininkų architektas, inžinierius ir dailininkas Juozapas Kamarauskas labiausiai išsiskyrė tuo, kad jis savaip pratęsė architektūrinių objektų atvaizdavimo meno kūriniuose tradiciją – vaizdavo nebeegzistuojančius senosios architektūros paminklus ir jų kompleksus remdamasis išlikusiais istoriniais jų aprašymais, archeologinių tyrimų ataskaitomis, archyvuose, bibliotekose, muziejuose saugomais kitais istoriniais šaltiniais, senosiomis graviūromis, piešiniais, planais.

Lietuvos dailės muziejaus rinkiniuose saugoma didžiausia Juozapo Kamarausko kūrinių kolekcija – daugiau negu 500 kompozicijų ir eskizų. Daugiau nei pusė šios kolekcijos kūrinių yra sukurta Vilniaus tema. Tai kruopščiai užfiksuotas Vilniaus ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūrinis paveldas – miesto planai, panoramos, pilys, buvusių Vilniaus gynybinių sienų vartai, bažnyčios, kiti pastatai. Atskirą paveikslų grupę sudaro rekonstrukciniai pavienių Vilniaus paminklų projektai.

J. Kamarauskas piešė Vilniaus vaizdus kaip mokslininkas restauratorius, architektūros istorikas, restauratorius analitikas, kuris puikiai suvokė ir pažino kiekvieno Vilniaus paminklo architektūrinę struktūrą. Jo sukurti rekonstrukciniai Vilniaus paminklų projektai aktualūs ir šiandien, o jo kūriniuose autentiškai užfiksuotos Antrojo pasaulinio karo metais sunaikinti Vilniaus gatvių, pastatų vaizdai – kone vieninteliai mums likę anų laikų liudininkai.

Tekstų autorės: Rima Rutkauskienė, Edita Povilaitytė-Leliugienė
Vertėja Albina Strunga
Dailininkė Loreta Uzdraitė
Fotografai, skenuotojai: Antanas Lukšėnas, Irena Aleksienė, vaidotas AukštaitisKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Juozapas Kamarauskas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Juozapas Kamarauskas", Sud. Rima Rutkauskienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Sud. Rima Rutkauskienė su knyga "Juozapas Kamarauskas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Juozapas Kamarauskas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Sud. Rima Rutkauskienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Juozapas Kamarauskas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Juozapas Kamarauskas" perkama kartu