0

Kafkos draugas

Kaina internetu: 7,99 €
Kaina knygyne: 9,29 €*
Sutaupote: 1.30 € (14%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Kafkos draugas

  • Serija: Kitoks romanas
  • Leidėjas: Gelmės
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 168
  • ISBN ar kodas: 9786098168877

2021-01-31 7.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kafkos draugas" aprašymas

Kroatų rašytojo Miro Gavrano 2011-ais metais pirmą kartą išleistame dokumentiniame romane „Kafkos draugas“ pasakojama apie dviejų rašytojų - Franzo Kafkos ir Maxo Brodo – draugystę. Pastarasis yra pagrindinis romano „Kafkos draugas“ veikėjas, bičiuliavęsis su Kafka nesavanaudiškai, aistringai ir pasiaukojančiai.

Maxas Brodas mato ir pasakoja Kafkų šeimos dramas, tėvo ir sūnaus konfliktus ir net užmezga intymų ryšį su savo draugo motina. Miro Gavranas romano „Kafkos draugas“ struktūrą suorganizavo savitai – tekstą sudaro septyniasdešimt penki įvairaus ilgio fragmentai, susidėliojantys į sudėtingo Kafkos gyvenimo mozaiką. Romane su stipriu emociniu užtaisu pasakojama apie dviejų rašytojų – F. Kafkos ir Maxo Brodo – draugystę, erotika nuspalvintus jų ryšius su lemiamos reikšmės šių kūrėjų gyvenimams turėjusiomis moterimis. Meilė ir literatūra nuolat susipina jausmingų veikėjų gyvenimo kelyje. Veiksmas vyksta Prahoje 1903–1924 m. ir 1953 m. Tel Avive. Autorius nepaprastai autentiškai, su nostalgijos gaidele vaizduoja pirmuosius XX a. dešimtmečius ir intelektualų gyvenimą Vidurio Europoje, kokios jau seniai nebėra.

Maxą Brodą (1884 – 1968) galima pavadinti produktyviu literatu, parašiusiu apie dvi dešimtis romanų (Milanas Kundera juos įvertino švelniai negailestingas, pasakęs, kad Brodas buvo idėjos žmogus, nekreipiantis dėmesio į formą ir jo romanai yra nuviliančiai sąlygiški). M. Brodas taip pat tyrė kompozitoriaus Gustavo Malerio kūrybą ir, be abejo, parašė kelias knygas apie Kafką. Draugystė su genijumi tapo svarbiausiu Maxo Brodo biografijos bruožu ir jo likimu.

Iki savo mirties Kafka buvo išleidęs tik kelis tekstus ir prieš mirtį jis paprašė savo geriausio draugo sunaikinti visus rankraščius. Maxas Brodas pažado netęsi, literatūrinį Kafkos palikimą išsaugo ir pradeda draugo kūrinius leisti.

Miro Gavranas (g. 1961 m. Gornja Trnavoje, Kroatijoje) – žymus kroatų dramaturgas, rašytojas, scenaristas. Jo pjesės statomos visame pasaulyje. Lietuvos teatruose buvo galima išvysti: „Viskas apie moteris“ (rež. Dalia Tamulevičiūtė, 2004), „Viskas apie vyrus“ (rež. Arvydas Lebeliūnas, 2007), „Poros“ (rež. Ramunė Kudzmanaitė, 2013), taip pat sukurtas filmas pagal pjesę „Kaip pavogti žmoną“ (rež. Donatas Ulvydas, 2013). Nuo 2003 m. Slovakijoje vyksta festivalis „Gavranfest“, kuriame vaidinamos tik šio autoriaus dramos, komedijos. M. Gavranas įvertintas ir kaip geriausias metų Vidurio Europos rašytojas 1999 m. apdovanotas „Central European Time“ premija, gimtinėje bei užsienyje pelnė kelias dešimtis literatūrinių ir teatro premijų. Gyvena ir kuria Zagrebe.

Parašykite atsiliepimą apie "Kafkos draugas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Kafkos draugas, kurią skaitytojams dovanoja Miro Gavran. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Miro Gavran su knyga Kafkos draugas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Kafkos draugas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Miro Gavran. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Kafkos draugas palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Kafkos draugas" perkama kartu