⚠ Knygos apie KALĖDAS VAIKAMS šventinėmis kainomis! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Kalbos istorijos ir dialektologijos problemos II t.

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-12-31 9.39 SoldOut

Knygos "Kalbos istorijos ir dialektologijos problemos II t." aprašymas

2004 m. rugsėjo 20-22 d. Lietuvių kalbos institute vyko tarptautinė konferencija „Kalbos istorija ir dialektologija: praeitis ir perspektyvos“, organizuota Lietuvių kalbos instituto Kalbos istorijos ir dialektologijos skyriaus. Konferencija buvo skirta šio skyriaus 50-mečiui. Knygos pradžioje Danguolė Mikulėnienė apžvelgia skyriaus nueitą kelią – nuo ištakų iki maždaug 2003 m. Publikuojamas pluoštas Juozo Senkaus – vieno iš šio skyriau įkūrėjų – laiškų.
Antroje knygos dalyje – praeities tradicijų apžvalga. Aptariama lietuvių kalbos būdvardžių darybos istorija, naujai pažvelgiama į Kazimiero Jauniaus lietuvių tarmių skirstymą, naujai aiškinama Kazimiero Būgos pasiūlytą žodžio dausos etimologija. Taip pat dalijamasi prisiminimais apie bendradarbiavimą su latvių dialektologe Marta Rudzyte bei aptariamas projektas „Baltų kalbos ir jų tarmės“.
Trečioji knygos dalis skirta įvairioms baltistikos problemoms. Nagrinėjamos baltų ir slavų skirtybės vardažodžių apofonijos srityje, aiškinama kirčio ir balsių kaitos pokyčių įtaka lietuvių kalbos morfologijos raidai. Aiškinamos kai kurios baltų ir slavų veiksmažodžio morfologinės ypatybės, istoriškai nagrinėjami prūsų kalbos veiksmažodžiai, aptariama lietuvių intarpinių veiksmažodžių su e šaknyje kilmė. Lingvistiniu bei archeologiniu požiūriu analizuojamos Gudijoje (Baltarusijoje) esančios Neries (Vilijos) ištakos. Iškeliama istorinės leksikologijos reikšmė baltų substrato nustatymui slaviškose teritorijose. Pateikiama pastabų apie germanų kilmės matų pavadinimus lietuvių kalboje.
Ketvirtoje knygos dalyje tiriami senieji raštai. Atskleidžiamas Savonijaus vardo etimologizavimo problematiškumas. Parodoma, kaip turi būti rengimai kritiniai komentuoti senųjų rankraštinių tekstų leidimai. AnKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Kalbos istorijos ir dialektologijos problemos II t."

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Kalbos istorijos ir dialektologijos problemos II t.", Danguolė Mikulėnienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Danguolė Mikulėnienė su knyga "Kalbos istorijos ir dialektologijos problemos II t." jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Kalbos istorijos ir dialektologijos problemos II t." patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Danguolė Mikulėnienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Kalbos istorijos ir dialektologijos problemos II t." palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Kalbos istorijos ir dialektologijos problemos II t." perkama kartu