0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Kalbėjimo(si) erčios

  • Nauja knyga
Kaina internetu: 10,89 €
Kaina knygyne: 13,49 €*
Sutaupote: 2.60 € (20%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Kalbėjimo(si) erčios


2021-04-30 10.89 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kalbėjimo(si) erčios" aprašymas

„Kalbėjimo(si) erčios“ – mažųjų esė rinktinė. Tai jau ketvirtoji panašaus pobūdžio profesorės ir literatūros tyrinėtojos Viktorijos Daujotytės knyga.

„Erdvė ir erčia – tos pačios indoeuropietiškos šaknies er, sutinkamos ir lietuvių (žemaičių) hidronimuose Erla, Ersla. Šaknis susijusi su judėjimu. Juda ir erdvė. Ir miško (ar vandenų) erčioje judrumą galima įžvelgti; laukymė, proguma gali rastis ir išnykti, keičiantis upės vagai, užeinant ar dėl kokių nors priežasčių pasitraukiant miškui.
Pavadinimas „Kalbėjimo(si) erčios“ – ne be Juozo Apučio sugestijos, ne be apsakymo „Erčia, kur gaivus vanduo“ magijos, kai žmonės kalbasi ir nesikalbėdami.“

Knygos skaitytojas ras 268 trumpus tekstus, kurie apima pačias įvairiausias temas susijusias su tekstais, kalba, rašytojais ir literatūra. Viktorija Daujotytė visą gyvenimą rašo, užsirašinėja, žymisi. 2020-tų metų spalį, pandemijos fone, autorė prisėdo prie susikaupusių užrašų. Darbas, pasak jos, atitraukia nuo neigiamų minčių. „Kalbėjimo(si) erčios“ – ketvirtoji savotiškos tetralogijos knyga. Kitos trys: „Laisvojo mąstymo properšos“, „Lašas poezijos“, „Už brūkšnio“.

Tai fragmentų, užuominų, citatų, trumpų esė rinkiniai, atspindintys autorės mintis ir pastebėjimus. Viktorija Daujotytė bando įžvelgti, kas slypi kalbų ir raštų, kalbėjimo ir kalbėjimosi teritorijoje. Knygos tekstai primena savotišką literatūrinę meditaciją.

„Praeitis ir yra tai, ko nebegali sutikti dabar, dabartyje. Jau pastebimai kinta ir gilieji mentaliniai lietuvių kalbos klodai, vis mažiau juose gamtos – gamtos leksikos, gamtos sintaksės, gamtos morfologijos ir fonetikos.“

Viktorija Daujotytė-Pakerienė (g. 1945 m.) – literatūros tyrinėtoja, pedagogė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė, profesorė, rašytoja. 1968-tais autorė Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. 1988-tais apsigynė filologijos mokslų daktarės laipsnį. Po bakalauro studijų Viktorija Daujotytė dirbo korektore žurnale, vėliau – dėstytoja. Profesorė parengė daugybę monografijų, mokslinių straipsnių, vadovėlių, poezijos žanro rinktinių. Iš viso išleista daugiau nei šimtas įvairių knygų. 1993-iais metais Viktorija Daujotytė buvo pagerbta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Rekomenduojame knygą „Kalbėjimo(si) erčios“ bei kitus autorės kūrinius įsigyti internetu. Pirkti online labai patogu, nes čia lengvai rasite visas santraukas su trumpais leidinio aprašymais, ištraukomis, nurodytu puslapių skaičiumi ir kita informacija, kuri padeda įvertinti turinį ir apimtį. Kitų skaitytojų atsiliepimuose ir apžvalgose gausu rekomendacijų, kurie siužetai ar veikėjai įdomiausi, aprašymai vaizdingiausi, o patarimai geriausi. Priminsime, kad knygyne parengėme gerų kainų pasiūlymų, tad kviečiame per akcijas ir išpardavimus apsipirkti pigiau!


  • Autorius: Viktorija Daujotytė
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 272
  • Formatas: 15x22, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094665400

Parašykite atsiliepimą apie "Kalbėjimo(si) erčios"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Eseistika ir publicistika

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Kalbėjimo(si) erčios, kurią skaitytojams dovanoja Viktorija Daujotytė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Viktorija Daujotytė su knyga Kalbėjimo(si) erčios jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Kalbėjimo(si) erčios patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Viktorija Daujotytė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Kalbėjimo(si) erčios palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Kalbėjimo(si) erčios" perkama kartu