Tik šiandien! -10% NUOLAIDA VISKAM su kodu: GREITIS

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Kaip menas moko matyti

3.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-05-17 Lelis

Verta dėmesio knyga, tiems kas siekia suprasti tapybos principus, suvokti šiuolaikinės reklamos niuansus, užslėptus naratyvus.


Šiuo metu neparduodama

2023-01-31 10.49 SoldOut

Knygos "Kaip menas moko matyti" aprašymas

„Kaip menas moko matyti“ – viena iš ryškiausių XX a. knygų apie meno prigimtį. Tai veikalas, kuriame atskleidžiamas ne tik atvaizdo daugiasluoksniškumas, bet ir jo santykis su socialiniu ir politiniu kontekstu.

Vaizdus žmogus atpažįsta greičiau, nei tekstą. Regėjimas yra pirmasis instrumentas, per kurį gimęs žmogus užmezga santykį su pasauliu.

„Kaip menas moko matyti“ atskleidžia, kad atvaizdai yra tik abstrakcija ar veidrodinis tikrovės atspindys. John Berger vienas pirmųjų išdrįso paskelbti, kad meno kūriniuose persidengia daugybė nematomų sluoksnių – filosofinės grožio ir tiesos kategorijos, formaliosios savybės ir subjektyvus skonis, civilizacijos ir istorijos tragizmas, galiausiai – klasė ir socialinė lytis.

Už aliejaus, akvarelės ar spaudos dažų sluoksnio slypi ištisas pasaulis. Bergerio knyga „Kaip menas moko matyti“ - tai atvaizdų kalbos gramatika ir Vakarų kultūros kanono kritika, pagrįsta atvaizduose slypinčių ideologinių prasmių dekonstrukcija.

Meno kritiko John Berger knyga „Kaip menas moko matyti“ yra viena iš įtakingiausių knygų apie meną ir jo suvokimą. Pirmą kartą išleista 1972 m. ji pakeitė požiūrį į tapybą ir meno kritiką. Šiandien šis nedidelis meno teorijos veikalas jau tapęs moderniosios literatūros klasika, be kurios neįsivaizduojama jokia meno studijų programa. Retas išdrįsta leistis į menotyrą, neturėdamas po ranka šio veikalo.

Knygos „Kaip menas moko matyti“ idėja išsivystė iš John Berger vedamos dokumentinės BBC laidos. Nors mąstytojo teorinės pažiūros susiformavo ir išsikristalizavo anksčiau, šios britų transliuotojo laidos leido akademinėms idėjoms pasiekti plačiuosius visuomenės sluoksnius. Jose Berger pasakojo, kaip vaizdas – nuo Renesanso drobių iki fotografijos ir reklamos iškabų – sąveikauja su kasdieniu mūsų gyvenimu. Pagridinė jo idėja – tai, ką pamatome, yra nulemta to, kur ir kada tai pamatome. Mūsų vaizdinis suvokimas yra nulemtas politinio ir socialinio konteksto.

Bergeris pats kadaise buvo tapytojas, todėl tiek jo mąstymas, tiek rašymas yra vizualus. Jis teigia, kad jo rašymui didelę įtaką turėjo kinas ir kinematografija – ypač galimybė pereiti nuo plataus panoraminio vaizdo prie smulkiausių detalių. Tad Johnas Bergeris rašė taip pat – nuo istorinių naratyvų jis nusileisdavo į žmogiškųjų santykių lygmenį. Jis žinojo, kad rašymas yra ribota išraiškos priemonė, tačiau rašė vildamasis, kad gebės parodyti geresnio, lygesnio ir gražesnio pasaulio galimybę.

Iš anglų kalbos vertė Paulius Jevsejevas


  • Autorius: John Berger
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 192
  • Formatas: 15x20, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094273704

Kiti taip pat domėjosi


2022-05-17

Verta dėmesio knyga, tiems kas siekia suprasti tapybos principus, suvokti šiuolaikinės reklamos niuansus, užslėptus naratyvus.

2022-01-08

Parašykite atsiliepimą apie "Kaip menas moko matyti"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Meno kritikos, meno istorijos knygos

John Berger pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Kaip menas moko matyti", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Kaip menas moko matyti" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Kaip menas moko matyti" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Kaip menas moko matyti"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, John Berger tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Kaip menas moko matyti" perkama kartu