-5% extra nuolaida perkantiems už 25€ ir daugiau su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Kai Kaunas buvo Kaunas

Kaina: 5,99 €
Kaina su kodu: 5,39 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
2021-02-19


2024-07-31 5.99 InStock
Į krepšelį 5,39 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „Kai Kaunas buvo Kaunas“ aprašymas

Nors paprastai miestą pristatančias knygas įsivaizduojame kaip faktų ir įdomių maršrutų rinkinį, istorikė Giedrė Milerytė-Japertienė pasirinko kitą kryptį. Knygoje „Kai Kaunas buvo Kaunas“ pasivaikščiosime po tarpukario Laikinąją sostinę ir pamatysime ją… ano meto valdininko akimis.

1938-aisiais porai gražių, saulėtų vasaros dienų į klestintį ir gyvybe alsuojantį Kauną atvyksta ano meto valdininkas. Iš Klaipėdos traukiniu atvykęs garbus ponas turi sutvarkyti kelis reikalus Finansų ministerijoje, o laisvą laiką tikisi smagiai praleisti sparčiai augančiame, gražėjančiame ir modernėjančiame mieste.

Kartu su juo mes žingsniuosime Kauno gatvėmis, papietausime viename miesto restoranų, sutiksime seniai matytus pažįstamus ir pastebėsime daug vaizdų iš tuometinės kaunietiškos kasdienybės. Jis ne tik aptars anų laikų realijas, bet ir prisimins praeitį, bei... pasidalins mieste sklandančiais gandais.

Koks buvo tarpukario gyvenimas Kaune – jų maistas ir mitybos įpročiai, apranga, darbas ir pramogos? Kokio skonio ledais prekiavo „Pienocentras“? Ko mokėsi ir kaip atrodė Kauno medicinos studentai? Akylus valdininkas nepraleis nė vienos smulkmenos. Prieš mūsų akis atgis mauzoliejus, restoranai, ministerijos, bankai, kirpyklos. Galiausiai, su naujuoju bičiuliu nueisime net į pasimatymą!

Versdami „Kai Kaunas buvo Kaunas“ puslapius tarsi laiko mašina nukeliausite į tarpukario Lietuvos sostinę ir sužinosite apie miestiečių įpročius, kasdienybę ir laisvalaikį. Tačiau neapsigaukite – nors žavus palydovas atrodo kaip personažas iš romano, ši knyga yra rimtas, šaltinių duomenimis grįstas istorinis tyrimas. Tai galite netyčia pamiršti, kai skaitysite autentiškais faktais paįvairintą intriguojančią herojaus istoriją . Juolab, kad ji iliustruota to meto fotografijomis – pažvelgus į jas, atgims ryškus klestinčio tarpukario Kauno vaizdas.

Istorikė Giedrė Milerytė-Japertienė sukūrė penkias mokslines monografijas. Dar studijų laikais ji susidomėjo XIX a. pab. – XX a. I pusės Kauno miesto istorija. Knygoje „Kai Kaunas buvo Kaunas“ ji lengvu ir žaismingu stiliumi prikelia buvusį Kauną. Tai tarsi duoklė miestui, kuris šiandien vėl išgyvena savo klestėjimo metus ir ruošiasi tapti Europos kultūros sostine.2021-02-19

Parašykite atsiliepimą apie „Kai Kaunas buvo Kaunas“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kauno istorija

Giedrė Milerytė-Japertienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Kai Kaunas buvo Kaunas“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Kai Kaunas buvo Kaunas“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Kai Kaunas buvo Kaunas“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Kai Kaunas buvo Kaunas“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Giedrė Milerytė-Japertienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Kai Kaunas buvo Kaunas“ perkama kartu