0

Kalkutos detektyvas

4.0
(2 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
2018-06-09 Prabchakaras

Very good

Informacija

Kalkutos detektyvas

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 456
  • ISBN ar kodas: 9786094663062

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Kalkutos detektyvas" aprašymas

„Kalkutos detektyvas“ – stulbinanti kelionė į XX a. pradžios Indiją, indų išsivadavimo iš imperinės britų valdžios laikus. Čia paslaptingos žmogžudystės bylos imasi kapitonas Semas Vindemas.


Šiam Skotland Jardo detektyvui gyvenimas nepašykštėjo išbandymų. Vaikystėje jis mokėsi internate, gražiausi jo jaunystės metai prabėgo taip pat toli nuo namų – vokiečių apšaudomuose Pirmojo pasaulinio karo apkasuose Prancūzijoje. Jis pats išgyveno, tačiau jo žmona mirė nuo 1918 m. siautusios gripo epidemijos.


1919 m. Semas, tikėdamasis nutraukti visus saitus su kankinančiais praeities prisiminimais, atvyksta į Indiją. Nors jį kamuoja priklausomybė alkoholiui ir narkotikams, tai netrukdo
blaiviam jo žvilgsniui į Indijos visuomenę – jis demaskuoja ir vietinių,
ir baltųjų dviveidystę. Vos atvykusio Skotland Jardo kapitono laukia žmogžudystė. Nužudytas aukštas valstybės tarnautojas, kurio mirtis, įtariama, susijusi su Indijos išsivadavimo judėjimu – jo burnoje rastas popiergalis su raginimu britams nešdintis iš šalies. Politinė padėtis darosi vis nestabilesnė, tačiau sarkastiškas Semas su savo pagalbininkais Digbiu ir Banerdžiu žingsnis po žingsnio stumiasi nusikaltimo pėdsakais. Jie nuves tyrėjus į tamsiausias Britų Indijos gelmes – nuo ištaigingų britų salonų iki siaubingų opijaus landynių.


Autorius įsitikinęs, kad detektyvinė literatūra kaip niekas kitas tinkama socialinėms problemoms nagrinėti. Juk pasakojant istoriją visuomenė čia išnarstoma po kaulelį – susiduriama su visais jos sluoksniais, visokiais gyvenimo, mąstymo bei elgsenos būdais. Vakarų Škotijoje gimusį indų kilmės Abir Mukherjee visada domino Indijos istorija. Jo tėvai – imigrantai iš Kalkutos, tad šis miestas buvo ženkli autoriaus tapatybės dalis. Gyvą jo atmosferą romane atvaizduoti padėjo ir nuolatinės kelionės ten.


„Kalkutos detektyvas“ – debiutinė Abir Mukherjee knyga. Parašęs dalį knygos teksto jis nusprendė dalyvauti Harvill Secker ir Daily Telegraph organizuojamame pirmosios knygos konkurse ir netikėtai sulaukė sėkmės – visa komisija jo knygos projektą vienbalsiai išrinko nugalėtoju. Taip buhalteris Mukherjee per naktį tapo rašytoju, o teisingą komisijos pasirinkimą įrodė 2016 m. romanui suteiktas Daily Telegraph Metų knygos apdovanojimas.


„Kalkutos detektyvas“ – stiprus romanas, rodantis autoriaus pastangas ir žinias, gyvybingas, turintis stiprią siužeto liniją, pasakojamas energingai ir nevengiant humoro.“

The Guardian


Iš anglų kalbos vertė Rasa Drazdauskienė

2019-06-27

2018-06-09

Very good

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikiniai detektyvai ir trileriai


Dažniausiai perkama kartu