⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Jūratė ir Kastytis

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 2,59 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-08-21 Agnė

Labai gražiai iliustruota ir pateikta vaikams skaityti nuostabi Maironio baladė. Skaitymas visai neprailgo!


2023-01-31 2.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Jūratė ir Kastytis " aprašymas

Saulutė leidžias vakaruos;
Skubėk namo, skubėk, Kastyti!
Matutė laukus nekantruos:
Jai nusibos besižvalgyti
Į besiūbuojančias mares
Ir vėjo ištemptas bures.

Maironis – vienas reikšmingiausių lietuvių poetų, parašęs daug gerai žinomų kūrinių. Vienas jų – „Jūratė ir Kastytis“ – legenda, nepaprasta meilės istorija, nenusileidžianti garsiesiems Romeo ir Džiuljetai.

Šis knygelės leidimas yra iliustruotas ryškiaspalviais piešiniais ir skirtas vaikams. Tekstas didžiosiomis raidėmis, tad puikiai tinka pradedantiems skaityti.

„Jūratė ir Kastytis“ – pasaka, baladės žanro kūrinys, kurį daug kartų interpretavo kiti autoriai. Pagal šią legendą buvo sukurta animacinių filmų, operų, spektaklių ir kitokių kūrinių. Pagrindiniai veikėjai jau taip įsigyvenę į mūsų šalies folklorą, kad ne vienas istoriją priskiria liaudies kūrybai. Dalis tiesos tame yra, nes Maironis apdainavo žinomą seną legendą.

Baladę autorius sukūrė 1920-ais metais. Kūrinio veikėja Jūratė – jūrų deivė, undinėlė. Pasakojama kad Baltijos jūros dugne stovėjo nepaprasto grožio gintariniai Jūratės rūmai. Undinių karalienė susižavėjo jaunu žveju Kastyčiu, kuris žvejodavo jos valdose. Abu jie patyrė daug gražių dienų, tačiau griaustinio dievas Perkūnas labai supyko, kad deivė įsimylėjo paprastą žmogų. Jo pyktis virto žabais, kurie smogė gražiesiems Gintaro rūmams. Jie subyrėjo į tūkstančius dalių ir iki pat šių dienų jūros bangų išmetami į krantą.

Mylimųjų istorija baigėsi tragiškai, o gerai įsiklausius pajūryje galima išgirsti Jūratės vaitojimą.

Knygelė „Jūratė ir Kastytis“ supažindins vaikus su viena gražiausių meilės istorijų lietuvių literatūroje bei padės suprasti mūsų šalies žmonių meilę gintarui. Na, o perskaitę knygelę galite aplankyti šių personažų skulptūrą Palangoje.

Maironis (1862-1932) – garsus lietuvių poetas, kunigas, profesorius. Tikrasis jo vardas – Jonas Mačiulis. Autorius sukūrė gerai žinomas poemas „Trakų pilis“, „Lietuva Brangi“. Rašyti Maironis pradėjo dar šeštoje klasėje. Pirmuosius eilėraščius kūrė lenkiškai. Daug jo eilių virto liaudies dainomis.

Jūratės ir Kastyčio istorija – klasika, su kuria verta susipažinti visiems vaikams, o iliustruotas kūrinys puikiai tam tinka. Kviečiame jį įsigyti internetu. Online knygyno asortimente gausu ir kitų siužetų bei temų už gerą kainą. Pigiau apsipirksite išpardavimų ir akcijų dienomis. Skaitytojų apžvalgos ir atsiliepimai padeda apsispręsti, ką pirkti. Taip pat verta atsižvelgti ir į santrauką, trumpą aprašymą, puslapių skaičių bei pavartyti ištraukas.


  • Autorius: Maironis
  • Leidėjas: Ramduva
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 24
  • Formatas: 21x30, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098145472

Kiti taip pat domėjosi


2021-08-21

Labai gražiai iliustruota ir pateikta vaikams skaityti nuostabi Maironio baladė. Skaitymas visai neprailgo!

2021-06-09

Lietuviška klasika, man labai patiko, bet skaičiau anūkei, tai ji visai nesuprato ir neklausė.

Parašykite atsiliepimą apie "Jūratė ir Kastytis "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Eilėraščių knygos 6-8 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Jūratė ir Kastytis ", kurį pristato Maironis. Siūlome ne tik išsamų "Jūratė ir Kastytis " aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Maironis. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Jūratė ir Kastytis ". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Jūratė ir Kastytis " dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Jūratė ir Kastytis " perkama kartu