0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Kaizerio kareivis Lietuvoje. Ivero Henningseno laiškai ir piešiniai

Kaina internetu: 7,49 €
Kaina knygyne: 17,98 €*
Sutaupote: 10.49 € (59%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-08-28 Skaitytojas

2021-09-30 7.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Kaizerio kareivis Lietuvoje. Ivero Henningseno laiškai ir piešiniai" aprašymas

Po 1864 m. įsiplieskusio vokiečių–danų ginkluoto konflikto Haderslevas – Ivero Henningseno gimtasis miestas – buvo įjungtas į Prūsijos valstybę, todėl 1914–1918 m. pasauliniame kare Vokietijos kaizerio kariuomenės gretose buvo priversti kovoti keliasdešimt tūkstančių etninių danų.

Savanoriu į kariuomenę stojęs I. Henningsenas pateko į 60-ąją sanitarinę atsargos kuopą. Į šio pobūdžio pagalbinius dalinius dažniausiai buvo skiriami brandaus amžiaus rezervistai, kurie traukė paskui besikaunančią kariuomenę ir rūpinosi sužeistaisiais.
Kare patirtus įspūdžius I. Henningsenas kruopščiai aprašė į namus siunčiamuose laiškuose. Tikroviškai bei vaizdingai perteikiamus labiausiai į atmintį įsirėžusius vaizdus papildo paties autoriaus piešiniai. I. Henningsenui Rytų fronte išbūti teko beveik metus. Per tą laiką jis lankėsi Rusijos imperijai priklausančios Lietuvos miestuose ir kaimuose, stebėjo vietos gyventojus, domėjosi jų papročiais, gyvenimo būdu. Marijampolė, Vilkaviškis, Raseiniai, Zarasai, buvusių savininkų paliktos dvarvietės, valstiečių kaimeliai ir Dubysos pakrantės – toks buvo jo karo kelias per Lietuvą.
Deja, po Pirmojo pasaulinio karo šie įdomūs bei vertingi laiškai pamiršti dūlėjo namo rūsyje. Tik 1964 m. juos aptiko Ivero vaikaitis Kajus Henningsenas ir netrukus išleido iš jų sudarytą knygą "Kaizerio kareivis Lietuvoje. Ivero Henningseno laiškai ir piešiniai".

Mūsų skaitytojui, be abejonės, šis leidinys "Kaizerio kareivis Lietuvoje. Ivero Henningseno laiškai ir piešiniai" yra įdomus, turi istorinę vertę. Jame tarsi panoraminėje nuotraukoje matyti, kokia buvo Lietuva Pirmojo pasaulinio karo metais, baigiantis daugiau kaip šimtmetį trukusiai carinės Rusijos okupacijai.

Iš danų kalbos vertė Aurelija Bivainytė2020-08-28

Parašykite atsiliepimą apie "Kaizerio kareivis Lietuvoje. Ivero Henningseno laiškai ir piešiniai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Miestų ir kraštų istorija

Sud. Kaj Henningsen, Lars N. Henningsen, Martin Bo Norregard parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Kaizerio kareivis Lietuvoje. Ivero Henningseno laiškai ir piešiniai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Kaizerio kareivis Lietuvoje. Ivero Henningseno laiškai ir piešiniai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Kaizerio kareivis Lietuvoje. Ivero Henningseno laiškai ir piešiniai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Kaizerio kareivis Lietuvoje. Ivero Henningseno laiškai ir piešiniai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Sud. Kaj Henningsen, Lars N. Henningsen, Martin Bo Norregard tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Kaizerio kareivis Lietuvoje. Ivero Henningseno laiškai ir piešiniai" perkama kartu