TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Kalkutos detektyvas

4.2
(4 įvertinimai) Įvertinkite
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-06-04 Asta Jolanta Miskinyte

Puiki! Patiko rašymo stilius, net citatas žymėjausi pieštuku! Geras angliškas detektyvas, viskas pasakojama išsamiai, iš eilės, daug detalių. Verta dėmesio knyga, kurią pasilieku namų bibliotekoje!


Šiuo metu neparduodama

2023-12-31 5.79 SoldOut

Knygos "Kalkutos detektyvas" aprašymas

„Kalkutos detektyvas“ – stulbinanti kelionė į XX a. pradžios Indiją, indų išsivadavimo iš imperinės britų valdžios laikus. Čia paslaptingos žmogžudystės bylos imasi kapitonas Semas Vindemas.

Šiam Skotland Jardo detektyvui gyvenimas nepašykštėjo išbandymų. Vaikystėje jis mokėsi internate, gražiausi jo jaunystės metai prabėgo taip pat toli nuo namų – vokiečių apšaudomuose Pirmojo pasaulinio karo apkasuose Prancūzijoje. Jis pats išgyveno, tačiau jo žmona mirė nuo 1918 m. siautusios gripo epidemijos.

1919 m. Semas, tikėdamasis nutraukti visus saitus su kankinančiais praeities prisiminimais, atvyksta į Indiją. Nors jį kamuoja priklausomybė alkoholiui ir narkotikams, tai netrukdo blaiviam jo žvilgsniui į Indijos visuomenę – jis demaskuoja ir vietinių, ir baltųjų dviveidystę. Vos atvykusio Skotland Jardo kapitono laukia žmogžudystė. Nužudytas aukštas valstybės tarnautojas, kurio mirtis, įtariama, susijusi su Indijos išsivadavimo judėjimu – jo burnoje rastas popiergalis su raginimu britams nešdintis iš šalies. Politinė padėtis darosi vis nestabilesnė, tačiau sarkastiškas Semas su savo pagalbininkais Digbiu ir Banerdžiu žingsnis po žingsnio stumiasi nusikaltimo pėdsakais. Jie nuves tyrėjus į tamsiausias Britų Indijos gelmes – nuo ištaigingų britų salonų iki siaubingų opijaus landynių.

Autorius įsitikinęs, kad detektyvinė literatūra kaip niekas kitas tinkama socialinėms problemoms nagrinėti. Juk pasakojant istoriją visuomenė čia išnarstoma po kaulelį – susiduriama su visais jos sluoksniais, visokiais gyvenimo, mąstymo bei elgsenos būdais. Vakarų Škotijoje gimusį indų kilmės Abir Mukherjee visada domino Indijos istorija. Jo tėvai – imigrantai iš Kalkutos, tad šis miestas buvo ženkli autoriaus tapatybės dalis. Gyvą jo atmosferą romane atvaizduoti padėjo ir nuolatinės kelionės ten.

„Kalkutos detektyvas“ – debiutinė Abir Mukherjee knyga. Parašęs dalį knygos teksto jis nusprendė dalyvauti Harvill Secker ir Daily Telegraph organizuojamame pirmosios knygos konkurse ir netikėtai sulaukė sėkmės – visa komisija jo knygos projektą vienbalsiai išrinko nugalėtoju. Taip buhalteris Mukherjee per naktį tapo rašytoju, o teisingą komisijos pasirinkimą įrodė 2016 m. romanui suteiktas Daily Telegraph Metų knygos apdovanojimas.

„Kalkutos detektyvas“ – stiprus romanas, rodantis autoriaus pastangas ir žinias, gyvybingas, turintis stiprią siužeto liniją, pasakojamas energingai ir nevengiant humoro.“
The Guardian


  • Autorius: Abir Mukherjee
  • Serija: Kalkutos detektyvas
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 456
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094663062
  • Vertėjas: Rasa Drazdauskienė
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2020-06-04

Puiki! Patiko rašymo stilius, net citatas žymėjausi pieštuku! Geras angliškas detektyvas, viskas pasakojama išsamiai, iš eilės, daug detalių. Verta dėmesio knyga, kurią pasilieku namų bibliotekoje!

2020-02-05

Kartais norisi detektyvo, meilės istorijos ir egzotikos, tačiau nesinori pirkti trijų keturių knygų.Tada ieškome trijų – viename. Toks kokteilis ne visada pavyksta. Tačiau šį kartą autoriui pavyko. Debiutinė autoriaus knyga man patiko ir lengvai skaitėsi.


Kolojininės Britų Indijos pasaulis nušviečiamas per buvusio Skotland Jardo detektyvo Semo Vindeimo šviežią žvilgsnį. Pats Kapitonas Semas Vindeimas yra ne šventasis: išgyvenęs kare, palaidojęs mylimą moterį ir po sužeidimų kare pripratęs prie narkotikų.


Tik atvykęs į Britų Indija imasi tirti komplikuotą žmogžudystę. Tarpusavyje įdomiai dera grubus kareiviškas humoras ir snobiškas požiūris į moteris bei vietinių gyventojų teises. Ar labai lengva būti teisiu ir nepasiduoti spaudimui, kai visi aplinkui tik ir kalba čia Indija.


Visi sahib (baltieji) vertiniami tik pagal tai kokio dydžio rūmuose gyvena, arba kiek turi tarnų. Jeigu norisi grįžti 100 metų atgal, tai ši knyga puikus kelionės vadovas. Skanaus skaitymo.

Mano vertinimu 4 iš 5.

2019-06-27

2018-06-09

Very good

Parašykite atsiliepimą apie "Kalkutos detektyvas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikiniai detektyvai ir trileriai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Kalkutos detektyvas", Abir Mukherjee. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Abir Mukherjee su knyga "Kalkutos detektyvas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Kalkutos detektyvas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Abir Mukherjee. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Kalkutos detektyvas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Kalkutos detektyvas" perkama kartu