0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Juozas Balčikonis ir didysis "Lietuvių kalbos žodynas"

Kaina internetu: 18,79 €
Kaina knygyne: 23,49 €*
Sutaupote: 4.70 € (21%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-10-31 18.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Juozas Balčikonis ir didysis "Lietuvių kalbos žodynas"" aprašymas

Monografijoje "Juozas Balčikonis ir didysis "Lietuvių kalbos žodynas" nagrinėjama prof. Juozo Balčikonio veikla didžiojo „Lietuvių kalbos žodyno“ redakcijoje 1930–1953 m. Kaip žodyno redaktorius jis turėjo organizuoti redakcijos tarnautojų veiklą, kaupti ir pildyti žodyno kartoteką, rengti žodyno sudarymo principus ir pagal juos rašyti bei redaguoti žodyno tekstą. Juozo Balčikonio vadovaujami leksikografai parengė ir išleido du pirmuosius šio žodyno tomus : I1 (1941) ir II1 (1947).

Knygoje "Juozas Balčikonis ir didysis "Lietuvių kalbos žodynas"" remiantis naujais, neseniai surastais dokumentais daug kur tikslinama žodyno rengimo istorija, nurodoma nemaža iki šiol lietuvių kalbotyrai nežinomų faktų. Plačiame politiniame, kultūriniame ir lingvistiniame kontekste atsiskleidžia neordinarinė redaktoriaus asmenybė, ryškėja jo tam tikri nepakartojami charakterio bruožai. Visa tai leido knygoje išryškinti didžiojo žodyno pirmųjų tomų sandaros teigiamybes ir trūkumus, parodyti šio darbo vietą lietuvių kalbotyros istorijoje.


Monografijoje, be žodyno istorijos ir teorijos dalykų, pateikiama informacijos apie beveik pusę tūkstančio žmonių, talkinusių žodyno redakcijai tiesioginiu darbu, įvairia pagalba, ypač žodžių rinkimu iš gyvosios kalbos. Nemaža dalis tų asmenų – žinomi mūsų kultūros ir mokslo žmonės, palikę pėdsakų ne vienoje veiklos srityje.

Parašykite atsiliepimą apie "Juozas Balčikonis ir didysis "Lietuvių kalbos žodynas""

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Juozas Balčikonis ir didysis "Lietuvių kalbos žodynas"", kurią skaitytojams dovanoja Aldonas Pupkis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Aldonas Pupkis su knyga "Juozas Balčikonis ir didysis "Lietuvių kalbos žodynas"" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Juozas Balčikonis ir didysis "Lietuvių kalbos žodynas"" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Aldonas Pupkis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Juozas Balčikonis ir didysis "Lietuvių kalbos žodynas"" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Juozas Balčikonis ir didysis "Lietuvių kalbos žodynas"" perkama kartu